Światło ostrzegawcze w drzwiach

jag
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2023, o 07:35
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2013
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

Światło ostrzegawcze w drzwiach

Post autor: jag »

Szukałem na forum podobnego wątku, ale nic nie wykopałem.
Światło ostrzegawcze w drzwiach kierowcy świeci tylko, gdy drzwi są niewiele uchylone. Po dalszym ich otwarciu światło gaśnie. Taki sam efekt jest podczas ich zamykania, czyli przy prawie domkniętych - światlo nagle się zapala.
Miał ktoś podobny epizod ?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1809
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Światło ostrzegawcze w drzwiach

Post autor: marioti »

ale pytanie, czy niewiele uchylone to znaczy że zamek drzwi jest jeszcze w uchu czy już poza nim?
Masz jakiś efekt, że nie pojawia ci się na zegarach obrazek z otwartymi drzwiami?
W takim wypadku to byłby problem mikrostyku w zamku.
W innym razie, zacznij od sprawdzenia wiązki przewodów idących w harmonijce pomiędzy nadwoziem a drzwiami. Bardzo często robi się tam nieciekawie z kabelkami i potem dziwne objawy
jag
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2023, o 07:35
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2013
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

Re: Światło ostrzegawcze w drzwiach

Post autor: jag »

Zamek opuścił już ucho. Jednocześnie w momencie "odcięcia" światła ostrzegawczego "odcina" również kierunkowskaz w lusterku, który wcześniej uruchomiłem.
Nie jestem elektrykiem, ale zakładając że to coś w wiązce to czy będzie konieczne "prucie" i wymiana przewodów ? Jak takie coś można naprawić ?
koleś1
Posty: 246
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Światło ostrzegawcze w drzwiach

Post autor: koleś1 »

Usterka występuje podczas ruchu drzwi więc będzie pewnie tak jak sugeruje kolega wyżej. W gumowym peszlu uszkodzone kabelki. Na YT możesz zobaczyć jak to naprawić. Krzynol ma zdaje się taki film na swoim kanale.
Na allegro są zestawy naprawcze wiązki drzwi. Ja polecałbym kupić jakąś wiązkę oryginalną i z niej wypruć kabelki. Z jakiegoś VW lub Skody lub Seata. Ja naprawiając taką wiązkę zawsze korzystam z oryginalnych przewodów i nowych pinów. Wymieniam kabelek w całości jeśli się da lub lutowanie robię na drzwiach.
Na Śląsku mogę pomóc.
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
ODPOWIEDZ