[S2] Regulacja drzwi (zamka)

Awatar użytkownika
maxpl17
Posty: 45
Rejestracja: 3 mar 2016, o 11:56
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S2] Regulacja drzwi (zamka)

Post autor: maxpl17 »

Dołączę się do tematu, dając jedno rozwiązanie a zarazem zapytam się coś od siebie:

1. Jak chodzą Ci drzwi, walą się po nierównościach, a powyższe metody niekoniecznie poskutkowały, może się okazać że ten metal z ucha się trochę "starł" już. Owinąłem 2 razy izolacją, posmarowałem smarem i cisza. W drugich drzwiach obróciłem ucho do góry nogami i też cisza.

2. Pytanie: jak wyregulować klamki (w środku samochodu)... W sensie: ta linka jest chyba za luźno w nich, jak słucham muzyki i jest jakieś uderzenie bassu to słychać jak któraś linka/sprężynka/plastik telepie się. Jak minimalnie pociągnę za klamkę to jest cisza. Klamki niestety są schowane w głąb, jak je pociągnę chociaż na tyle by były na równo to nie ma tych nieprzyjemnych dźwięków. Da się to jakoś wyregulować?
(Ps. sprawdzałem czy to nie klamka o obudowę uderza - plastik-plastik, ale to nie to, dopiero lekkie pociągnięcie klamki eliminuje niepożądane dźwięki)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] Regulacja drzwi (zamka)

Post autor: Enriquez »

Być może sama linka wewnątrz pancerza. Regulacji niestety nie ma od strony klamki. Od strony klamki zewnętrznej nie wiem. Popatrz na takie części na Allegro jak wyglądają.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
maxpl17
Posty: 45
Rejestracja: 3 mar 2016, o 11:56
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S2] Regulacja drzwi (zamka)

Post autor: maxpl17 »

Niestety nie do końca wiem czego szukać. Wiesz może czy tą wnękę z klamką da się wyjąć nie zdejmując boczka z drzwi?

A może trzeba by zdjąć boczek? No z przodu w drzwiach coś dyndoli dopóki klamki się lekko nie pociągnie, to rzeczywiście może być linka w pancerzu.
ODPOWIEDZ