naprawa wycieraczek

apm16
Posty: 333
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

naprawa wycieraczek

Post autor: apm16 »

Od kilku tygodni miałem problem z wycieraczkami . Wycieraczki postanowiły zatrzymywać się w połowie szyby , lub tylko lekko drgnąwszy pozostawały w miejscu spoczynku. Poczytałem na forach i dziś dobrałem się do d...y felernej wycieraczce . To co zobaczyłem było powodem kilku " serdecznych " pozdrowień w kierunku księgowych ze skodzinki.
Oś ramienia wycieraczki /po stronie kierowcy / miała wżery na ok 1mm - aluminiowe ramie w którym siedzi stalowa oś jest tylko w części z dołu i góry tulejowana mosiądzem natomiast środkowa część osi ma kontakt z aluminiowym syfem. W wyniku penetracji wody w tym miejscu powstaje zjawisko korozji. Aby wybić oś wycieraczki potrzebowałem użyć solidnego młotka i kilkunastu porcji odrdzewiacza . Dla zobrazowania siły zapieczenia powiem że z dużym wysiłkiem obróciłem osia wycieraczki dopiero po zamocowaniu alum. obsady w imadle. Silnik to ruszał , dziwne że się nie spalił , ale prawdopodobnie dlatego że działało zabezpieczenie przed przeciążeniem. Dobre kilkanaście minut trwało oczyszczenie wszystkich elementów - papierkiem 1200 przemycie posmarowanie i złożenie do kpl. Po 2 godzinkach pracy wycieraczki śmigają jak nowe , 500 zl zostało w kieszeni na kilka kratek bursztynowej cieczy.
SUPERB II z grudnia 2009 przebieg 165 tys. pierwsze 2 sezony pod chmurką .
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: naprawa wycieraczek

Post autor: rezon »

czyli stary problem jeszcze z O1 wiecznie żywy - jak idee Lenina ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: naprawa wycieraczek

Post autor: Zaj007 »

Też od razu o O1 pomyślałem :lol:
Obrazek
gabi300
Posty: 37
Rejestracja: 2 mar 2018, o 20:21
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Janikowo

Re: naprawa wycieraczek

Post autor: gabi300 »

Witam.Wiem.ze temat stary.ale nie chcę zakładać nowego.Napiszcie jak wyregulować ramię przy silniku .Dziś musiałem rozebrać mechanizm i po3 próbach za każdym albo ramię puka o blachę .jedną lub drugą.Jak złapać któraś z krańcówek silniczka.Niby to robię ale coś mi nie wychodzi
apm16 pisze:Od kilku tygodni miałem problem z wycieraczkami . Wycieraczki postanowiły zatrzymywać się w połowie szyby , lub tylko lekko drgnąwszy pozostawały w miejscu spoczynku. Poczytałem na forach i dziś dobrałem się do d...y felernej wycieraczce . To co zobaczyłem było powodem kilku " serdecznych " pozdrowień w kierunku księgowych ze skodzinki.
Oś ramienia wycieraczki /po stronie kierowcy / miała wżery na ok 1mm - aluminiowe ramie w którym siedzi stalowa oś jest tylko w części z dołu i góry tulejowana mosiądzem natomiast środkowa część osi ma kontakt z aluminiowym syfem. W wyniku penetracji wody w tym miejscu powstaje zjawisko korozji. Aby wybić oś wycieraczki potrzebowałem użyć solidnego młotka i kilkunastu porcji odrdzewiacza . Dla zobrazowania siły zapieczenia powiem że z dużym wysiłkiem obróciłem osia wycieraczki dopiero po zamocowaniu alum. obsady w imadle. Silnik to ruszał , dziwne że się nie spalił , ale prawdopodobnie dlatego że działało zabezpieczenie przed przeciążeniem. Dobre kilkanaście minut trwało oczyszczenie wszystkich elementów - papierkiem 1200 przemycie posmarowanie i złożenie do kpl. Po 2 godzinkach pracy wycieraczki śmigają jak nowe , 500 zl zostało w kieszeni na kilka kratek bursztynowej cieczy.
SUPERB II z grudnia 2009 przebieg 165 tys. pierwsze 2 sezony pod chmurką .
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: naprawa wycieraczek

Post autor: JanuszSz »

Miałem tak samo.Pomogło podłączenie kompletnego mechanizmu bez montowania i metodą prób i błędów regulacja ramienia,czyli odkręcanie nakrętki,przełożenie ramienia o jeden ząbek i próba.Po 4-5 próbach ramię zatrzymuje się w odpowiednim miejscu i nic nie stuka.Nie zapomnij tylko zamknąć maski,bo wycieraczki nie ruszą.Mam fotkę przed rozbiórką,może Ci pomoże ustawić wstępną pozycję.
Obrazek
Obrazek
gabi300
Posty: 37
Rejestracja: 2 mar 2018, o 20:21
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Janikowo

Re: naprawa wycieraczek

Post autor: gabi300 »

JanuszSz pisze:Miałem tak samo.Pomogło podłączenie kompletnego mechanizmu bez montowania i metodą prób i błędów regulacja ramienia,czyli odkręcanie nakrętki,przełożenie ramienia o jeden ząbek i próba.Po 4-5 próbach ramię zatrzymuje się w odpowiednim miejscu i nic nie stuka.Nie zapomnij tylko zamknąć maski,bo wycieraczki nie ruszą.Mam fotkę przed rozbiórką,może Ci pomoże ustawić wstępną pozycję.
Obrazek
Dzięki bardzo za foto.Ja nie zrobiłem niestety sobie i się męczyłem.Wlasnie wszystko zamontowane i działa . Swoją drogą to cała ta konstrukcja faktycznie do d...
Auto stało 3 dni i wycieraczki nie ruszyły po tym czasie.Ciezko było nawet wyciągnąć os wycieraczki z tulei prowadzącej.Wiem,że cała korozją trwała długo czas .ale te 3 dni zaważyły.Przd nie widziałem żadnych oznak,że coś źle funkcjonuje .Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: naprawa wycieraczek

Post autor: into »

Czesc,

Po jezdzie w deszczu a nastepnie przy gaszeniu auta wycieraczki robia niewielki uskok jakby wracaly do pozycji wyjsciowej. Czy to normalne?
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: naprawa wycieraczek

Post autor: Enriquez »

Normalne.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ