problem z czujnikiem otwierania maski?????

Profesor18
Posty: 2
Rejestracja: 5 paź 2010, o 14:57
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

problem z czujnikiem otwierania maski?????

Post autor: Profesor18 »

Witam!
Niedawno zalogowałem się na forum i mam juz pierwsze pytanie. Otóż od pewnego czasu na wyswietlaczu zapala mi sie symbol samochodu (taki jak przy otwieraniu drzwi czy tez bagaznika) tyle że z maską zaznaczoną na kolor czerwony (przy otwieraniu drzwi maska jest tylko obrysowana, bez czerwieni). Zdarza sie ze symbol ten zapala sie podczas jazdy, a czasami juz po otwarciu drzwi na postoju, gdy silnik jest jeszcze wyłączony. Najczęściej po chwili symbol znika, pojawiają sie dane z komputera (spalanie itd.) i wszystko jest ok. Dodam jeszcze ze sytuacja taka pojawia sie czasami codziennie a czasami przez 400-500 km jest spokój. Co to może być? Czujnik zamykania maski? Chyba normalnie jak otwiera się maskę to nic się nie pojawia? Z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi! Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
Profesor18
Posty: 2
Rejestracja: 5 paź 2010, o 14:57
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: problem z czujnikiem otwierania maski?????

Post autor: Profesor18 »

widze ze nikt nie ma koncepcji albo nie spotkał się z tego typu sytuacją. Dodam jeszcze ze zapaleniu sie tego symbolu o ktorym wspominam w poprzednim poście towarzyszy 3 krotny symbol dzwiękowy, taki jak przy niedomkniętych drzwiach podczas jazdy, więc może rzeczywiście coś nie tak jest z czujnikiem otwierania maski. Zauważylem też że najczęściej po przejechaniu kilku kilometrów wszystko jest ok (czyli na wyświetlaczu znowu pojawiają się dane z komputera). Oprócz symbolu o którym piszę nic więcej się nie pojawia, żaden komunikat ani kontrolka. Jeśli ktoś wie co to może być lub spotkał się z podobną sytuacją to prosze o pomoc! Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: problem z czujnikiem otwierania maski?????

Post autor: Krzysiek »

Czytałem Twojego posta i ja osobiście nie wiedziałem nawet iż może się świecić na czerwono info o otwartej masce. Jutro otworzę swoją i zobaczę co się dzieje to napisze. Pozdrawiam
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: problem z czujnikiem otwierania maski?????

Post autor: chudy »

Jak się otworzy maskę przy zapalonym silniku to chyba tak jest.
Pewnie coś z czujnikiem, albo maska się nie domyka...
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: problem z czujnikiem otwierania maski?????

Post autor: Krzysiek »

Witam. Otorzyłem swoją maskę i nie ma żadengo sygnału dzwiękowego tylko na biało zaznaczona otwarta maska. Myślę iż najlepiej pomogą w ASO i jak się do nich udasz napisz co to było.
Pozdrawiam
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: problem z czujnikiem otwierania maski?????

Post autor: eX »

tylko kolega pisze o S1 a wy o S2 ;). otwierales maske i sprawdzales? co sie dzieje? moze przeglad olejowy powinien juz pojsc, otworz maske na odpalonym silniku, zamknij i powiedz czy cos sie zmienilo
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
ODPOWIEDZ