Wycieraczka przedniej szyby

Dancio
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 15:26
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Warszawa

Wycieraczka przedniej szyby

Post autor: Dancio »

Witam. Od pewnego czasu mam problem z wycieraczkami przedniej szyby. Nie dociskają się one do szyby przedniej. W ramię ruchome wycieraczki (przy masce silnika) wchodzi sól drogowa oraz inne brudy z ulicy. Powoduje to że ramię nie jest w pełni elastyczne i przez to nie jest dociskane do szyby. Najprostszym sposobem jest kilkakrotne ruszanie ramieniem. Efekt jest taki że wycieraczka działa poprawnie przez kilka dni. A potem znowu to samo. Czy u Was też jest podobny problem, jezeli tak to jak radzicie sobie ze skutecznym czyszczeniem tego ramienia. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Wycieraczka przedniej szyby

Post autor: eX »

chodzi Ci o gumy wycieraczek ze nie zbieraja, ile na nich jezdziles. uzywanie dobrego plynu do spryskiwaczy pomaga.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Dancio
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 15:26
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieraczka przedniej szyby

Post autor: Dancio »

Gumy do wycieraczek mam dobre.
Płynu do spryskiwaczy uzywam dobrego (tak mi sie przynajmiej wydaje ze jest dobry).
chodzi o to ze cala wycieraczka szyby sklada sie z wymienialnych piór wycieraczki oraz ramienia stalowego.
I wlasnie to ramie stalowe na swoim poczatku (przy masce silnika) ma ruchome ramie ze sprezyna ktora dociska ramie do szyby. W miejscu gdzie ramie jest ruchome, pomiedzy stala czesc oraz ruchoma (dwie blaszki) dostaje sie bloto z solą drogową i inne świństwa. Powoduje to że ramię ruchome ma duże opory (wewnątrz elementów ruchomych są takie siarczyste naloty - od soli drogowej), a przez to sprezyna nie ma sily docisnac ramienia do szyby.
Jak ramie wycieraczki wezmie sie w reke i porusza nim gora dol kilka razy, to z miejsca ruchomego staje się bardziej ruchome, przez co srezyna ma juz sile dociskac ramie do szyby. Natomiast pomaga to na kilka dni. Potem znowu to samo.
W serwisie zeszlej zimy (bo wtedy mailem ten sam objaw) mowili ze trzeba ruszac ramieniem. Ale chyba nie o to chodzi.
Widze ze chyba ja tylko mam ten objaw.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Wycieraczka przedniej szyby

Post autor: eX »

no wlasnie tak mi sie wydaje bo u mnie wszystko jest ok, poza tym ze nie zbiera mi na dole szyby w srodkowej czesci, ale to juz w wiekszosci aut z plaskimi wycieraczkami to jest standard
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: Wycieraczka przedniej szyby

Post autor: maclan »

Ja też tak miałem, jeśli chodzi ci o przegub ten, dzięki któremu można podnieść wycieraczkę. Mi się to zapiekło tak że bardzo ciężko podnosiło się wycieraczkę, dlatego też źle zbierała. Najzwyklej w świecie kup WD40 i pryśnij trochę tam tylko podłóż szmatę coby nie pryskać dookoła. Poruszaj wszystko powinno wylecieć i tak z 2 razy, jakbyś miał jeszcze spray silikonowy to na koniec można dać. Od tego momentu nie powinno być więcej problemu, przynajmniej u mnie jest już długo.
Jednym słowem dobre smarowanie zawsze pomaga :lol:
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Wycieraczka przedniej szyby

Post autor: awdurek »

Z tym niewycieraniem na środku szyby to chyba standart.

Taką operacje trzeba przeprowadzić ze dwa razy do roku co pisze Maclan.

PS:
Tylko nie używajcie nigdy i do niczego smaru w sprayu o podwyzszonej lepkości.
Tym smarem można sobie załatwić skutecznie mikroprzełączniki np: w drzwiach :)
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
ODPOWIEDZ