Wlewanie się wody przez układ wentylacyjny - ratunku

jacekw43
Posty: 7
Rejestracja: 6 lis 2010, o 08:47
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)

Wlewanie się wody przez układ wentylacyjny - ratunku

Post autor: jacekw43 »

Witam, mam bardzo poważny problem....wlewają mi się litry wody do wnętrza przez "nawiew" pod fotelem kierowcy. Chyba "zatkał" się odpływ odbierający wodę z komory silnika. Nie mogę znaleźć nigdzie schematów układu wentylacji i odwodnienia komory silnika. Może ktoś wie gdzie jest odpływ , jak go "odetkać" albo ...skąd indziej ta woda się przedostaje!!! Raczej nie jest to korek w podłodze bo woda jest zupełnie czysta. Proszę o PILNĄ pomoc!!!
jacekw43
Posty: 7
Rejestracja: 6 lis 2010, o 08:47
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)

Re: Wlewanie się wody przez układ wentylacyjny - ratunku

Post autor: jacekw43 »

uufff..udało się ...zatkany odpływ, który znaleźć może tylko człowiek z "serwisu" schowany pod pompą hamulcową, niewidoczny z zewnątrz. Dodatkowo brak zaślepki pomiędzy komorą silnika, a wnętrzem kabiny i to tamtędy się wlewało. Jeśli ktoś będzie miał podobny problem...trzeba zdjąć plastikową osłonę w komorze silnika przy podszybiu i "pogrzebać" centralnie pod pompą hamulcową - tam jest odpływ, który trzeba przeczyścić i ...już.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Wlewanie się wody przez układ wentylacyjny - ratunku

Post autor: Krzysiek »

Oby nie ale dzięki za info
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wlewanie się wody przez układ wentylacyjny - ratunku

Post autor: ja456 »

Niestety to częsty objaw w S1 i Paskach B5. Trzeba pamiętać o odetkaniu odpływów. Oprócz tego woda może wlewać się przez kanał gdzie umieszczony jest filtr kabinowy (też trzeba zdjąć osłonę przy podszybiu, a filtr jest pod szybą po stronie pasażera).
ODPOWIEDZ