problem z podswietleniem w srodku i podswietleniem lusterek

bullet
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2011, o 16:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: bylo 183 w pasku BMR
Lokalizacja: wrocLOVE

Re: problem z podswietleniem w srodku i podswietleniem lusterek

Post autor: bullet »

a czy siweci sie podswietlenie drzwi i nog kierowcy przy otwartych drzwiach??
czy swieca sie lusterka??
u mnie tez wszystko wyglada sucho.
nie znalazlem zadnych kostek. z modulu wychodzi mala wiazka kabli robi zawrotke o 180 stopni i wchodzi do grubej wizaki.

dostep fatalny, podstopnik nawet wykrecilem i ledwo co sie dywan podniosl.
andre superb
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2010, o 11:05
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)

Re: problem z podswietleniem w srodku i podswietleniem lusterek

Post autor: andre superb »

dzieki koledzy za tak obszerne opisanie tej usterki pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkownikow tego wspaniałego modelu.
marekx
Posty: 30
Rejestracja: 9 paź 2011, o 22:55
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Polska

Re: problem z podswietleniem w srodku i podswietleniem lusterek

Post autor: marekx »

Podzielę się też z wami moimi doświadczeniami, z modułem komfortu. Na początku objawy miałem takie przyuważyłem słabsze, czasem przerywające światło we wnętrzu gdy otwarte miałem jakieś drzwi, po pewnym czasie oświetlenie środka znikło (paliło się podświetlenie klamek od środka i nogi, ręcznie oczywiście światło szło włączyć, jednak gdy otwierało się jakieś drzwi nie reagowały) Diody pod lusterkami, od początku gdy kupiłem nie paliły się, a moduł komfortu nie wskazywał żadnych błędów, więc doszedłem do wniosku że nie działają.

Gdy padło światło przy otwartych drzwiach moduł komfortu również nie zwracał żadnych błędów ponieważ napięcie z niego wychodziło (niebiesko, czarne kabelki).

Tak więc kierując się informacjami rozebrałem cały prawy bok pasażera, siedzenie itp i jak się okazało nie we wszystkich modelach (posiadam Polski salonowy) superb I są moduły pod nogami pasażera. Jak wyszło u mnie był pod nogami kierowcy, o dziwo sam moduł komfortu miałem zupełnie suchy, nie było śladów również przepalonych ścieżek czy też innych niepokojących rzeczy, 20cm dalej od moduły były łącznia kabli w gumkach pościągałem je wszystkie, zarobiłem od nowa kabelki, polutowałem itp. jednak światło nadal nie wróciło a napięcie od modułu do łączeń było.

Dopiero dzisiaj po kontakcie z elektrykiem VW udało mi się doinformować, że za siedzeniem kierowcy (trzeba je całe wymontować, odłączając poduszki itp, jeżeli aku jest odłączony nie będzie trzeba czyścić błędów w komputerze poduszek, jednak to prosta sprawa, dodatkowo trzeba wymontować tylne siedzisko aby zdemontować cały próg zaczynając od podstopnicy, zdejmując zaczepy od przodu do samego tyłu), pod nogami tylnego pasażera są kolejne łączenia kabli i tam głównie padają styki, jak się dokopałem okazało, się że faktycznie tam była przyczyna, poprawiając kable wróciło mi również podświetlenie lusterek :)
Tak więc jeżeli komputer nie wskazuje błędów warto zacząć od szukania za siedzeniem kierowcy, pod samymi nogami pasażera, bez zdjęcia siedzenie nie jest możliwe dokopanie się.
pepro
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2012, o 14:49
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Michal
Lokalizacja: Gdansk

Re: problem z podswietleniem w srodku i podswietleniem luste

Post autor: pepro »

A może wiecie jak dostać się do modułu komfortu? Odkręciłem plastik pod dźwignia otwierania maski i nie wiem jak zdemontować ten długi plastik wzdłuż progu? Podważałem śrubokrętem ale chyba nie tędy droga, ułamałem kawałek.

U mnie natomiast do problemu oświetlenia wnętrza, lusterek etc, dochodzi problem klimy. Znalazłem analogię, że jak nie działa oświetlenie to klima też się nie uruchamia, wjadę w dziurę i nagle się włącza. Oświetlenie też się pojawia jakoś automagicznie. Jestem pewien, że to właśnie problem styków lub kabli, dlatego szukam.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: problem z podswietleniem w srodku i podswietleniem luste

Post autor: rezon »

ten dlugi łapiesz w palce i w górę - jest na zastrzaskach. Śrubokręt jest niepotrzebny
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
woje
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2017, o 17:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: problem z podswietleniem w srodku i podswietleniem luste

Post autor: woje »

witam
poproszę o info gdzie jest moduł komfortu w Superb II ?
patrzyliśmy pod nogami kierowcy ale nic nie widzę ...

całkowity brak oświetlenia wewnątrz auta... i pali bezpieczniki :(
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: problem z podswietleniem w srodku i podswietleniem luste

Post autor: Enriquez »

Nie pod nogami kierowcy, tylko nad nimi, nieco ponad poduszką kolanową ale z lewej. Trzy duże wtyczki.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
woje
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2017, o 17:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: problem z podswietleniem w srodku i podswietleniem luste

Post autor: woje »

dzięki.. sprawdzaliśmy podłogę z lewej i prawej i nic :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: problem z podswietleniem w srodku i podswietleniem luste

Post autor: szms »

Jak nad nogami kierowcy to chyba nie podłogę... :lol:
woje
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2017, o 17:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: problem z podswietleniem w srodku i podswietleniem luste

Post autor: woje »

niedokładnie napisałem

wczoraj przeszukaliśmy obie strony i nic - wskazania z forum okazały się idealne pod Superb I
dziś odczytałem ze to nad nogami -
;)
niczego skorodowanego nie widać "na oko"

i dlatego pytanie
czy ktoś może polecić elektryka do tematu >brak oświetlenia wewnątrz auta<.
Warszawa i okolice?
ODPOWIEDZ