awaria AFS Superb

Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: awaria AFS Superb

Post autor: Big »

Zaj, dobrze rozumiesz. Dokładnie, to nie miałem założonej bocznej gumowej słony w prawym reflektorze. Tylna była. Natomiast w lewym były obie osłony.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: awaria AFS Superb

Post autor: Zaj007 »

..... No to grubo.... :? :evil: :roll:
Obrazek
GRG
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2014, o 11:54
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: awaria AFS Superb

Post autor: GRG »

Dawno temu w ASO powiedzieli mi, że mam uszkodzony moduł skrętu. Ostatnio taki zakupiłem, odkręciłem pół zderzaka, wymieniłem .. i nic. A nawet jeszcze gorzej, bo jak lampy świeciły równo to teraz ta jest skierowana maksymalnie w jedna stronę :/
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: awaria AFS Superb

Post autor: Enriquez »

być może kupiłeś od Octavii 2FL, bo jest bardzo podobny z wyglądu
podjedź do mnie to się obaczy co nie tegez
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
bcymek
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 12:13
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: awaria AFS Superb

Post autor: bcymek »

Witam. W mojej Skodzie Superb II (2010) w czasie wypadku została uszkodzona lewa przednia lampa (BiXenon) i wymieniłem ją na używaną. W prawej został połamany jeden uchwyt. Niestety od tamtej pory na desce kontrolka spalonej żarówki oraz "No bend lighting (AFS) function. Owner's manual". W lewej lampie została także wymieniona przetwornica od xenon ponieważ była zalana. Po podłączeniu do kompa ukazały się błędy których nie można skasować:
02233 - Moc lewego reflektora (Etap wyjściowy) (J667)
01042 - Moduł sterowania niezakodowany
02656 - Poziom zasilania lewego reflektora niezakodowany
02657 - Poziom zasilania prawego reflektora niezakodowany
01539 - Reflektory nieustawione
Podczas próby adaptacji prawa soczewka daje oznaki życia (porusza się) natomiast lewa nie. Pytanie czy wymienić jeszcze moduł skrętu w lewej (być może też zalany) i w końcu będę miał sprawy AFS oraz znikną błędy w lampach?
Dawid_sl
Posty: 52
Rejestracja: 2 wrz 2020, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Dawid

Re: awaria AFS Superb

Post autor: Dawid_sl »

Odgrzeję kotleta.
Ma ktoś do sprzedania moduł AFS do S2 przedlift? Lampa lewa, numery na module: 5DF 009 368-15 AL, 7L6 941 329 B. Prod. 20.10.2011.
A może jest jakiś magik na forum, który da radę to naprawić? Chociaż po objawach wydaje mi się, że jakiś mikrokontroler padł, bo dziwnie pracuje silniczek lewo-prawo.

Objawy: przez jakiś czas sam błąd, lampy działały poprawnie. Po czasie lampa zjechała w dół i skręciła max w prawo. Każde odpalenie samochodu i soczewka próbuje jeszcze bardziej w prawo zjechać. Jak odchylę soczewkę ręcznie w lewo i włączę zapłon, to słychać, że silniczek pracuje skokowo, nierówno. Odkręciłem moduł AFS (bez zdejmowania zderzaka...), rozkleiłem go i w środku zielono. Wyczyściłem płytkę, ale po założeniu nadal to samo, także padło konkretnie.

Przyczyna: niezałożona zaślepka lampy od boku :)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2024, o 14:27 przez Dawid_sl, łącznie zmieniany 1 raz.
Dawid_sl
Posty: 52
Rejestracja: 2 wrz 2020, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Dawid

Re: awaria AFS Superb

Post autor: Dawid_sl »

Pytanie jeszcze czy moduł z oznaczeniem 5DF 009 368-15 AL można stosować zamiennie z 5DF 009 368-15 AN. Końcówka N <-> L?
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 422
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: awaria AFS Superb

Post autor: krzynol »

7L6 941 329 B
to jest numer, który szukasz, dodatkowo musi być zgodny HW i SW
ODPOWIEDZ