wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrznych

Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: Zaj007 »

A próbowałeś założyć komplet kół od innego samochodu?
Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Odp: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewne

Post autor: dato »

Dobry pomysł, dogadaj sie z Marcinem.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: gachul »

taaa... problem w tym że zarówno letnie jak i zima to moje felgi nie ori... może w tym problem.??? pogadam z Marcinem on ma chyba ori zimówke
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: Zaj007 »

Mi kiedyś w ASO od demówki pożyczyli na przejażdżkę jak raptem kiera zaczęła krzywo stać.
Obrazek
smoli
Posty: 34
Rejestracja: 28 lip 2011, o 10:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Gdynia

Re: wibracje przy rozpędzaniu -pomocy!!!!

Post autor: smoli »

Koledzy! Pokonałem kolejne 15 000 kilometrów ( stan licznika 102 000 km). Niestety wibracje przy rozpedzaniu pozostały , pomimo wymiany : mechatronika, sprzęgiełka , koło dwumasowe , przeguby wewnetrzne oraz sprawdzenie innych luzów. Nie sprawdzono poduszek silnika i skrzyni DSG.Koszty poniosłem duze , ale niestety bez rezultatu! Stan obecny: w trakcie rozpedzania w obszarze 1-2-3 biegu wystepuja wibracje zespołu napedowego - dalej biegi 4-5-6 cisza! Co ciekawe wibracje wystepuja PRZY NAGRZANYM SILNIKU !!Na zimnym wibracje nie wystepują!!KOMPUTER NIE WYKAZUJE ŻADNYCH BŁĘDÓW! Po podłaczeniu przyczepy campingowej obszar wibracji i ich intensywność wzrasta.MOŻE KTOŚ ZNA CZŁOWIEKA KTÓRY MOŻE POMÓC MI ROZWIAZAĆ TEN PROBLEM ???? Serwis Skody w Gdyni i Wejherowie rozkłada ręce.....Konsultacje w Skodzie w Pile i kilku mechaników nie dały odpowiedzi na ten temat. Samochód odpowiada moim wymaganiom , tylko te WIBRACJE....
Awatar użytkownika
maku2
Posty: 83
Rejestracja: 23 sty 2012, o 20:44
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: wibracje przy rozpędzaniu -pomocy!!!!

Post autor: maku2 »

smoli pisze:Koledzy! Pokonałem kolejne 15 000 kilometrów ( stan licznika 102 000 km). Niestety wibracje przy rozpedzaniu pozostały , pomimo wymiany : mechatronika, sprzęgiełka , koło dwumasowe , przeguby wewnetrzne oraz sprawdzenie innych luzów. Nie sprawdzono poduszek silnika i skrzyni DSG.Koszty poniosłem duze , ale niestety bez rezultatu! Stan obecny: w trakcie rozpedzania w obszarze 1-2-3 biegu wystepuja wibracje zespołu napedowego - dalej biegi 4-5-6 cisza! Co ciekawe wibracje wystepuja PRZY NAGRZANYM SILNIKU !!Na zimnym wibracje nie wystepują!!KOMPUTER NIE WYKAZUJE ŻADNYCH BŁĘDÓW! Po podłaczeniu przyczepy campingowej obszar wibracji i ich intensywność wzrasta.MOŻE KTOŚ ZNA CZŁOWIEKA KTÓRY MOŻE POMÓC MI ROZWIAZAĆ TEN PROBLEM ???? Serwis Skody w Gdyni i Wejherowie rozkłada ręce.....Konsultacje w Skodzie w Pile i kilku mechaników nie dały odpowiedzi na ten temat. Samochód odpowiada moim wymaganiom , tylko te WIBRACJE....
Witaj,

Mam podobny objaw tylko na 2 biegu i to przy prędkościach od 20km/h w gorę. Auto ma teraz 25 tys km na liczniku. Co gorsza objaw nie występuje zawsze, tylko co któreś przyspieszanie. Mam jednak wrażenie, że dzieje się tak coraz częściej...
Za 2 tygodnie wybieram się do ASO w Warszawie. Zobaczymy co powiedzą.
Jest SuperB Combi 2.0 TDi 170KM 4x4 DSG Platinum (2014),
Było SuperB Combi 1.8TSI DSG Platinum (2012)
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: gachul »

a u mnie stał się cud... nic kompletnie nie robiłem i jest idealnie ... i tak już z 3 tys. przejechałem :)

ogólnie z tym drżeniem to ja mam wrażenie że to od DSG. Kiedyś opisywałem inną moją przypadłość. np. Jade autostradą, wlatuje na stacje na siku i dalej ogień ... wtedy robią się jaja. Mianowicie przez jakieś 2-3 km tak mi trzepie całym samochodem że strach 150 jechać ale wystarczy przyspieszyć tak do 150 potem zwolnić do 90 i już jest ok... i druga lipa ... to zwłaszcza w zimie jak rano do sklepu jade... gdy pierwsze 2 km masakra... trzepie mi kiera, i całym samochodem... po chwili zjawisko całkowicie ustępuje
Całe te drgania tylko i wyłącznie w momencie przyspieszania
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: Zaj007 »

Mi też czasami kierą trzęsie przy ostrym przyspieszaniu w w przedziale jakoś 100-140. Tak chyba. Ale dramatu nie ma. Tak chyba musi być.
Obrazek
smoli
Posty: 34
Rejestracja: 28 lip 2011, o 10:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Gdynia

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: smoli »

Koledzy, dziękuję za odpowiedzi. Chyba z kolegą z Wawy będę wymieniał dalsze doświadczenia. Objawy są identyczne , nie zawsze wystepują...itd.U mnie głównie na trójce.
Z pozdrowieniami
Zbyszek.
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: piotrgrb »

Miałem podobne objawy w Audi, winne byly tarcze hamulcowe, ktore wyginaly sie po rozgrzaniu (skutek wjechania w kałuże na goracych tarczach). Jak byla zima to na starcie byly wygiete w jedna strone i drgania ustepowaly po kilku przyhamowaniach, jak je dogrzałem porzadnie to wyginaly sie w druga strone, i tarcze znowu bily - efekty byly odczuwalne tylko podczas przyspieszania i o dziwo nie w calym zakresie predkosci - widocznie odksztalcenia byly na tyle male ze potzrebna byla okreslona predkosc obrotowa kola zeby calosc wpadala w rezonans.
Piotr
Obrazek
Ender
Posty: 52
Rejestracja: 26 lip 2013, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 171KM 398NM

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: Ender »

mam to samo, właśnie wróciłem z urlopu i na autostradzie od około 120km/h zaczyna drgać samochód jak bym jechał na tarce i tak do około 150... poniżej wszystko jest OK :/
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: chudy »

I wszyscy macie DSG?
Ender
Posty: 52
Rejestracja: 26 lip 2013, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 171KM 398NM

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: Ender »

ja mam manuala..
zygi125
Posty: 1
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: zygi125 »

Witam, może to faktycznie tarcze. Dałbym je do przetoczenia koszt 50 zł i w ten sposób wyeliminujesz jeden z elementów.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: wibracje przy rozpędzaniu - wymiana przegubów wewnetrzny

Post autor: szms »

Ender, a może źłe wyważone koła? 8-)
ODPOWIEDZ