zablokowany wlew paliwa

szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: zablokowany wlew paliwa [S2]

Post autor: szms »

te wszystkie WD to wielkie g*wno.
Ja bym Ci polecał tawot o ile da się tam dojść i nim nasmarować, nie wgłębiałem się w budowę klapki, bo jeszcze mnie nie zawiodła :)
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zablokowany wlew paliwa [S2]

Post autor: Zaj007 »

Kilka razy tankowałem w trasie i było ok. Umyłem samochód problem wrócił. Zdecydowanie smar jest najlepszy. Jeszcze dzisiaj sprawę zbadam. ;)
Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: zablokowany wlew paliwa [S2]

Post autor: rezon »

zamiast towotu i innych wynalazków to już lepiej smaru w sprayu. Mam taki biało/niebieski z cienką rureczką - też potraktuję profilaktycznie. Ten mój to Valvoline Chain & Cable Lube. NIe reaguje z tworzywami - sprawdzone ;). DO delikatnych rzeczy używam też smar do tworzyw z dodatkiem teflonu - nie pamiętam jakiej firmy.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: Zaj007 »

Sprawa zbadana. Samo zamknięcie działa dobrze. Problem w tym, że mnie zawsze otwierając samochód klapka zostaje odryglowana. Trzeba zamknąć samochód, lekko przycisnąć klapkę i jednocześnie otworzyć samochód.
Pytanie, czy to rozbierać na własną rękę czy do ASO walić od razu?
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: szms »

Hmm... jak nie wiesz co i jak to lepiej do ASO, hmm... jak rozgruchotasz wszystko to Cię to będzie pewnie więcej kosztować, a tak może zrobią i spokój do końca eksploatacji Skodzinki :)
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: Zaj007 »

Już działa normalnie. Na 10 zamknięć żadnego zacięcia. Jeszcze zobacz co będzie się działo.
Obrazek
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: szoko21 »

Fakt, ja mam ten sam problem. Na 10 szturnięć klapką jeden raz się zatnie, ale pomaga odryglowaniem z kluczyka i potem odskakuje - szczerze Skoda to zdupczyła.
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: szoko21 »

dziś znowu zaskoczył mnie problem otwarcia, kluczykiem zamykałem i otwierałem, aż odskoczył zameczek, kupiłem taki smar wurth w sprayu do łożysk zielony kolor i powiem że zadziałało, nasmarowałem i dużo lepiej, myślę że problem tkwi w ocieraniu się plastikowego zatrzasku i trzeba czasem go nasmarować...
Etranger
Posty: 51
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:55
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: Etranger »

Identyczny problem wystepuje w octavii, ale tam zazegnalem go dokladnym przesmarowaniem tego plastikowego bolca, ktorym rygluje sie klapke.

W superb problem pojawil sie przy pierwszym tankowanou, zaraz po wyjechaniu z salonu. Klapka nie chciala odskoczyc pomimo, ze naciskalem w miejscu wskazanym w instrukcji. W koncu otwieranie I zamykanie z kluczyka pomoglo dostac sie do wlewu paliwa.

A ze nie ufalem mu juz od tamtej pory, tak wiec solidnie nasmarowalem ten bolec specjalnym smarem, ktory nie reaguje z plastikiem I stosowany jest w pompach dzialajacych w srodowisku wodnym. Nazwy niestety nie znam, bo smar jest przemyslowy I przychodzi w wielkiej beczce z zagranicznymi napisami w jakims barbarzynskim jezyku.

Kazdy jednak ma swoje smary, ale jedno jest pewne - rygiel trzeba smarowac.

Sent from my GT-P5113 using Tapatalk
.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: Enriquez »

albo wymienić na taki, którego nie trzeba smarować
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
maniek84
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 10:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Podlaskie

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: maniek84 »

ja miałem 2 tygodnie temu to samo. chciałem sprawdzić ile autko pali bo to było 2 tankowanie wiec jeździłem prawie do końca 15km na ekranie:)
zajeżdżam na stację a tu psikus ,nie otwierał sie wlew za cholerę, dobrze że do salonu miałem 10km, głowili sie z 20 minut jak to rozebrać, doszli od strony nadkola , ewidentnie zacina sie rygiel otwierany z kluczyka, zamówiłem nowy za 103 zl, jadę 2 tym tygodniu zmienić bo powoli bak paliwa zatankowany wtedy się kończy, ogólnie dzień mi działał bo ich otwarciu ale teraz ani drgnie. zachowam stary element w razie w....
maniek84
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 10:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Podlaskie

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: maniek84 »

na chwilę obecną po wymianie w Aso (103zł+ 80zl wymiana) jest wszystko ok, starą część wziąłem do domu w razie w. dojście jest od nadkola a przy wymianie też w bagażniku boczek wypinali..
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: szoko21 »

chyba też wymienię na nowy - cholera mnie bierze jak zajeżdżam na stację i widzę ceny paliw i zablokowany wlew paliwa...
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: Zaj007 »

U mnie na razie stary jest i działa dobrze. Od pół roku problem się nie powtórzył. Zauważyłem, że zaciny nawracały po myciu auta (czyli wypłukaniu dablju di forti ;) ).
Na to wygląda, że pomaga smar grafitowy. Zobaczymy co przyniesie zima.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zablokowany wlew paliwa

Post autor: Zaj007 »

Odgrzewam.
Durna klapka wewu dalej się zacina.

Ogarnąłem (trochę przypadkiem) jak wyciągnąć trzpień blokujący klapkę. Jak będą problemy najwyżej wymontuję go na zimę.
Obrazek
ODPOWIEDZ