[S1] elektryczny fotel kierowcy nie działa

jacekw43
Posty: 7
Rejestracja: 6 lis 2010, o 08:47
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)

[S1] elektryczny fotel kierowcy nie działa

Post autor: jacekw43 »

Witam, mam problem z fotelem kierowcy. Po zalaniu wodą przez zatkanie odpływu w komorze silnika fotel kierowcy sterowany elektrycznie odmówił jakiejkolwiek współpracy:(...nie działa pamięć, ani sterowanie ręczne.kiedys pomagało odłączenie akumulatora...teraz już nie. Dodatkowo czasem 'miga oświetlenie wnętrza. Z forum passata domyślam się, że chyba jest problem z 'modułem komfortu' znajdujacym sie pod dywanikiem kierowcy. Proszę o potwierdzenie i pomoc co zrobić??? Czy zostaje tylko ASO czy może ktoś polecić inny warsztat w warszawie lub bliskich okolicach od strony Pruszkowa???z góry dziękuje i pozdrawiam.
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S1] elektryczny fotel kierowcy nie działa

Post autor: ja456 »

Spróbuj wyciągnąć i wysuszyć ten moduł komfortu.
jacekw43
Posty: 7
Rejestracja: 6 lis 2010, o 08:47
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)

Re: [S1] elektryczny fotel kierowcy nie działa

Post autor: jacekw43 »

a jak to zrobić jak fotel jest przysunięty do przodu i nie da się go odsunąć?????? Masz może jakiś link, gdzie mogę znaleźć info na ten temat?
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: [S1] elektryczny fotel kierowcy nie działa

Post autor: awdurek »

Z tego co się orientuje to moduł komfortu w S1 jest przy siedzeniu kierowcy pod osłoną progu.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
jacekw43
Posty: 7
Rejestracja: 6 lis 2010, o 08:47
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)

Re: [S1] elektryczny fotel kierowcy nie działa

Post autor: jacekw43 »

czyli wystarczy zdjać osłone z boku iz progu?na forum passata czytalem,że trzeba też podnieść częściowo wykładzine podłogi?S1 i passat B5 to 'prawie' to samo, ale moga być jakieś różnice z tym 'ustrojstwem':(......dzięki za poprzednią informację.będeę musiał zająć się tym w sobotę albo podjadę do jakichś mechaników.
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: [S1] elektryczny fotel kierowcy nie działa

Post autor: awdurek »

Tam jest taki problem że często stoi woda a woda i elektronika to nic dobrego. Tak mówili w serwisie Skody.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
jacekw43
Posty: 7
Rejestracja: 6 lis 2010, o 08:47
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)

Re: [S1] elektryczny fotel kierowcy nie działa

Post autor: jacekw43 »

i tajemnica wyjaśniona...uszkodzony moduł komfortu, a dokładniej po rozebraniu okazało się, że :
- woda była w skrzynce (ponoć hermetycznej) z modułem komfortu
- jeden styk w gnieździe modułu tak skorodowany, że po wyjęciu się ułamał (na szczęście nie został we wtyczce!!!)
- wtyczki oczyściłem chemicznie, gniazda też, ale ułamanego styku nie da się naprawić
- samochód suszony 5-tą godzinę i filc ciągle mokry
- moduł do zamówienia w AS...nie wiadomo kiedy będzie bo...nie ma go w centralnym magazynie Skody
i Tu pytanie ......mam moduł 1C0 959 799 B - sprawdzili w ASO takie moduły mają kilkanaście podtypów. Mój ma (po przeczytaniu z VINu) jeszcze podtyo 0BD, ale tego nigdzie w "numerkach" na module nie widać :(....czy każdy inny moduł 1C0 itd będzie pasował ? Chyba nie, ale jak go rozpoznać po nadrukowanych oznaczeniach na opakowaniu modułu ????
Ktoś wie?
Pilnie potrzebuje pomocy!
Pozdrawiam
Jacek
Subaru
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2010, o 16:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wwa

Re: [S1] elektryczny fotel kierowcy nie działa

Post autor: Subaru »

Trochę późno, ale może pomogę. Według mnie jeśli cały numer się zgadza czyli 1C0 959 799 B , to powinien pasować. Nie lepszym (tłumacz tańszym) rozwiązaniem będzie zakup na allegro jakiegoś używanego? To nie jest część mechaniczna i sięnie zużywa, a koszt pewnie kilkakrotnie mniejszy?
ODPOWIEDZ