wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrznych

ciechan78
Posty: 41
Rejestracja: 28 wrz 2012, o 15:50
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.9 TDI 105 KM BSV
Lokalizacja: WArszawa

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: ciechan78 »

wyczytalem gdzies na forum vw ze to wina sterownika skrzyni dsg 2 mialo problem i dwom to pomoglo http://forum.vw-passat.pl/threads/32878 ... post351381
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: Zaj007 »

ciechan78 pisze:wyczytalem gdzies na forum vw ze to wina sterownika skrzyni dsg 2 mialo problem i dwom to pomoglo http://forum.vw-passat.pl/threads/32878 ... post351381
Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy ale na stronie z linka jest głównie mowa o szarpaniu a tylko jeden post mówi o wibracji. To dwie zupełnie różne rzeczy.
Z resztą nie ma opcji żeby mechatron powodował takie wibracje. Bieg zapięty masz na Tipie dodajesz gazu i auto się rozpędza. Mechatronika utrzymuje tylko włączone jedno sprzęgło a drugie wyłączone.
Obrazek
Ender
Posty: 52
Rejestracja: 26 lip 2013, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 171KM 398NM

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: Ender »

szms pisze:Ender, a może źłe wyważone koła? 8-)
I tu miałeś racje :) byłem po powrocie z urlopu w rperformance i to zrobili do tego zamienili koła z przodu na tył
smoli
Posty: 34
Rejestracja: 28 lip 2011, o 10:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Gdynia

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: smoli »

Drodzy Koledzy, kolejne 1500 kilometrów przejechane na urlopie. Szarpanie lub wibracje /jedno i drugie oddaje sens pracy DSG/ powtarza się jak tylko zespół napędowy rozgrzeje się. Obszar wyrażnie zauważanego szarpania występuje w obszarze 2 i 3 biegu. Biegi powyżej - tj. 4,5,6 bez zastrzeżeń.Zamierzam kolejny raz poradzić się serwisu Skoda.
Awatar użytkownika
maku2
Posty: 83
Rejestracja: 23 sty 2012, o 20:44
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: maku2 »

Ja byłem w serwisie ale nic nie zdiagnozowali. Powiedzieli żebym jeździł dalej tak aby usterka "zaczęła być widoczna". Poniekąd ich rozumiem, bo to jak usterka się objawia to trochę jak SF :(

Tak więc zacząłem robić testy na ciepłym motorze. U mnie objaw pojawia się tylko przy przyspieszaniu na 2 biegu z niskich obrotów (ok 1,5).

Powtarzałem taki manewr na placu chyba z 50 razy - tylko 2 razy samochód wpadał z znaczne drgawki a obrotomierz zachowywał się wtedy tak, jak by sprzęgło się ślizgało. Obroty rosły, wibracje się wzmagały a prędkość nie rosła. Co więcej wydaje mi się, że objaw występuje tylko w momencie kiedy DSG wrzuci bieg 2 jadąc bardzo wolno, np. toczymy się w korku na 1, zaraz wpada 2. Jak wtedy damy gazu aby ruszyć podwyższają się obroty i w tym momencie może wystąpić wibracja.

Dodatkowy test polegał na tym, że wykonywałem manewr przyspieszenia tak jak poprzednio ale na skręconych kołach i tu objaw wystąpił 9 razy!. Koła skręcone na 1,5 obrotu kierownicy. Czyli skręt w zakręt ostry na 2 biegu z powolnym przyspieszaniem.

Dla mnie całe te wibracje stają się czarną dziurą. Nie mogę znaleźć żadnego konkretnego punktu zaczepienia (z wyjątkiem DSG i 2 biegu). Chyba faktycznie pozostaje czekać aż się coś mocniej posypie :(
Jest SuperB Combi 2.0 TDi 170KM 4x4 DSG Platinum (2014),
Było SuperB Combi 1.8TSI DSG Platinum (2012)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: sko89 »

Sprzęgła do wymiany. Typowa usterka DSG. Częściej DSG7 niż DSG6.
smoli
Posty: 34
Rejestracja: 28 lip 2011, o 10:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Gdynia

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: smoli »

nIESTETY sprzęgła były u mnie wymieniane - przypomnę : mechatronik , sprzęgła i koło dwumasowe. Wymieniono takze jeden przegub wewnętrzny a drugi wzrokowo sprawdzono.Szarpanie/wibracje nadal występują w obszarze 2/3 biegu po nagrzaniu zespołu napędowego - nie ma wpływu skręt kół - szczególnie wyrażnie po podczepieniu przyczepy campingowej.
Z pozdrowieniami
Zbyszek.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: sko89 »

U mnie przy przejściu z 1 na 2 też jest wyczuwalne szarpnięcie, które nie zawsze występuje, A mam dopiero niecałe 5 tys przebiegu. Wibracji nie ma, ani drgań. Szarpnięcie występuje dokładnie w takich samych okolicznościach jak opisałeś. I tylko na przejściu z 1 na 2. W pozostałych biegach nie. Wg mnie przejście z 1 na 2 jest za szybko. Przynajmniej tak wynika z wyświetlacza na tablicy. W momencie zmiany 1 na 2 na wyświetlaczu nie ma szarpnięcia, występuje ono 1 - 2 sek później w trakcie przyspieszania na 2 ale jeszcze przed przełączeniem na 3. Wg mnie albo wyświetlacz przekłamuje i sygnalizuje zmianę biegu z 1 na 2 za wcześnie a faktyczne przełączenie biegu jest nieco później - i to jest to szarpnięcie. Albo przełączenie jest dokładnie wówczas gdy pokazuje wyświetlacz a są pewne luzy w zespole sprzęgieł, które tak się objawiają na 2. A dlaczego na 2? Bo na 1 i 2 jest przenoszony największy moment obrotowy i zmiany przełożeń będą najbardziej wyczuwalne. Tak samo jest w ręcznej skrzyni biegów. Ale to nie tłumaczy drgań, o których piszesz. Może w trakcie ostatniej naprawy skrzynia dsg została źle skalibrowanie i źle zestrojona? Albo masz do czynienia z ponowną awarią sprzęgła 2 biegu. Ja bym raczej stawiał na niezbyt dokładną regulacje po naprawie, która wraz z eksploatacją sprzęgieł nasila się. Naprawa a szczególnie niezwykle dokładna kalibracja skrzyni DSG po naprawie jest niezmiernie ważne. A nie sądzę aby mechanicy z młotkiem i przecinakiem w herbie nagle wykazali się finezją jak robią błędy przy wymianie oleju.
wilkuw
Posty: 164
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 14:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: 59-300 Lubin

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: wilkuw »

nieraz czuje zmiany biegow..gownie wlasnei 1-2 nieraz 2-3 zawsz ena pelnej zmule :) jadac z 2 ogniem zero problemu, wibracji jako takich nei czuje nigdy :) wiec panowie w czym problem :) to auto to mechanika, jesli skrzynia zmienai biegi przy 1700obr to logiczne jest ze zdazy sie ze poczujemy ta zmiane. predzej na zimnej skrzyni, mniej na rozgrzanej..jednak patrzac po forach lizylem sie z tym ze 1-2 i nieraz 2-3 czuc jesli reszta chodzi plynnie, nic mi nei wibruje nie szarpie przy deptaniu auta to nie bardzo wiem czego sie czepiac ?

Silnik wpadajacy w drgawki przy 1500 obr i przyspieszaniu to niekoniecznei dsg :)
to samo na skreconych kolach .. tym bardziej :) wepnij reczna zmiane i rob to przy 2000 obr i napisz czy temat pozostal ?

jak dla mnie kazdy diesel przy za niskich obrotach i naglym obciazeniu motoru (wieksze na skrecie) bedzie mial tendencje do wibracji.
Problem dsg jak dla mnie to pomysl na jazde na 1300obr albo 2500 w s :) brakuje ludzkiej opcji co by woz nei schodzil ponizej 1700-1900 po zmianie biegu :) ale zapewne konstruktorzy wypadli na pomysl ze czesc ludzi bedzie sie cieszyla z oszczednosci paliwa :)
r5 20vt
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: sko89 »

To prawda. Jazda na zbyt niskich obrotach może jest ekonomiczna ale na pewno nie za dobra dla silnika. Wówczas na panewkach działają duże siły. I jest to katowanie dwumasu. Pada najczęściej właśnie w wozach, w których kierowcy jeżdżą ekonomicznie.
Smoli - czy na nastawieniu Sport w DSG te objawy też występują?
smoli
Posty: 34
Rejestracja: 28 lip 2011, o 10:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Gdynia

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: smoli »

Dzięki za zainteresowanie... w czasie prób jezdziłem na D i Sport. Objawy bardzo podobne. Czy jednakowe ?---nie mogę określić. Z pozdrowieniami....
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: sko89 »

A jak dawno temu naprawiałeś skrzynie?
smoli
Posty: 34
Rejestracja: 28 lip 2011, o 10:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Gdynia

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: smoli »

wW. WYMIANY realizowane były przy przebiegu 85 000 km , a obecnie mam 105 000km.Pozdrawiam
smoli
Posty: 34
Rejestracja: 28 lip 2011, o 10:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Gdynia

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: smoli »

Koledzy "nie z branży samochodowej" sugerują mi sprawdzenie poziomu oleju w DSG. Podobno serwis robi to niechlujnie....a wg nich biegi 123 są od dołu skrzyni... Narazie chcę w przyszłym tygodniu podjechać do serwisu...
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: sko89 »

Sprawdzić olej nie zaszkodzi, masz DSG6. Może po naprawie zalali za mało oleju albo niewłaściwy. Bo rozumiem, że wycieków nie widać?
ODPOWIEDZ