klapa bagaznika

skofynsky
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2013, o 18:08
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: slask

klapa bagaznika

Post autor: skofynsky »

moje pytanie dotyczy czy w superb mozna otwierac klapa bagaznika z pilota, nie chodzi mi o odryglowanie zamka tylko czy klapa sie fizycznie odchyla, pytam gdyz mam na pilocie guzik z taka ikonka ale zamek sie telko odryglowuje a widzialem u tescia jak sie otwiera a ma taki sam kluczyk a na dodatek zauwarzylem ze klapa zamyka sie z impetem i hukiem tak jak by silowniki byly niesprawne, czo silowniki moga byc za to dopowiedzialene ze klapa sie nie unosi czy po prostu nie ma takiej funkcji w tym samochodzie
emay

Re: klapa bagaznika

Post autor: emay »

W DWOJCE jest tak ze przycisk trzymasz dluzej i klapa sie otwiera krotkie nacisniecie powoduje jedynie odryglowanie i trzeba recznie jak jest w jedynce niewiem... moze podobnie...jak zamykasz w dwojce to sam dociaga klape...
skofynsky
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2013, o 18:08
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: slask

Re: klapa bagaznika

Post autor: skofynsky »

podejrzewam ze dociagac napewno sam nie dociaga , ale dzieki za pomoc
matik
Posty: 110
Rejestracja: 17 lis 2011, o 15:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: klapa bagaznika

Post autor: matik »

Czesc.
W jedynce jest tak, ze jak samochód masz zamknięty, to naciśnięcie i przytrzymanie tego przycisku powoduje odskoczenie klapy (reszta drzwi pozostaje zamknięta). Potem zamykasz ją ręcznie i auto samo uzbraja ponownie alarm.
pzdr
Maciek
Superb II Platinum 2.0 TDI CR

Obrazek
skofynsky
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2013, o 18:08
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: slask

Re: klapa bagaznika

Post autor: skofynsky »

no wlasnie a u mnie tylko slychac jak zamek sie otwiera ale klapa nie odskakuje a przy zamykaniu opada z hukiem, czy jest mozliwe ze silowniki sie skonczyly??
matik
Posty: 110
Rejestracja: 17 lis 2011, o 15:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: klapa bagaznika

Post autor: matik »

skofynsky pisze:no wlasnie a u mnie tylko slychac jak zamek sie otwiera ale klapa nie odskakuje a przy zamykaniu opada z hukiem, czy jest mozliwe ze silowniki sie skonczyly??
Czesc, jako "odskoczenie" mialem na mysli zwolnienie zamka. zamykanie jest normalne, nie z hukiem ;-)
Chyba faktycznie cos z silownikami
pzdr
maciek
Superb II Platinum 2.0 TDI CR

Obrazek
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: klapa bagaznika

Post autor: bandit57 »

Pewnie jest jak w passacie, nie pamietam w ktorym roku modelowym zmieniono ze pilot tylko odryglowuje zamek przy zamknietym, jezeli sie uprzesz to trzeba zmienic vagiem ale to zalezy jaki moduł komfortu posiadasz :)
skofynsky
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2013, o 18:08
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: slask

Re: klapa bagaznika

Post autor: skofynsky »

wielkie dzieki, a jak sparwadzic jaki modul komfortu posiadam, powiem tylko ze poprzedni wlasciciel twierdzil ze klkapa sie uchalala
ODPOWIEDZ