jak sprawdzić ,że Skoda jest była bita

koda
Posty: 37
Rejestracja: 21 gru 2012, o 22:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 125kw
Lokalizacja: Polska

Re: jak sprawdzić ,że Skoda jest była bita

Post autor: koda »

historia usterek wygląda tak:
12.2011 zostałem szczęśliwym posiadaczam SII
04.2012 dokręcenie amortyzatora - strona prawa przód ( śruba centaralna amortyzatora)
10.2012 motaż dodatkowej uszczelki na podszybiu po stronie prawej
01.2013 problemy z wahaczami poprzecznymi z tyłu i na przodzie tuleje wachaczy (czeka to jescz na ostateczne potwierdzenia)
nie jestem w stanie okreslić od kiedy brakuje idealnej zbiężności oraz prawidłowego działania wentylacji/klimatyzacji ( być może od początku ,ale nie było to tak widoczne jak obecnie)
koda
Posty: 37
Rejestracja: 21 gru 2012, o 22:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 125kw
Lokalizacja: Polska

Re: jak sprawdzić ,że Skoda jest była bita

Post autor: koda »

rzeczoznawca zalecał aby oceniać przy dodatniej temperaturze i w dzień (ostatnio trudno mi sie w te parametry wstrzelić), ale już nie będę zwlekal. Co sądzicie o bezdotykowym myciu auta na mrozie?
koda
Posty: 37
Rejestracja: 21 gru 2012, o 22:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 125kw
Lokalizacja: Polska

Re: jak sprawdzić ,że Skoda jest była bita

Post autor: koda »

podam jeszcze inne rzeczy , które zwróciły moją uwagę :
1.przy temperaturze poniżej minus 10 st C kilkakrotnie nie mogłem domkąc drzwi od kierowcy (uderzanie metalu o metal - misiałem czekać około 20-30minut zanim aż auto się rozgrzało i drzwi sie zamknęły)
2.przy temperaturze poniżej 5 stopni C naciskanie sprzęgła na zimnym silniku wywołuje metaliczne stuki ( jak młoteczek w kowadło)- ustępuje po chwili
3.gdy na własną rękę szukałem przecieków wody do kabiny zauważyłem ,że odstaje tapicerka po prawej stronie na słupku między przednimi, a tylnymi prawymi drzwiami- dopchnąłem ją reką i na razie jest ok
4. w aucie czuć spaliny z auta jadacego z przodu , gdy jadę z wyłączonym nawiewem i klimą ( w aso nie chca o tym słyszeć , twierdząc , że to nie jest hermetyczna puszka)- co Wy na to ?
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: jak sprawdzić ,że Skoda jest była bita

Post autor: dato »

Mycie parą jest do dupy, a mycie wodą na mrozie skończy się jej zamarzaniem w szczelinach (niezdrowe). Jak masz myjnię, która Ci auto przechowa w dodatniej temperaturze kilka godzin do wyschnięcia to myj, jak nie masz - jedź brudnym.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: jak sprawdzić ,że Skoda jest była bita

Post autor: szms »

Chyba, że masz myjkę blisko garażu, to tyle dojedziesz. Chociaż do schnięcia jednak potrzeba czasu, u mnie w hali garażowej jest ok. 8 st. i jak ostatnio myłem o 1. w nocy to w okolicach 11. uszczelki były trochę mokre. Dlatego lepiej po przyjeździe wytrzeć szmatką szczeliny.
Takie moje 3 grosze o myciu w zimie :mrgreen: :mrgreen:
Jeżeli masz możliwość warto, spać nie mogę jak auto jest całe białe od soli :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: jak sprawdzić ,że Skoda jest była bita

Post autor: Misiek Fisiek »

Nawet jak zamarznie po drodze to w garażu odtaja. Ale jak garażu nie ma to był nie mył.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
koda
Posty: 37
Rejestracja: 21 gru 2012, o 22:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 125kw
Lokalizacja: Polska

Re: jak sprawdzić ,że Skoda jest była bita

Post autor: koda »

byłem 2 dni temu u rzeczoznawcy z PZM otu- i nie zauważył aby auto było po przygodzie. Potwierdził natomiast , ze auto wyrażnie zbacza na prawo i wentylacja grzeje o wiele za mocno. Tydz temu oceniałem w aso zaiweszenie i serwis stwierdzili , że jest ono ok. Oraz skwapliwie zaprosili mnie na kolejne robienie geometrii u siebie. Natoiast dwa tygodnie temu w niezależnym , z dobrą renoma warsztacie odmówili mi wykonania geometrii dopuki nie wymienię z tyłu krótkich wahaczy , a z przodu tulei wahaczy. Co proponujecie Koledzy?
bezduszny

Re: jak sprawdzić ,że Skoda jest była bita

Post autor: bezduszny »

Wymienić co zalecili i zrobić geometrię.... bo to podstawa.

Temperaturą może zając się ktoś z oprogramowaniem... i sprawdzi czy wszystko jest OK.
koda
Posty: 37
Rejestracja: 21 gru 2012, o 22:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 125kw
Lokalizacja: Polska

Re: jak sprawdzić ,że Skoda jest była bita

Post autor: koda »

problem w tym ze opinie specjalistów sa sprzeczne- u niezależnym punkcie twierdzą wahacze do wymiany,
a w ASO: wahacze i całe zawieszenie ok-proszę smiało robic u nas geo ( tylko z pełnym bakiem podjechać)
emay

Re: jak sprawdzić ,że Skoda jest była bita

Post autor: emay »

a probowales pokazac niewiem "raport" od niezaleznego jezeli takowy dostales w serwisie ?

i co oni na to ?

albo raport z serwisu u niezaleznego i co on na to ?

niewiem bo nieczytalem wszystkiego tj caleGo tematu ale czy robiles to w dwoch punktach moze dodaj jeszcze dwa nastepne wybrane losowo i wtedy sam bedziesz wiedzial gdzie jest prawda tj kto sciemnia i chce Cie naciagnac a kto sciemnia i chce zebys myslal ze wszystko gra lub wogole wszystko na odwrot ...

tak czy siak ja bym zebral 4 opinie z roznych warsztatow plus juz rzeczoznawce masz i jego rowniez opinie... i wtedy uderzyl do serwisu najlepiej jeszcze innego niz ten co Ci bryczke testuje teraz... i zobaczyl co sie stanie .... koledzy napewno moga w twoim rejonie polecic jakis DOBRY czytaj profesjonalny serwis skody bo mimo nazwy nie wszystkie takie sa...

POWODZENIA
bezduszny

Re: jak sprawdzić ,że Skoda jest była bita

Post autor: bezduszny »

@koda...
W tym wypadku zdał bym się na opinię firmy która robi takie geometrie... do tego jak ma rekomendacje.
Bez przyczyny nie odesłali Ciebie.. nie zarabiając.

Z jakiej części Polski jesteś ?
koda
Posty: 37
Rejestracja: 21 gru 2012, o 22:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 125kw
Lokalizacja: Polska

Re: jak sprawdzić ,że Skoda jest była bita

Post autor: koda »

słuszne spostrzeżenia.
niezależni napisali tylko na tekturce co jest do wymiany, a w ASO jak zwykle na gębę załatwili sprawę twierdząc jednynie co mozemy wpisać to OK (pozostało mi po tej wizycie ksero zlecenia)
a jakie ASO możecie zarekomendowac w poludniowej polsce ( są takie , gdzie można popałętac sie po hali serwisowej??)
emay

Re: jak sprawdzić ,że Skoda jest była bita

Post autor: emay »

koda co do aso to napewno sie zaraz dowiesz, a z doswiadczenia paletania sie po hali serwisowej powiem tylko tyle ze jezdzilem do nissana jezdzilem do seata jezdze do skody niewiem moze jestem upierdliwy ale jestem od poczatku do konca przy samochodzie jak grzebia... tak oczywiscie sam kierownik mnie przekonywal ze nie wolno ze niebezpiecznie itp itd... jak widac nic to nie dalo i jak juz przyjezdzam to oni wiedza ze wchodze tam jak do siebie albo odjezdzam i jade do innego serwisu tj jeszcze nigdy mnie nie odeslali...ciekawe dlaczego hmmmmmm czyzby im zalezalo na kolesiu ktory serwisuje samochod z kazdego blachego powodu....no chyba nie ;-)

moja rada trzeba byc upierdliwym na MAXA wtedy pozwola Ci na duzo....


a na sugestje napicia sie kawy mam odpowiedz zreszta zgodna z prawda NIE LUBIE a czego pan by sie napil ODPOWIADAM WODKI ALE JAK WIDZI PAN BEDE PROWADZIL WIEC NIE MOGE ;-)
ODPOWIEDZ