Klimatyzacja

motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Klimatyzacja

Post autor: motogold »

Panowie,powiedzcie jak w sprawdzić,czy klima jest sprawna?Jeżeli jest sprawna,to włącza się auto?
Pzdr
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Klimatyzacja

Post autor: szms »

Powinieneś podjechać do jakiegos magika, sprawdzą Ci stan, czy gdzieś nie przepuszcza. Robiłeś już coś z klimą?
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Klimatyzacja

Post autor: motogold »

Nie.Nic nie robiłem.Myślałem,że idzie jakoś sprawdzić,czy w ogóle się załącza.
Awatar użytkownika
damian1975
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2012, o 11:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Klimatyzacja

Post autor: damian1975 »

Poniżej +5 stopni nie załączy się sprężarka,jest za to odpowiedzialny czujnik ;)
Historia:kaszlak,fiat125p(kredens)kolejny kaszlak,tico,skoda octavia1,9TDI 90KM,aktualnie skoda superb 1,9TDI 130 KM 2003r.
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Klimatyzacja

Post autor: motogold »

A nie idzie zrobić tzw.autostartu?Bardzo zaparowuje mi szyby i sądzę,że jest cosik nie tak z klimą ;)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Klimatyzacja

Post autor: Big »

Raczej z filtrem kabinowy - pewnie jest zapchany. Dodatkowo porządnie umyj i wytrzyj dywaniki bo osiadająca na nich woda ze śniegu wnoszonego na butach potem paruje i osiada na szybach. Odkurz tez porządnie wnętrze auta - piach chłonie wilgoć.
Co do sprawdzenia klimy - jeśli masz dostęp do ogrzewanego garażu wstaw auto na parę godzin i gdy temp się podniesie włącz klimę, obserwując obrotomierz. Gdy włączy się kompresor klimy obrotu podskoczą o ok. 200 obr/min
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Klimatyzacja

Post autor: motogold »

Filtr kabinowy wymieniłem.Gdzieś na jakimś forum czytałem,że idzie sprawdzić climatronic jakimś kodem,to wtedy błędu nie pokazuje klimy?Można kombinacją przycisków sprawdzić,tylko nie wiem co :(
raq102
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2013, o 18:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: ewa
Lokalizacja: kłodzko

Re: Klimatyzacja

Post autor: raq102 »

Firma Daikin Europe prezentuje swój nowy produkt - NEXURA. Jest to nowy model jednostki wewnętrznej pracującej zarówno w trybie grzania jak i chłodzenia. Stylowy design z pewnością dopełni obecną ofertę firmy Daikin o nowy atrakcyjny model klimatyzatora. Cechą wyróżniającą to urządzenie jest innowacyjne rozwiązanie przedniego panela, który oprócz estetycznego wyglądu spełnia również funkcję radiatora....
sexshop online - Pozdrawiam Ola1kr2a
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Klimatyzacja

Post autor: Misiek Fisiek »

Chyba znowu przydałby się upgrade softu na forum.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Klimatyzacja

Post autor: dato »

Bandit, nie odstrzelaj Ewy na razie bo świetnie się z Zuberem dogaduje i jest szansa na udany związek :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Klimatyzacja

Post autor: szms »

Hmmm... a może Zuber też jest botem? :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Klimatyzacja

Post autor: dato »

Nie, widziałem go na żywo. I zeżarł bułkę z maca, popił colą - bota by dobiło :lol:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Klimatyzacja

Post autor: Misiek Fisiek »

Od roku 2006 do końca roku 2011 Daikin sprzedał w Europie ponad 150 000 pomp ciepła Altherma, stając się niekwestionowanym liderem w tym segmencie rynku. Ale ponieważ konkurencja nie stoi w miejscu, w ciągu tych kilku lat, aby utrzymać swoją wiodącą pozycję, Daikin konsekwentnie poszerzał gamę produktów oraz udoskonalał istniejące rozwiązania. I tak, dla wymiany starych, wyeksploatowanych źródeł ciepła w budynkach istniejących została zaprojektowana wysokotemperaturowa pompa ciepła Daikin Altherma HT, a dla dużych obiektów komercyjnych lub mieszkaniowych, wielorodzinnych została zaprojektowana pompa ciepła Daikin Altherma Flex. Nadal jednak podstawowym produktem, decydującym o pozycji firmy, jest niskotemperaturowa pompa ciepła Daikin Altherma LT w wersji split. Tu też konkurencja jest największa.




















;) :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Klimatyzacja

Post autor: szms »

odnośnie tego modelu na który chcesz kupić to jak najbardziej polecam ,ja sam mam wiem wiem że jest dobra,po pierwsze posiada funkcje Jet Cool ,zdrowe odwilżanie,tryb chłodzenie, osuszanie, wentylator, ogrzewanie,bezprzewodowy pilot który ma czytelny wyświetlacz,automatyczny tryb oczyszczania powietrza NEO Plasma i wiele jeszcze innych ciekawych funkcji,a po za tym cicho pracuje,ja mam i jestem bardzo zadowolony
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Klimatyzacja

Post autor: motogold »

Zuber pisze:Od roku 2006 do końca roku 2011 Daikin sprzedał w Europie ponad 150 000 pomp ciepła Altherma, stając się niekwestionowanym liderem w tym segmencie rynku. Ale ponieważ konkurencja nie stoi w miejscu, w ciągu tych kilku lat, aby utrzymać swoją wiodącą pozycję, Daikin konsekwentnie poszerzał gamę produktów oraz udoskonalał istniejące rozwiązania. I tak, dla wymiany starych, wyeksploatowanych źródeł ciepła w budynkach istniejących została zaprojektowana wysokotemperaturowa pompa ciepła Daikin Altherma HT, a dla dużych obiektów komercyjnych lub mieszkaniowych, wielorodzinnych została zaprojektowana pompa ciepła Daikin Altherma Flex. Nadal jednak podstawowym produktem, decydującym o pozycji firmy, jest niskotemperaturowa pompa ciepła Daikin Altherma LT w wersji split. Tu też konkurencja jest największa.




A czy ja mam sobie to do mojej S założyć :mrgreen: ?Chyba na dachu :lol: Jak ona ma mi pomóc w sprawdzeniu mojej klimy?Ma ją wspomagać?Bo ja blondynka jestem i nie kumaty jestem :P















;) :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ