AFS - o co chodzi?

piotrus_pan

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: piotrus_pan »

Peugeot Boxer
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: Enriquez »

Jak chcesz takie coś do S2, to instalujesz Polar Fis Avanced i będziesz miał na maxi docie.
http://www.auto-polar.com/index-load-home.htm
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: Big »

Piotrus_pan, jakość wykonania w Insygni lepsza niż w Skodzie ?? Wole żarty. Jeździłem 2 szt. Insygni (w tym jedna fabrycznie nowa) i w obu skrzypienia deski (szczególnie plastiku wokół centralnego wyświetlacza) były normą. W S II czegoś takiego nie ma.
piotrus_pan

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: piotrus_pan »

Przeczytaj parę postów wyżej nt. skrzypienia wnętrza-widać w skodzie to norma.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: Misiek Fisiek »

Big, może mało przejechałeś S2 i jeszcze nie skrzypi. Ja psikałem swoją już dwa razy (mniej więcej co 15 000 km).

Myślę, że wszystko jest wykonane na podobnym poziomie - i Insignia i Superb i Accord. Jak się od czasu do czasu nie psiknie to i A6 będzie skrzypieć. Pół biedy jak skrzypią słupki czy kanapa. Gorzej jak deska rozdzielcza bo tego psikaniem się już chyba nie załatwi.

U mnie to wiejskie drewienko jest koszmarnie spasowane z włącznikiem awaryjnych. Odstaje ze 2 mm. Dobrze, że chociaż nie skrzypi ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: neck99 »

piotrus_pan pisze:Żeby uściślić to ja posiadam starszą wersję accorda.
A zapychanie DPF przy prawidłowym eksploatowaniu jest niemożliwe. Często ludzie biorą nowoczesne diesle do miasta i potem płacz i zgrzytanie zębów.
Insygnia to najbardziej psujący sie samochód opla. Nowy bo zaledwie 20 tys przebiegu nie wrocil z nart w austrii. Padl egr a przez niego dpf.
Superb tak samo :)
No nie wiem. Sam sie bałem DPF-a ze względu na przebiegi 99% miasto. Przeżyłem lato, przeżyłem zimę. Co ciekawe nawet w zimę nie uświadczyłem kiedy wypalanie miało miejsce. Mimo ze do pracy mam niecałe 15km. W czasie tej drogi dochodziło do wypalania. Mimo, że miasto, minusowa temperatura i taki krótki dystans. Zawsze przed gaszeniem patrze na obroty. Tak, że nigdy nie gasiłem podczas wypalania i nigdy tez nie musiałem. Zawsze wypalało się to podczas jazdy. Widać zmiany jakie zastosowali odnośnie wypalania w porównaniu do pierwszych DPF dały efekt ze da się nimi jeździć po mieście.
Już niedługo będzie gotowe moje urządzonko wskazujące wypalanie i zapełnienie DPF-a będzie można monitorować na bieżąco.

Zuber pisze:Może Twój kolega jeździ po mieście. Albo gasi w czasie wypalania? Bo to nie jest normalne. Za to normalne w accordzie jest świetne rdzewiejące okno dachowe, niestety seryjne w wersji executive.
Właśnie nie. Raczej 50/50.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: Misiek Fisiek »

Ale Ty pasjonujesz się dpf, myślisz o nim idąc spać, czytasz o nim jedząc obiad i nigdy nie zgasilbyś auta w czasie jego wypalania. Dlatego nawet w mieście nie stanie mu się krzywda.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: neck99 »

Zuber pisze:Ale Ty pasjonujesz się dpf, myślisz o nim idąc spać, czytasz o nim jedząc obiad i nigdy nie zgasilbyś auta w czasie jego wypalania. Dlatego nawet w mieście nie stanie mu się krzywda.

Nie no czasem też myślę o cyckach :lol:
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: Enriquez »

DPF nie ma cycków...
No to kiedy ten Twój ekranik będzie redi?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: neck99 »

Juz prawie jest. Mysle ze 2 tyg max. Czekam na lcd bo reszta ready. Oczywiscie docelowo dane beda na maxi docie ale najpierw pojezdze z ekranikiem by sprawdzic wsio. Wersja ekranikowa tez bedzie dla tych co nie maja maxi dota
Tak ze wstrzymaj sie z zakupem polara bo 90% tamtych funkcji jest zbednych lub do zrobienia z vaga. Zrobie tak samo jak oni na maxi docie najwazniejsze funkcje z mozliwoscia stalego rozszerzania. A cena bedzie 3-4 krotnie mniejsza :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: Enriquez »

i o to chodzi.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: neck99 »

Dokładnie :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
andriu21tg
Posty: 107
Rejestracja: 28 mar 2013, o 13:30
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: BMW F25
Lokalizacja: Tarnogórskie Szosy OCP

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: andriu21tg »

Nie no czasem też myślę o cyckach :lol:[/quote]


czyli mamy podobnie :D
bezduszny

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: bezduszny »

No i byłem w ASO
trochę coś poprawili... ale półka dalej napie***a
zamówiono jakieś tam części do niej i coś będą naprawiać

przejechałem się bez tylnej półki...
kurde, ależ trzeszczy ten mój parch :roll:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: AFS - o co chodzi?

Post autor: Misiek Fisiek »

neck99 pisze:Juz prawie jest. Mysle ze 2 tyg max. Czekam na lcd bo reszta ready. Oczywiscie docelowo dane beda na maxi docie ale najpierw pojezdze z ekranikiem by sprawdzic wsio. Wersja ekranikowa tez bedzie dla tych co nie maja maxi dota
Tak ze wstrzymaj sie z zakupem polara bo 90% tamtych funkcji jest zbednych lub do zrobienia z vaga. Zrobie tak samo jak oni na maxi docie najwazniejsze funkcje z mozliwoscia stalego rozszerzania. A cena bedzie 3-4 krotnie mniejsza :)
Neck, zrób taki bajer żeby pokazywał rozdział momentu obrotowego pomiędzy osie w autach z haldexem. Wtedy się piszę :mrgreen:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ