Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 pa藕 2014, o 15:28

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 206 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 18 cze 2013, o 18:55 
Mo偶na i 0/30..
ale dla kogo艣 kto nie jest "w temacie" lepiej niech b臋dzie jaki艣 5/30..... by nie czu艂 jakiego艣 pod艣wiadomego dyskomfortu posiadania nie tego co zaleca producent.

Sebastian_M26 napisa艂(a):
A tak w og贸le to na tym Absolute+, mo偶na ile艣 tam km przejecha膰, czy to b艂膮d w t艂umaczeniu, bo mam zamiar co艣 przetestowa膰 na naprawd臋 zasyfionym silniku.

Mo偶na je藕dzi膰 z nim.
Sam kupi艂em do nowego swojego nabytku.. i b臋dzie pewnie ze 3-4 dni pracowa艂.

Jak jest mega syf... to zalej ten Verylube.
Jaki to silnik ?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 18 cze 2013, o 19:24 

Do艂膮czy艂(a): 23 lut 2012, o 22:02
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Ok, ale jak to naprawde jest z tym wlasciwym plukaniem silnika???
Wlewasz plukanke przed wymiana oleju- w zaleznosci od plukanki silnik ma pracowac na niej od kilku do kilkudziesieciu minut a Ty piszesz ze pojezdzisz na niej kilka dni??? Czy to sie jakos negatywnie nie odbije na silniku?
Z tego co slyszalem to ze po zlaniu starego oleju z plukanka zalewamy silnik nowym olejem i przejezdzamy okolo 1000km i znowy spuszczamy olej, dlatego ze do konca nie jestesmy w stanie wyplukac z silnika starego oleju z plukanka i dopiero wtedy zalewamy znowy swiezy olej na caly okres do nastepnego przegladu. Wiec jak to z tym jest?
Ciekawi mnie to ze wzgledu ze ja jezdze autem okolo 5-6lat i w tym okresie zrobie okolo 400kkm wiec zalezy na bezawaryjnosci :D
Poprzednio mialem S1 TDI AWX i zrobilem nia ponad 550kkm od poczatku jezdzona na Valvoline 5W30 Diesel Durablend bez zadnych plukanek i dodatkow do silnika wymiany co 10kkm, pozniej zrobilem glowice i sprzedalem po rodzinie. Zadnych problemow z silnikiem w calym okresie uzytkowania. Obecna SII mysle przelatac do +400kkm i wtedy bede sprzedawal. Tez jezdze na Millersie i zmieniam olej + filtry co 10kkm + cera tech(leje zachowawczo/zapobiegawczo nie wiem czy wydluzy bezawaryjnosc pracy silnika bo do S1 oprocz olejy nic nie lalem).

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2013, o 19:51 

Imi臋: KomfortiPresti偶
Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 10:06
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 90KM
S膮 r贸偶ne p艂ukanki. Takie, na kt贸rych silnik mo偶e popracowa膰 5 minut i takie, na kt贸rych mo偶e przejecha膰 2000 km.

Sprzedam spr臋偶yny z pakietu sportowego do 3.6 FSi Combi

Veni Vidi Vici TDI

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2013, o 19:53 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 11:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Ja te偶 mam przejechane ok. 1,3Mkm i tylko raz p艂uka艂em silnik - w Outlanderze 2,0TDI wymienia艂em fabryczny, czarny przy przebiegu 5kkm. Po 15 min. p艂ukaniu (przy mnie), zalaniu nowego Motula i przejechaniu 2kkm wygl膮da艂 jak poprzedni ;) C贸偶 recyrkulacja spalin swoje robi ;) Olej zmieniam zawsze wg wskaza艅 fabrycznych - dawniej co 10kkm, p贸藕niej 15kkm, 20kkm - zale偶nie od tego co by艂o w instrukcji. Teraz wg wskaza艅 kompa. Silnik do tej pory zatar艂em raz - jak pompa wody wystrzeli艂a kuleczkami pod mask膮 :( - co z olejem mia艂o ma艂o wsp贸lnego. Nie oszcz臋dzam, ale i nie szalej臋, lej臋 oleje z g贸rnej p贸艂ki bud偶etowej spe艂niaj膮ce wymagania i je偶d偶臋. Na pocz膮tku Selektol, p贸藕niej co si臋 da艂o kupi膰, d艂ugo w r贸偶nych samochodach na VAT, Mobil 1, p贸藕niej Motul, teraz Millers - i jako艣 si臋 turlaj膮.

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2013, o 20:02 
skodaman napisa艂(a):
Ok, ale jak to naprawde jest z tym wlasciwym plukaniem silnika???
Wlewasz plukanke przed wymiana oleju- w zaleznosci od plukanki silnik ma pracowac na niej od kilku do kilkudziesieciu minut a Ty piszesz ze pojezdzisz na niej kilka dni??? Czy to sie jakos negatywnie nie odbije na silniku?

Dok艂adnie tak jak napisa艂e艣.
Wlewasz przed wymian膮... 30minut pracy i spuszczasz olej jak w czasie normalnej wymiany.
呕adnych dodatkowych czynno艣ci nie ma sensu robi膰.
Je偶eli b臋dziesz robi艂 to co ka偶d膮 wymian臋 czy nawet co drug膮... nagary nie zd膮偶膮 si臋 osadzi膰.

D艂ugie p艂ukanie i mocniejszymi 艣rodkami robi si臋 w starych silnikach (m贸j w Jeep'ie ma 16 lat)
kt贸re maj膮 kilkana艣cie lat i kt贸re maj膮 nie znany przebieg i zalewane by艂y nie wiadomo czym.

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2013, o 20:12 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 20:58
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
bezduszny napisa艂(a):
Jaki to silnik ?

Stary Fiat, z du偶ym przebiegiem, je偶d偶ony na najta艅szych olejach 15W-40/20W-40, z tak zasyfionym uk艂adem, 偶e olej ma problem dosta膰 si臋 do hydropopychaczy. Po zakupie od razy zmieni艂em na 0W-30 (wbrew motoryzacyjnym zabobonom), ale to nie wyczy艣ci艂o, wi臋c teraz p艂ukanka.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2013, o 20:27 
Je偶eli to taki silnik, to spokojnie zalej tego Verylube

Dodatkowo mo偶esz zastosowa膰 takie co艣.... XADO Anticarbon

No i kolejny test preparatu:
Cytuj:
No i zacz臋艂o sie. :mrgreen:

rano zacz膮艂em test.

Obrazek

Przebieg auta 211900km, ci艣nienie oleju na zimnym ok 4, po rozgrzaniu 2,5.

Pierwszym krokiem by艂o wykr臋cenie 艣wiec i zaaplikowanie preparatu Anty koks do czyszczenia nagaru w cylindrach, wed艂ug zapewnie艅 producenta dzia艂a natychmiastowo, zwi臋kszaj膮c spr臋偶anie (czy艣ci nagar i ci艣nienie wraca do takiego jak by膰 powinno).
呕eby sprawdzi膰 dzia艂anie trzeba zbada膰 spr臋偶anie przed i po u偶yciu, tak te偶 zrobi艂em

Spr臋偶anie przed 10,8 bar
Obrazek

Obrazek

po 10 min drugi test i szok :shock:

spr臋偶anie mocno wzros艂o, bo jest 12,2 bar

Obrazek

Wniosek jest jeden- TO DZIA艁A.

Podobnie by艂o na innych cylindrach.

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2013, o 20:43 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 11:17
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
w takich przypadkach - stary silnik zalewany nie wiadomo czym - tojak kto艣 chce poprawi膰 smarowanie na pewno ma to sens. Do dzisiaj pami臋tam skrobanie pokrywy zawor贸w w 艁adzie z 0,5cm warstwy smo艂y przy okazji remontu g艂贸wnego.. Ale pokrywa w S2 nie ma ani mm smo艂y

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2013, o 21:25 
rezon napisa艂(a):
Ale pokrywa w S2 nie ma ani mm smo艂y

dlatego zwyk艂a p艂ukanka robiona co 15 czy co 30 czy nawet 45k rozwi膮zuje ca艂kowicie problem

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2013, o 23:53 
bezduszny napisa艂(a):
.. a chcia艂 by艣 kupi膰 auto u偶ytkowane i serwisowane przez siebie ?
Ja raczej nie chcia艂 bym trafi膰 na Twoje.

niewiem czy to bylo do mnie ale chyba tak ..wiec odpowiem ZE TAK OCZYWISCIE jezdzac poprzednim od nowosci zrobilem 145tys km zanim go sprzedalem Seat Altea faktury na czesci oraz wszystkie prace przez 5 lat ktore zrobilem ladnie spiete w teczce bylo tego z ponad 200 karteczek, o liczbie wymienionych czesci oraz o minach serwisantow kiedy to robili nie wspomne tj. poco Pan to wymienia...spotkalem autko po roku na parkingu przed tesco wiem ze nie jest serwisowane i wiem ze jest zagazowane wygladalo juz lekko nie swiezo nie umyte obdrapane tj kobieta prowadzi podobno swiezy kierowca oraz parkuje pod blokiem...ale zadalem pytanie Pani czy jest zadowolona czy miala jakies klopoty i odpowiedz byla prosze Pana to jest najlepszy samochod w rodzinie... tj najmniej awaryjny... sprzedawalem go przez dwa dni tak blyszczal i lsnil ze jak na szybie napisalem sprzedam to po paru godzinach chcialem wylaczyc telefon...jak sprzedawalem w ciemno zaproponowalem Pani oraz jej mezowi oraz znajomu mechanikowi z ktorym przyszla wizyte w serwisie skody obok salonu gdzie bralem superba gdzie zaproponowali mi wycene autka z pelna lista ogledzin...wynik 25tys zl wg skody i jedno lozysko w przednim kole nie dlugo do wymiany reszta ok CENA SPRZEDAZY PO TAKIEJ WIZYCIE 28TYS ZLOTYCH

wiec raz jeszcze potwierdzam ze kupilbym od siebie autko...

G贸ra

PostNapisane: 19 cze 2013, o 07:46 

Do艂膮czy艂(a): 9 cze 2013, o 08:26
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Cho膰 nie jestem specjalist膮 od p艂ukanek to napisz臋 tak. Kilkoma samochodami i motocyklami w ci膮gu ponad 15 lat jazdy zrobi艂em sporo ponad 1 000 000 km. W 95 % po polskich drogach gdzie wiadomo warunki jazdy nie s膮 najlepsze dla aut. Nigdy przez ten czas nie robi艂em czego艣 takiego jak p艂ukanka, ale zawsze podkre艣lam zawsze zmienia艂em oleje , p艂yny eksploatacyjne i 4 filtry podczas wymiany oleju przed czasem. ( w nowej Octavii zmieniam co 15 tys. i zawsze na 5W/30 cho膰 tak wychodzi艂o, 偶e za ka偶dym razem by艂 to inny producent) Przez te ponad 15 lat nie mia艂em ani razu problem贸w zwi膮zanych ze smarowaniem i zabrudzonym uk艂adem olejowym. Zaznacz臋 jeszcze, 偶e nie zawsze by艂y to samochody nowe, a przebiegi dobiega艂y nawet do 500000 tys. Zasad臋 mia艂em jednak tak膮, ze do ko艅ca je藕dzi艂em na syntetykach. Tak wi臋c na podstawie w艂asnego do艣wiadczenia nie jestem zwolennikiem a偶 takiej nadgorliwo艣ci jak p艂ukanie uk艂adu olejowego. Pzdrw

G贸ra

PostNapisane: 19 cze 2013, o 08:12 

Imi臋: KomfortiPresti偶
Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 10:06
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 90KM
No ale 5w-30 to nie jest syntetyk tylko olej na bazie syntetycznej? Wydaje mi si臋, 偶e by艂a rozmowa o tym, 偶e 5w-30 nie mo偶e by膰 pe艂nym syntetykiem.

Sprzedam spr臋偶yny z pakietu sportowego do 3.6 FSi Combi

Veni Vidi Vici TDI

G贸ra

PostNapisane: 19 cze 2013, o 08:50 
SKOREK napisa艂(a):
Cho膰 nie jestem specjalist膮 od p艂ukanek to napisz臋 tak. Kilkoma samochodami i motocyklami w ci膮gu ponad 15 lat jazdy zrobi艂em sporo ponad 1 000 000 km. W 95 % po polskich drogach gdzie wiadomo warunki jazdy nie s膮 najlepsze dla aut. Nigdy przez ten czas nie robi艂em czego艣 takiego jak p艂ukanka, ale zawsze podkre艣lam zawsze zmienia艂em oleje , p艂yny eksploatacyjne i 4 filtry podczas wymiany oleju przed czasem. ( w nowej Octavii zmieniam co 15 tys. i zawsze na 5W/30 cho膰 tak wychodzi艂o, 偶e za ka偶dym razem by艂 to inny producent) Przez te ponad 15 lat nie mia艂em ani razu problem贸w zwi膮zanych ze smarowaniem i zabrudzonym uk艂adem olejowym. Zaznacz臋 jeszcze, 偶e nie zawsze by艂y to samochody nowe, a przebiegi dobiega艂y nawet do 500000 tys. Zasad臋 mia艂em jednak tak膮, ze do ko艅ca je藕dzi艂em na syntetykach. Tak wi臋c na podstawie w艂asnego do艣wiadczenia nie jestem zwolennikiem a偶 takiej nadgorliwo艣ci jak p艂ukanie uk艂adu olejowego. Pzdrw

SKOREK nieznasz sie tu wszyscy wiedza wszystko lepiej ;-) zaraz odezwie sie ktos kto zrobil 1 000 001 i ma wieksze doswiadczenie... a tak na marginesie ciekawe czy np merc beczka tez musial miec robione plukanki jak przejezdzal grubo ponad 400 tys lub nawet i lepiej jako taxi ? pewnie taki taksowkarz robil mu plukanke co 20 tys km i to by tlumaczylo wysokie ceny kursow P-) (A JAK MI KTOS NAPISZE ZE TO KOMPLETNIE INNA KONSTRUKCJA TO NORMALNIE JUZ PADNE ZE SMIECHU NA GLEBE)

MILEGO DNIA WSZYSTKIM

G贸ra

PostNapisane: 19 cze 2013, o 08:58 

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 11:59
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
szypior z rana swoje musi przypi*rdoli膰... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

FORUMOWY SAMOZWA艃CZY NISZCZYCIEL OPON

G贸ra

PostNapisane: 19 cze 2013, o 09:02 
eeee zeby odrazu przy*^^&*&lic nie no poprostu z obserwacji wynika co napisalem powyzej kazdy kto ma odmienne zdanie jest na tym forum delikatnie mowiac napadany przez ta sama grupe ludzi...i na sile sa udowadniane racje wlasnie tej grupy... a przeciez i tak kazdy robi jak chce...

ale wlasnie sie obudzilem wiec co mi szkodzi lekko temperaturke podniesc choc za oknem i tak cieplutko jak patrze z sypialni...

edit: napisalbym nawet ze jest to uklad GRUPA TRZYMAJACA WLADZE ;-) a atmosfera jest tutaj jak u Michnika w Agorze bo jedno slowo za duzo i odrazu afera...

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 206 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: