zablokowany wlew paliwa

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: Enriquez »

Paulus, wyjmując klapkę, wyjmiesz również całe bebechy, łącznie z silniczkiem i wtyczką.
Tak to rozumiem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: paulus60 »

Ano wyjmuję, tyle że wtyczka zostaje na końcówce kabla za przelotką, przez którą nijak do niej od strony wlewu się nie dostaniesz. Odkręć tego torxa, wyjmij całość i obejrzyj tę przelotkę w blasze, w którą jest wsadzona gumka i przez nią przechodzi kabel. Nie wierzę, że nie wiesz jak to wygląda. :-)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: Enriquez »

No właśnie nie wiem, bo się nie przyglądałem temu nigdy choć miałem wszystko na wierzchu.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: paulus60 »

Luknij przy okazji. Trzy sekundy roboty, by to zobaczyć.
bullet
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2011, o 16:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: bylo 183 w pasku BMR
Lokalizacja: wrocLOVE

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: bullet »

Masz racje.
Owszem wtyczka jest od strony bagażnika.
Od strony zewnętrznej w ręku zostaje nam takie coś
Obrazek

Rozumiem ze niektórzy sa zdecydowanymi przeciwnikami "druciarstwa" ale w takiej sytuacji wolałbym rozciąć kabel w połowie i zlutowac dwa przewody niż rozbebeszać cały bagażnik. I w 10 minut mamy załatwiony problem. Może mniej jak fabryka przykazała ale umówmy soe gdyby lutowanie kabelków było by przestępstwem to wszyscy elektronicy siedzieli by za kratkami:)
Miejmy nadzieje ze nasza dyskusja będzie przydatna dla kolejnych, których dopadnie ten problem.

Ja jeszcze raz pozwolę sobie przypomnieć ze aby awaryjnie dostać sie do wlewu paliwa i zatankować auto na autostradzie wystarczy nam śrubokręt płaski i po 3-5 sekundach mamy otwarta klapkę z zewnątrz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: Enriquez »

No ale tej wtyczki i gumki nie da się wyciągnąć? Normalnie aż chyba sobie to spraawdzę.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: paulus60 »

bullet pisze: Ja jeszcze raz pozwolę sobie przypomnieć ze aby awaryjnie dostać się do wlewu paliwa i zatankować auto na autostradzie wystarczy nam śrubokręt płaski i po 3-5 sekundach mamy otwarta klapkę z zewnątrz.
No i to jest cenna rada z tym śrubokrętem do awaryjnego otwarcia klapki. Co do przecięcia i zlutowania przewodu - jest to jakieś rozwiązanie, na dodatek proste, jednak w jednym z poprzednich postów zaznaczyłem, że nie o to mi chodzi. Co do wymiany kompletnego elementu, to zaręczam, bo widziałem na własne oczy, że w bagażniku wystarczy odkręcić tę srebrzystą nakładkę przy zamku, zdjąć plastikowe haczyki od strony wlewu (czyli wieszaki, po zdemontowaniu zaślepek), zdjąć tapicerowany boczek i wypiąć wtyczkę z gniazdka. W moim przypadku trwało to pół godziny razem z wymianą siłownika. Swoją drogą nie wiadomo dlaczego nie ma wtyczki przy samym siłowniku, by móc to bezproblemowo rozłączyć. Chociaż...... chyba jednak wiadomo ;) . Wizyta w serwisie. Pozdrawiam :-)
Ostatnio zmieniony 28 gru 2015, o 19:27 przez paulus60, łącznie zmieniany 5 razy.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: paulus60 »

Enriquez pisze:No ale tej wtyczki i gumki nie da się wyciągnąć? Normalnie aż chyba sobie to spraawdzę.

Gumkę wyciągniesz, bo jest w zestawie na kabelku, ale nie rozłączysz i nie połączysz wtyczki z gniazdkiem chcąc zrobić to od strony wlewu. Trzeba podejść do tego od d... strony, czyli od bagażnika. :-) Po prostu otwór przelotki jest zbyt mały.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: paulus60 »

bullet pisze:...........
Od strony zewnętrznej w ręku zostaje nam takie coś
Obrazek ........
Zgadza się, ale drobna uwaga i niewielka poprawka: od strony zewnętrznej (czyli od strony wlewu) zostaje takie coś (ograniczone czerwoną linią): Obrazek
Pozdrawiam :)
Wojtek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: Enriquez »

Ale ta wtyczka nie przejdzie przez dziurę w karoserii?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: paulus60 »

Kurde, przejdzie, bo inaczej byś tego za grzyba nie połączył z gniazdkiem, ale tylko od strony bagażnika (chodzi o samą czynność połączenia, która od strony wlewu raczej nie jest możliwa). Marcin, podejdź do płota, zobacz jak to wygląda i dyskusja się skończy. :-) ;-)
wilkuw
Posty: 164
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 14:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: 59-300 Lubin

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: wilkuw »

wtyczka jest tak zamocowana w bagazniku (dlugosc kabla przy gniezdzie) ze nei da rady tego na tyle wyciagnac co by od strony wlewu wypiac i wpiac.
Osobiscie w sedanie zeby nie demontowac boczkow etc, nacielem sobie tapicerke (taki jakis pasek ala wywietrznik) namacalem reka wtyczke i cala operacja zajela 3 min ;)
r5 20vt
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: paulus60 »

Ja wolałem nie nacinać i 30 minut było. :-) W końcu każdy o swoim aucie sam decyduje. :-)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: Enriquez »

Dobra, spoko luz - staram się zrozumieć sytuację.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: whity »

O tej porze?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ