wymiana zarowek mijania superb

robinson31i
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2011, o 11:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)

wymiana zarowek mijania superb

Post autor: robinson31i »

witam wszystkich. kupilem 3 tyg temu skode superb z 2004r 1,9tdi 101km. nan slabiutkie zarowki mijania (nie xenony) i chcialem je wymienic ale to nie takie proste w tym autku czy moze mi ktos przeslac instrukcje jak to zrobic i jakie ida tam zarowki? dziekuje pozdrawiam
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: wymiana zarowek mijania superb

Post autor: ja456 »

Tutaj znajdziesz jaka żarówka jest zamontowana http://www.lighting.philips.com/pl_pl/c ... ng&lang=pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Do wymiany to prawdopodobnie będziesz musiał odkręcić kilka plastików wokół lamp.
Subaru
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2010, o 16:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wwa

Re: wymiana zarowek mijania superb

Post autor: Subaru »

Kupiłem sobie żarówki Osram Cool Blue i jak się zrobi cieplej to także będę wymieniać. Wyczytałem, że aby je wymienić należy odkręcić wlot powietrza (prawa lampa patrząc od strony osoby siedzącej w aucie). Zdejmuje się element na zasadzie sprężyny i później lekko wysuwa żarówkę z oprawką. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale tak wyczytałem w książce od Passata B5FL
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: wymiana zarowek mijania superb

Post autor: ja456 »

Tak masz rację - wymieniałem postojówki i z prawej wystarczyło część wlotu do filtra wyciągnąć, a z drugiej strony nic nie musiałem, ale przy tych żarówkach o których piszecie, możliwe, że będzie trzeba wyciągnąć czarny plastik na zbiorniczku wspomagania ukł. kierowniczego. Jakby dalej było ciasno to można częściowo odkręcić zbiornik od spryskiwaczy (podpowiedz od kolegi, który wymieniał żarniki ksenonowe).
robinson31i
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2011, o 11:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)

Re: wymiana zarowek mijania superb

Post autor: robinson31i »

dzieki panowie. mysle ze w sobote sie z tym pobawie
Subaru
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2010, o 16:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wwa

Re: wymiana zarowek mijania superb

Post autor: Subaru »

Ja poczekam aż się ociepli bo na sam widok za oknem jest mi zimno :)
Subaru
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2010, o 16:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wwa

Re: wymiana zarowek mijania superb

Post autor: Subaru »

Na tej aukcji

http://allegro.pl/h7-osram-cool-blue-h7 ... 54190.html" onclick="window.open(this.href);return false;

zakupiłem żarówki Osram Cool Blue. Zastanawiam się jednak, czy komplet który kupiłem jest oryginalny. Żarówki nie posiadają żadnego niebieskiego filtra, są przeźroczyste jak zwykłe żarówki. Na zdjęciach w necie widać że powinny być one lekko niebieskie. W opisie aukcji są takie jak u mnie, czyli przeźroczyste. Niby plomba na opakowaniu jest, wszystko wygląda tak jak wyglądać powinno. Czy kupiłem jakiegoś bubla, czy poprostu na stronie firmy osram zdjęcia są podciągane photoshopem i na tych konkretnych żarówkach tego filtra nie widaćna pierwszy rzut oka? Dodam że postojówki ktore kupiłem u tego samego sprzedawcy są niebieskie (też osram CB)
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: wymiana zarowek mijania superb

Post autor: eX »

stare mialy filtr, jak kupowalem rok pozniej to juz nie mialy filtra [ja mowie o h4]
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Subaru
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2010, o 16:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wwa

Re: wymiana zarowek mijania superb

Post autor: Subaru »

A jakaś różnica w barwie światła była? Czy te z filtrem świeciły tak samo jak te bez?
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: wymiana zarowek mijania superb

Post autor: eX »

nie pamietam jaka roznica byla, auto zony ktore mielismy 2-3 lata temu
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Subaru
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2010, o 16:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wwa

Re: wymiana zarowek mijania superb

Post autor: Subaru »

Wymieniałem dziś żarówki w aucie na Osram Cool Blue (mijania i postojówki). Mimo wcześniejszych zapewnień, że trzeba wyjmować lampę chciałem powiedzieć:

NIE TRZEBA WYJMOWAĆ LAMPY.

Lampa od strony kierowcy (czyli siedząc w aucie i patrząc na drogę lampa lewa)

Najpierw zdjąłem plastik który jest nałożony na zbiorniczek oleju wspomagania układu kierowniczego (tak mi się wydaje :)). Następnie odkręciłem oba zbiorniczki żebym je mógł delikatnie odgiąć. Tym sposobem miałem dojście do lampy. Zdjąłem metalowy zatrzask, zdjąłem plastik i miałem żarówkę H7 już na widoku. Delikatnie docisnąłem, obróciłem i wyjąłem.

Lampa od strony pasażera

Należy odkręcić 3 śruby mocujące dolot powietrza. Następnie ten element (od tej strony bliżej szyby gdzie wchodzi do silnika) podnosimy do góry i wysuwamy całość. Odkręcamy jedną śrubę mocującą cały ten plastik z filtrem powietrza. Z tej strony wymienia się trochę ciężej bo trzeba cały czas delikatnie odginać filtr powietrza żeby rękę włożyć. Ale spokojnie można żarówki wymienić samemu.

Postojówki wymienia się banalnie prosto. Otwieramy drugi plastik zakrywający drugą część lampy i delikatnie ciągniemy za jej mocowanie (czy jak to tam nazwać).

Próbuje gdzieś wrzucić fotki żeby było łatwiej pojąć ale coś nie bardzo mogę u nas na forum a na fotosiku zarejestrowałem się a nie mogę zalogować. Jak je wrzucę na jakiś serwer to wstawię linki na forum

Pozdrawiam
Klosiak
Posty: 35
Rejestracja: 12 mar 2011, o 15:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 179KM/353Nm
Lokalizacja: WPI/WCI

Re: wymiana zarowek mijania superb

Post autor: Klosiak »

Potwierdzam, że nie trzeba wyjmować lamp, żeby wymienić żarówki mijania :-)

Wczoraj się w to bawiłem i sam wymieniłem po obu stronach. Od strony kierowcy trochę poluzowałem zbiorniczek od wspomagania, a od strony pasażera zdemontowałem rurę od dolotu powietrza idącą na wysokości lampy, a potem poluzowałem całą obudowę filtra powietrza, żeby móc ją odginać. Od strony pasażera jest trochę więcej roboty ale da się zrobić samemu.

Na marginesie to wolę samemu niż w głupim ASO bo się okazało, że kiedyś jak wymieniali od strony pasażera to pewnie robili tak samo jak ja...tyle, że źle założyli dekielek i mam wodę w lampie przez co paruje. Amatorka ze strony ASO :-/ Pozatym to nieźle krzyczą za wymianę. Dzwoniłem do ASO w Warszawie (Gruchacza) to mi Pani powiedziała, że koszt wymiany do 170zł. Na moją uwagę, że to za drogo powiedziała, że trzeba zderzak zdejmować i tak dalej (już widzę jak zdejmują ;-) ). Dzwoniłem też do ASO w Ciechanowie (Jarzyński) i tam mi powiedzieli, że koszt wymiany żarówki to 40zł, gdy się ma swoje żarówki. A jak się nie ma to 90zł. Jest to cena za wymianę jednej więc jak komplet to x2 (dają jakiś niewielki rabat). Tyle, że to właśnie u Jarzyńskiego zrobili poprzednio tę fuszerkę z tym dekielkiem więc tam też wolałem nie jechać. Na szczęście zrobiło się ładnie i dałem radę samemu to zrobić :-)
Skoda Superb I 1.9 TDI AWX 2005
Subaru
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2010, o 16:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wwa

Re: wymiana zarowek mijania superb

Post autor: Subaru »

Nie wiem tylko jak jest z xenonem, ale zwykłe żarówki wymieniałem dokładnie tak samo jak kolega
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: wymiana zarowek mijania superb

Post autor: ja456 »

Ksenon też tak da radę, ale pewnie ciężej wyciągnąć ze względu na wymiaru.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: wymiana zarowek mijania superb

Post autor: eX »

zarnik nie jest wiele wiekszy od zarowki, ale jak macie przetwornice rozwiazane i czy nie trzeba ich odkrecac tak jak w O1 z xenonami.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
ODPOWIEDZ