olej

bezduszny

Re: olej

Post autor: bezduszny »

szczypior pisze:no podobno millers lepsiejszy jest zreszta sam go mi polecales wczesniej...
to jest TRIDENT
taka bardziej ekonomiczna linia
ale też jest spoko... i na pewno lepsze niż dostaniesz w ASO
bezduszny

Re: olej

Post autor: bezduszny »

dato pisze: Więc może mało merytorycznie i fachowo, ale mnie wystarczyło - na mrozy nie zaleję.
Nie widziałem tego filmu...
ale jak typowo letni olej wsadzisz do lodówki to masz konsystencję podobną do miodu ;)

Jak będzie Ci się chciało...
to na podstawie strony Mobila zobacz, że ma inne produkty na różne części europy...
w zależności od klimatu w jakim mają pracować.
emay

Re: olej

Post autor: emay »

bezduszny pisze:
szczypior pisze:no podobno millers lepsiejszy jest zreszta sam go mi polecales wczesniej...
to jest TRIDENT
taka bardziej ekonomiczna linia
ale też jest spoko... i na pewno lepsze niż dostaniesz w ASO


zgadza sie teraz jak zaczolem czytac ulotki to faktycznie napisane jest ze przeznaczony jest miedzy innymi dla flot... mi to pasuje flotowcy jezdza ostro i duzo (bez urazy to bylo w pozytywnym tego slowa znaczeniu) .. najwyzej raz jeszcze zmienie w maju na tego XF ;-) podczas przegladu i tak bede wymienial olej w skrzyni biegow chyba tez czytajac te ulotki na jakiegos millersa...

tyle tego jest ze czlowiek sie gubi... grunt ze podobno lepszy jest no i moje subiektywne odczucie ...czyzby silniczek wylagodnial czy ja sobie tylko to wmawiam ;-) pewnie sobie wmawiam...

tak czy siak pierwszy raz zastosowalem czyscik przed wymiana oleju (podobno oczyszcza pierscienie hmmmm jestem mechanikiem i jakos nie moge w to uwiezyc no ale jezeli nie szkodzi to te 30 pare zlotych roznicy nie robi a mam nadzieje ze nie zaszkodzil)... castrol po 16 tys byl ciemno brazowy jak go zlewali wiec watpie w te bujdy ze co 30tys zmieniac moze i nie zaszkodzi silnikowi ale wydaje mi sie ze ktos to policzyl i nie zaszkodzi podczas gwarancji i np 150tys km a potem wkoncu wyjda chocki klocki....

w alteii zmienialem co max 10 tys duzy max bo czasem i po 8 tys zmienilem... wiec w superbie napewno zaden olej nie bedzie dluzej niz rok i wiecej niz dajmy na to 15-18 tys w silniku...


STARA ZASADA KTO SMARUJE TEN JEDZIE wszedzie ma zastosowanie ...
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: olej

Post autor: dato »

bezduszny pisze:
dato pisze: Więc może mało merytorycznie i fachowo, ale mnie wystarczyło - na mrozy nie zaleję.
Nie widziałem tego filmu...
Nie mogę go znaleźć qrcze :(... Ams'a mi polecali, że się nie będzie grzał, ale nie dałem się przekonać.
Test był podobny jak te Rosyjskie poniżej, prosty i wymowny - to nie był ten film, tam efekt był bardziej widoczny i te same oleje (5W30) testowane:



emay

Re: olej

Post autor: emay »

mam propozycje niech kazdy z nas skombinuje po 300-400ml oleju roznych firm jest nas duzo wiec mozemy to zrobic naprawde malym kosztem ja moge przetestowac ten co akurat mam tj test tak jak na filmach powyzej do zamrazalki (okreslic czas i temperature) i wtedy bedziemy wiedziec na 100% co i jak z tymi olejami.... ktos wchodzi w to czy nie ?
bezduszny

Re: olej

Post autor: bezduszny »

szczypior pisze:grunt ze podobno lepszy jest no i moje subiektywne odczucie ...czyzby silniczek wylagodnial czy ja sobie tylko to wmawiam ;-) pewnie sobie wmawiam...
w dużej mierze pewnie dla tego, że olej jest świeży
bezduszny

Re: olej

Post autor: bezduszny »

dato pisze:tam efekt był bardziej widoczny i te same oleje (5W30) testowane:
tu jest 5/30 LM i 5/40 AMS
więc teoretycznie powinna być różnica w takim teście.... a jej praktycznie nie widać
imo... LM przegrał
jak jeszcze dodasz do niego jakąś cud-breje.. to jego lepkość kinematyczna jeszcze wzrośnie i będzie tylko gorzej

czyli: Więc może mało merytorycznie i fachowo, ale mnie wystarczyło - na mrozy nie zaleję.
:mrgreen:
emay

Re: olej

Post autor: emay »

no to jestem zadowolony dzis lekko przycisnolem i na odcinku okolo 10km lecialem 215 na 5 biegu na wiecej zabraklo mi dzis odwagi temperatura olejku oscylowala w granicach 98-99 stopni a najbardziej zaskoczylo mnie zuzycie paliwa 8.6 litra hmmm wynika z tego im szybciej tym mniej spala wiec wale ograniczenia i cegla na gaz bo to ekonomicznie uzasadnione ;-)

ogolnie temperaturka oleju tak jak na castrolu wiecznie podchodzila pod 105 stopni nawet jak zbytnio nie dusilem tutaj na 300km przejechanych dzis raz wskoczyla tylko na chwilke na 101 raz zeszlo przy 110 na godzine tj przy rownym obciazeniu do 90 stopni odkad go kupilem byl na castrolu i nigdy nawet w garazu nie mialem takiej temperaturki niskiej...

wiec millers gora jak narazie ...no chyba ze silnik wyzionie ducha wtedy powiem kur... poco eksperymentowalem...
bezduszny

Re: olej

Post autor: bezduszny »

o ile praca silnika jest parametrem dość względnym..
o tle jeżeli właściciel zauważa niższą temperaturę, to znaczy..... że jednak jest różnica
emay

Re: olej

Post autor: emay »

otoz to bezduszny jezeli widac roznice wiec cos w tym jest ... ja juz jestem przekonany i w maju wylewam to co mam i wlewam XF - a millersa ... a tak na marginesie ile kurna te 1.8 tsi poleca na maxa bo ja dzis mialem 215 na budziku (slisko bylo ) na 5 biegu okolo 5100 obrotow a jeszcze szostka zostala wiec niechce mi sie wiezyc ze na 220 skonczy sie historia jak to jest ktos juz testowal V-max no i kurna jeszcze mam oponki z indexem H wiec zdrowy rozsadek powiedzial stop hmmmm zdrowy rozsadek pry 215 na godzine dobre ;-) tak czy siak tesciu nie nadazal sledzic predkosciomieza ;-) :-)

na lato kupuje swiezynki z wiekszym indexem wtedy napewno przetestuje ile poleci na maxa... sam...
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: olej

Post autor: Super_Be »

szczypior pisze:a tak na marginesie ile kurna te 1.8 tsi poleca na maxa bo ja dzis mialem 215 na budziku (slisko bylo ) na 5 biegu okolo 5100 obrotow a jeszcze szostka zostala wiec niechce mi sie wiezyc ze na 220 skonczy sie historia jak to jest ktos juz testowal V-max
To dlatego, że patrzyłeś na "budzik" ;) . U mnie już od kilkudziesięciu km/h do samego końca sprawdza się różnica 5% w stosunku do GPS-owej prędkości. Jak miałem 215 na zegarze, to na GPS-ie 195. Maksymalnie udało mi się jak na razie "prawdziwe" 212 (ok. 225 na zegarze) i też dałby radę więcej, tylko nie było gdzie 8-) . A katalogowy max dla tego silnika w kombiaku to 218. I stąd się biorą czasem "legendy", jak to ktoś pojechał 250 samochodem, któremu fabryka daje 220. Niektóre autka mają naprawdę duży "bonus", tyle że na prędkościomierzu :lol: .
bezduszny

Re: olej

Post autor: bezduszny »

do ustawowego zaniżania licznika trzeba dodać też i "parametr opony"..
nie każda trzyma rozmiar + zmniejszenie obwodu wraz ze zużyciem opony
emay

Re: olej

Post autor: emay »

eeeee ale i tak fajne sa miny pasazerow jakby nawet te 250 licznikowe bylo tylko 220... kto to sprawdzi ... tj ja sprawdze jak sie zrobi cieplo ;-)
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: olej

Post autor: Super_Be »

szczypior pisze:eeeee ale i tak fajne sa miny pasazerow jakby nawet te 250 licznikowe bylo tylko 220... kto to sprawdzi ... tj ja sprawdze jak sie zrobi cieplo ;-)
Miny pasażerów to raz, a poza tym możesz nagrać filmik pt. Skoda Superb 0-250km/h i wrzucić na jutuba - lepsze od jakiejkolwiek słit foci na fejsie :mrgreen:
emay

Re: olej

Post autor: emay »

:mrgreen: no ale trzeba byloby sie jeszcze zalogowac na Youtuba i na facebooka a jakos mi nie podchodzi dzielenie sie z "bliznimi" moimi dokonaniami czy to materialnymi czy tez w innej materi... a filmik superb 0-250 juz jest i nie powiem fajowy.... http://www.youtube.com/watch?v=o2SzVpZ_S0Y" onclick="window.open(this.href);return false; wiec nie bede zasmiecal moja tworczoscia internetu... :lol:
ODPOWIEDZ