[S2] problem z miejscem kierowcy

adam
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2010, o 19:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

[S2] problem z miejscem kierowcy

Post autor: adam »

witam, jestem nowym posiadaczem odebranej wczoraj z salonu skody superb 2 kombi 2.0 tdi 140km ambition w manualu.

Autko zaskoczyło mnie swoją mocą, świetnym przyśpieszeniem, piękną deską rozdzielczą , bardzo dobrym prowadzeniem.

Jednak mam niestety dość duży uważam problem.

Mały nie jestem, ponieważ posiadam 192 cm wzrostu i bardzo dokucza mi podczas jazdy ilość miejsca na prawą nogę.

Nie mogę oprzeć nogi , jak to zazwyczaj bywało w poprzednich samochodach ( opel, bmw ) na środkowej części konsoli.
Pedał gazu jest tak schowany że doskwiera mi ból w nodze , muszę przesuwać się na lewą stronę siedzenia aby dać odpocząć mojej nodze.

próbowałem różnych ustawień fotela, ale nic to nie pomaga. Jedyna pozycja która jest odpowiednia dla mnie to gdy fotel mam odsunięty
do samego końca. Wówczas mogę swobodnie oprzeć kolano, myślę, że wiecie o co mi chodzi .

Jednakże w tej pozycji nie da się normalnie jeździć, gdyż ręce mam wówczas wyprostowane i kierownica jest daleko.

Czy miał już ktoś może podobny problem i może zaproponować jakieś rozwiązanie?
Bardzo mnie ten fakt martwi bo auto kupiłem nowe na co najmniej 5 lat i aż boję się pomyśleć co będzie na trasie

pozdrawiam
Adam
Ostatnio zmieniony 13 gru 2010, o 12:08 przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: tag i nie piszemy dużymi literami !!
kl
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2010, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: PROBLEM Z MIEJSCEM KIEROWCY

Post autor: kl »

Taka konstrukcja. Mam 182 cm wzrostu i po dluzszej trasie czuje bol nogi pod kolanem, po opieraniu jej o konsole przez pare godzin...
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: PROBLEM Z MIEJSCEM KIEROWCY

Post autor: chudy »

W Passacie jest tak samo.
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] problem z miejscem kierowcy

Post autor: Tomek »

mam 189cm i nie mam problemów z miejscem. Po trasie 1300km czułem bardziej lewą nogę, niż prawą
S3 L&K
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] problem z miejscem kierowcy

Post autor: Nematode »

Zależy z czego człowiek się przesiadł w sumie ;) Wcześniej jeździłem Citroenem Berlingo 2004r. i Renault Megane 1996r. więc dla mnie Superba to Maybach :mrgreen:
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] problem z miejscem kierowcy

Post autor: edeks »

No Maybach to jest prawie, ale z tyłu :) a z przodu moim zdaniem miejsca dokładnie tyle, ile potrzeba, a ze znalezieniem właściwej pozycji nie miałem najmniejszych problemów. Na co dzień śmigam jeszcze Mondeo III i pod względem ilości miejsca z przodu i komfortu siedzenia jest podobnie.
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: [S2] problem z miejscem kierowcy

Post autor: Misiektt »

Adam, ja mam 197 cm i jak jeździłem Octavią to też bolało i to bardzo po czasie noga się przyzwyczaja i jest już normalnie, jak wsiadłem do superba to przyzwyczajenie zajęło mi koło 1h. Ustaw sobie tak fotel by konsola wypadała pod kolanem.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] problem z miejscem kierowcy

Post autor: chudy »

Mnie to nie przeszkadza...

Pewnie zależy od wzrostu, budowy ciała, jak i osobistych preferencji.
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: [S2] problem z miejscem kierowcy

Post autor: mrjac »

Witam,

Ja jeżdżę Octawią II po lifcie głównie i tam nie ma takiego problemu.
Jestem dużawy - 200cm i 105 kg.
W Octawii jeździ mi się bardzo wygodnie.

W SII. którym także jeżdżę mam raczej problem z lewą nogą niż z prawą - siedzenie na maxa do tyłu i w dół.
Niestety tego się nie przeskoczy. Choć być może jak zrobię trochę więcej kilometrów to się organizm przyzwyczai.
Octawką robię około 100-150 km dziennie, Superbem II głównie jeżdżę w weekendy więc też może właśnie kwestia przyzwyczajenia.
Wydaje mi się także że przez skórzane fotele wydają się one być nieco węższe niż w Octawii, ale to może takie moje subiektywne odczucie.
----
Dzisiaj jeździłem jakieś 1,5 godziny po trasie.
Kierownica do końca do góry i do siebie, fotel do końca do tyłu i oparcie bardziej pionowo, siedzisko do końca w dół a przód siedziska nieco w górę.
Tak chyba będzie dobrze. Już sobie nawet do kluczyka przypisałem to ustawienie;)
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
ODPOWIEDZ