Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 sie 2018, o 13:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 170 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 24 lis 2010, o 01:02 

Do艂膮czy艂(a): 26 sie 2010, o 20:24
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Chcia艂em si臋 podzieli膰 na forum moim problemem ze skrzyni膮 bieg贸w DSG.
S艂aba kultura pracy skrzyni - s艂yszalne stuki przy przek艂adaniu bieg贸w - jak zg艂osisz to w serwisie, to ci powiedz膮, 偶e to normalne odg艂osy, szkoda 偶e nie m贸wili tego przy zamawianiu. W passacie nie by艂o s艂ycha膰 takich stuk贸w, wi臋c mnie to wkurza.
Najwi臋kszy problem pojawia si臋 po nagrzaniu si臋 skrzyni ujawnia si臋 w niej jaki艣 luz mi臋dzy ko艂ami z臋batymi, kt贸ry podczas dodawania lekko gazu i ujmowania gazu przeradza si臋 w g艂o艣ny stuk, bo si臋 luz kasuje. Efekt pracy jak w Ursusie C30 a nie wyrafinowanym podzespole z mechatronik膮 za 10 ty艣 z艂. W odpowiedzi od importera mo偶na przeczyta膰, cytuj臋 maila od salonu:
Po konsultacji z dzia艂em techniki w Skodzie Auto Polska stwierdzamy, 偶e stuki przy lekkim dodawaniu i ujmowaniu 鈥瀏azu鈥 wytwarzane s膮 przez ko艂a z臋bate przek艂adni g艂贸wnej. Jest to zjawisko normalne i nie 艣wiadczy o usterce.
Po por贸wnaniu z innym tego typu samochodem reklamowany efekt r贸wnie偶 wyst臋puje.

Czego艣 takiego nie mia艂em w moim poprzednim pasku i dlatego czepiam si臋 tej sprawy.

Chcia艂bym si臋 Koleg贸w i Kole偶anki zapyta膰 czy maj膮 podobne objawy i czy warto z tym jecha膰 do innego serwisu.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 24 lis 2010, o 05:24 

Imi臋: marcin
Do艂膮czy艂(a): 17 cze 2010, o 06:55
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
WARTO
ja nie mam zadnych stukow
ale ja mam 1.8TSI

po jakim przebiegu ci sie to pojawilo ?

G贸ra

PostNapisane: 24 lis 2010, o 08:12 

Do艂膮czy艂(a): 26 sie 2010, o 20:24
Usterka wysz艂a na jaw prawie zaraz, czyli po 1000 km.

G贸ra

PostNapisane: 24 lis 2010, o 09:18 

Do艂膮czy艂(a): 5 sie 2010, o 19:46
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
FunGous napisa艂(a):
ja nie mam zadnych stukow ale ja mam 1.8TSI

My mamy DSG7 w 1.8 TSI, a kolega zapewne DSG6 wi臋c nie por贸wnywa艂bym, bo to troch臋 inne konstrukcje.
Czyta艂em troch臋 o problemach z DSG i generalnie troch臋 os贸b zg艂asza艂o w艂a艣nie problemy ze stukaniem. Niestety w polskich serwisach przewa偶nie spotyka si臋 pogl膮d, 偶e ten typ tak ma. W DSG by艂y problemy z mechatronik膮 i wiem, 偶e wymieniali te elementy, ale to by艂o we wcze艣niejszych rocznikach. Kolega adm20 zdaje si臋 ma praktycznie nowe autko, wi臋c prawdopodobnie ma ju偶 poprawion膮 skrzyni臋. Skoro w 2,5 roku zrobi艂e艣 Paskiem 180kkm to znakiem tego sporo podr贸偶ujesz. Proponowa艂bym znale藕膰 mo偶e jakie艣 ASO przy granicy zachodniej i je艣li kiedy艣 b臋dziesz w pobli偶u to uda膰 si臋 do niemiaszk贸w. Tam jest szansa, 偶e ci臋 nie olej膮 tak jak u nas. W sumie to mo偶e u nas to i nie olewaj膮 do ko艅ca tylko po prostu nie maj膮 wiedzy. Czyta艂em, 偶e ASO maj膮 problemy ze zmian膮 oleju w DSG, a co m贸wi膰 je艣li jest jaka艣 usterka i trzeba j膮 zdiagnozowa膰.

G贸ra

PostNapisane: 24 lis 2010, o 09:55 

Do艂膮czy艂(a): 18 lis 2010, o 15:21
Samoch贸d: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 150/250 Golf Variant
Witam koleg臋,

Jak dla mnie, to jest to ewidentna usterka - polecam odwiedziny w innym serwisie i dalsze pr贸by. Je艣li skrzynia rozgrzana pracuje gorzej, to tutaj win膮 mo偶e by膰 olej. Mo偶e co艣 przy tym grzebali, mo偶e trafi艂 si臋 koledze felerny egzemplarz samej skrzyni, jam bym walczy艂, bo ten element jest do艣膰 drogi i w moim samochodzie takowe objawy nie wyst臋puj膮, a ju偶 ponad 65000 przejechane.

Pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 24 lis 2010, o 10:30 

Do艂膮czy艂(a): 21 lut 2010, o 09:34
Aktualnie: 192
niedawno na tvn turbo o golfie VI GTD byl ten sam problem w turbo kamerze.

G贸ra

PostNapisane: 24 lis 2010, o 11:38 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2010, o 23:34
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
No to teraz ja wam opowiem moja historie( czuje si臋 jak w tym programie ,,urzekla mnie twoja historia'') Wiec auto moje obecnie stoi w ASO wzgledu na stuki w skrzyni DSG i jej zlej pracy. Na poczatku zaskoczy艂a mnie na trybie sport gdzie zlapala luz miedzy sprzeglami i wskoczyla na maksymalne obroty zalaczajac bieg i powodujac takie jeb... ze myslalem ze juz tylko srubki bede po niej zbieral.Dalsza historia to reakcja na pedal gazu gdzie po 4 sekundach reaguje..O stukach podobnych do Ciebie juz wogole nie mowie,bo u mnie jeszcze dochodza przy redukcji od 3 dol mocniejsze wyczuwalne szarpniecia,jednym slowem dostaje k...wicy kiedy jade w korku.Podobnie jak ty mialem passka w DSG i nie mialem problemu stukow, glupich przelozen,szarpniec.Napisze jak dojda do wnioskow szanowni panowie z ASO.

G贸ra

PostNapisane: 24 lis 2010, o 16:53 

Do艂膮czy艂(a): 12 mar 2010, o 23:26
Silnik: Inny
W Passatach te偶 by艂 z tym problem.
U znajomego w Superbie Combi 2.0 TDI 170KM z DSG te偶 co艣 si臋 sta艂o.
Sta艂 oko艂o dwa tygodnie w serwisie (oczywi艣cie dali auto zast臋pcze) i wymienili co艣 podobno za r贸wnowarto艣膰 8 tys. z艂, ale niestety nie pami臋tam co.

Jako艣 tak si臋 z艂o偶y艂o, 偶e to DSG ma wzloty i upadki. Kilka lat temu w艂a艣nie w Passatach automat strasznie szarpa艂, stuka艂, ale w ko艅cu to poprawiono. W tym roku widz臋 znowu s膮 problemy :/

G贸ra

PostNapisane: 24 lis 2010, o 22:18 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2010, o 23:34
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Pewnie mechatronike mu wymienili, dlatego tak dlugo stal..Bo z tego co slyszalem musza oni to wymontowac,wyslac do centrali,dopiero potem odsylaja nowa czesc..Z tymi drozszymi czesciami niby taka procedure maja..Ile z tego prawdy nie wiem,ale u znajomego w superbie(MY2008) wymieniali miesiac mechatronike a o samochod zastepczy musial sie prosic..Oczywi艣cie jesli sie myle to mnie poprawcie.Dzisiaj odebralem auto z serwisu,skonczylo sie na ponownym wgraniu oprogramowania do skrzyni, roznica jest odczuwalna ale stuki nie ustapily :?

G贸ra

PostNapisane: 28 lis 2010, o 23:37 

Do艂膮czy艂(a): 28 lis 2010, o 20:34
Mia艂em podobne objawy w skrzyni jak opisujecie. tzn najpierw delikatne stuki przy dodawaniu i ujmowaniu gazu, potem szarpanie mi臋dzy I i II drugim biegiem. W ostatniej fazie skrzynia zacz臋艂a g艂o艣no pracowa膰 i szarpa膰. W zbiornikku wyr贸wnawczym p艂ynu ch艂odz膮cego resztki capuccino ( nie rozwijam co to oznacza...). Przebieg 41 tys. km.
Samoch贸d odjecha艂 na lawecie do serwisu. Diagnoza: wadliwy czujnik ci艣nienia oleju i temperatury p艂ynu ch艂odz膮cego w skrzyni. Pocz膮tkowo chcieli wymieni膰 tylko modu艂 sterowania. Dwa tygodnie si艂owania z salonem i Skoda Auto Polska.
Czekam na fabrycznie now膮 kompletn膮 skrzyni臋 bieg贸w. Mija prawie miesi膮c................. Ju偶 偶a艂uj臋, 偶e zamiast tego nieszcz臋snego DSG nie wzi膮艂em sobie manuala z 4x4 :oops:

P.S. Gdzie艣 w internecie wynaz艂em informacj臋, 偶e pomi臋dzy 09.2008 a 08.2009 fabryka wypu艣ci艂a skrzynie DSG z wadliwymi czujnikami. M贸j w贸zek jest z 11.2009, wi臋c pewnie otrzyma艂 tak膮 w艂a艣nie skrzyni臋.....

G贸ra

PostNapisane: 29 lis 2010, o 09:39 

Imi臋: Andrzej
Do艂膮czy艂(a): 19 pa藕 2010, o 17:57
Aktualnie: 200 KM & 406 Nm
Ale co do czujnika temp. to by艂a akcja serwisowa. Zmiana oprogramowania .

G贸ra

PostNapisane: 29 lis 2010, o 11:32 

Imi臋: Patryk
Do艂膮czy艂(a): 18 pa藕 2010, o 10:42
Czytaj膮c Wasze opisy wad, jakie ma skrzynia DSG mo偶na odnie艣膰 wra偶enie, 偶e to by艂 jaki艣 totalny niewypa艂.
Z jednej strony super szybkie dzia艂anie i oszcz臋dne spalanie a z drugiej strony stuki, szarpania itp. itd.
Gdzie艣 czyta艂em, 偶e wyprodukowali tego ponad 1mln sztuk.
Ciekawe, czy wszyscy maj膮 takie problemy z DSG...i czy grupa Volkswagena wie o tych problemach, a i tak nadal montuje DSG w swoich samochodach licz膮c, 偶e jako艣 to b臋dzie.
Ja ci膮gle czekam na odbi贸r swojej skodzianki z TDI i DSG i mam taki wewn臋trzny niepok贸j co do tego zestawu... :/
Widz臋, 偶e z silnikami TSI ten problem jest mniejszy.

G贸ra

PostNapisane: 29 lis 2010, o 12:04 

Do艂膮czy艂(a): 18 lis 2010, o 15:21
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 150/250 Golf Variant
Ja mam skrzyni臋 w艂a艣nie z tego felernego wypustu czytaj膮c post kolegi johny7205 i po przejechaniu ponad 65000 nic si臋 nie dzieje. Obawia艂em si臋 najbardziej, 偶e serwis co艣 spartaczy przy wymianie oleju po 65000, ale wszystko w jak najlepszym porz膮dku i oby tak dalej. 呕adnych szarpni臋膰, stuk贸w i wszystko mega p艂ynnie jak pierwszego dnia. Rozmawia艂em kiedy艣 z mechanikiem od skrzy艅 automatycznych, kt贸ry powiedzia艂 mi jedn膮 do艣膰 ciekaw膮 rzecz - cz臋sto u偶ytkownicy automat贸w nie korzystaj膮 z hamulca r臋cznego zdaj膮c si臋 wy艂膮cznie na funkcj臋 Parking w skrzyni, co jest b艂臋dem bo przy za艂膮czeniu wy艂膮cznie "P" auto jeszcze si臋 kawa艂ek dotoczy, lub stoczy w zale偶no艣ci od miejsca gdzie stoi, a to jest w艂a艣nie dodatkowe i nie potrzebne obci膮偶enie skrzyni. Na logik臋, to co艣 w tym jest bo pami臋tam w moim poprzednim aucie (Volvo S80) jak zostawi艂em auto na "P", to p贸藕niej do艣膰 ci臋偶ko by艂o prze艂o偶y膰 skrzyni臋 na "D", przy stosowaniu hamulca r臋cznego takiego zjawiska nie zaobserwowa艂em, wi臋c co艣 jest na rzeczy.
Ja teraz nigdy nie zostawiam auta wy艂膮cznie na "P", zawsze zaci膮gam najpierw r臋czny, a p贸藕niej skrzynia w "P" - wy te偶 tak robicie?

Pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 29 lis 2010, o 13:05 
Administrator

Imi臋: Tomek
Do艂膮czy艂(a): 18 lut 2010, o 23:43
Samoch贸d: Superb II 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
te偶 zawsze zaci膮gam r臋czny, nawet na p艂askim. Gdzie艣 mi si臋 kiedy艣 obi艂o o uszy (ale nie widzia艂em tego na 偶adnym schemacie, wi臋c mo偶e to by膰 nieprawda), ze funkcja "P" jest realizowana poprzez "zapadk臋" i ko艂o z z膮bkami. Je偶eli teraz napr臋偶ymy to, czyli w艂a艣nie pozwolimy, aby samoch贸d sta艂 "na skrzyni", to p贸藕niej jest to ci臋偶ko prze艂膮czy膰. S艂ysza艂em te偶 o przypadku, 偶e ta zapadka si臋 wy艂ama艂a i skrzynia na "P" zachowywa艂a si臋 jak na "N".
Jak zmienia艂em ko艂a, to tak si臋 to napr臋偶y艂o, 偶e przy wyje藕dzie z wulkanizacji my艣la艂em, 偶e urw臋 dr膮偶ek.

G贸ra

PostNapisane: 29 lis 2010, o 16:18 

Imi臋: Micha艂 'Kotek'
Do艂膮czy艂(a): 3 sie 2010, o 21:07
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Mai艂em Paska, ale w zwyk艂ym automacie, a nie w DSG i stuk贸w nie by艂o. Teraz mam DSG w Skodzie i stuk贸w odpuka膰 te偶 nie ma, a ju偶 3K km na k贸艂kach.

Ostatnio zostawi艂em samoch贸d na chodzie na P, z maksymalnym ogrzewaniem na postoju i uk艂ada艂em rzeczy w baga偶niku. Hamulec r臋czny nie by艂 zaci膮gni臋ty. Podchodz膮c do samochodu wyra藕nie by艂o s艂ycha膰 stukot z silnika, na wolnych obrotach. Na szcz臋艣cie w trakcie jazdy 偶adnych stuk贸w nie ma.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 170 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: