automatyczne ryglowanie dzwi

Sławek
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2012, o 14:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Lokalizacja: Turek

automatyczne ryglowanie dzwi

Post autor: Sławek »

Witajcie.Mam problem z swoim autem,skoda superb 1,9 tdi 2004r 100km.po zakończeniu jazdy autem,raz działa a raz nie działa automatyczne zamykanie drzwi (ryglowanie).gdzie szukać usterki i od czego zacząć!czy da się to osunąć samemu?prosiłbym o podpowiedzi?
Ostatnio zmieniony 21 lis 2012, o 04:40 przez Sławek, łącznie zmieniany 1 raz.
Sławek
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2012, o 14:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Lokalizacja: Turek

Re: automatyczne ryglowanie dzwi

Post autor: Sławek »

hej panowie co jest nikt nie miał do czynienia z podobnym problemem?????
grzegorz
Posty: 36
Rejestracja: 15 lis 2010, o 18:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: automatyczne ryglowanie dzwi

Post autor: grzegorz »

Cześć
Kiedyś widziałem tu na forum podobny temat musisz poszukać sobie. A jeśli chodzi o to ryglowanie drzwi to ja na twoim miejscu bym to wyłączył(ale to tylko moje zdanie) ;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: automatyczne ryglowanie dzwi

Post autor: szms »

Kwestia indywidualna - ja to używam od kiedy ktoś nieznajomy na światłach chciał mi wsiąść do auta. :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: automatyczne ryglowanie dzwi

Post autor: rezon »

Też mam włączone - z myślą o bagażniku. U nas nie problem, ale przy jeździe przez Rumunię wręcz zalecana opcja. Apropos usterki - to musisz podpiąć się pod kompa i powinien pokazać co nie gra. Może któraś krańcówka zamknięcia drzwi nie pozwala, ale wtedy powinna świecić kontrolka niezamkniętych drzwi. W innym przypadku to jakby był jakiś błąd w kompie - albo info o prędkości brak
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: automatyczne ryglowanie dzwi

Post autor: Super_Be »

szms pisze:Kwestia indywidualna - ja to używam od kiedy ktoś nieznajomy na światłach chciał mi wsiąść do auta. :)
Tzn. chciał tak wejść i wyjść z drugiej strony, jak kiedyś w reklamie Mentosa :D , czy inną jakąś sprawę miał?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: automatyczne ryglowanie dzwi

Post autor: szms »

Chciał wejść i mnie zastąpić za kierownicą, wcześniej zajeżdzając mi drogę z kolegą, gdy stałem na światłach, gdyby nie niski chodnik nie wiem jakby się to skończyło :) Jakoś nie miałem ochotę na dyskusję z tymi panami :D
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: automatyczne ryglowanie dzwi

Post autor: forrestas »

Potwierdzam, przydaje się. Nie wiem czemu jest pewna grupa kierowców, którzy traktują 30 metrów przed sobą jak swoją prywatną własność. Jak ktoś, próbuje tam zjechać przy zmianie pasa zaczynają przyspieszać. Czasami to przyspieszanie idzie im na tyle dobrze, że zdarza mi się wjechać na styk i wtedy jest trąbienie. Tzn. nie zdarza mi się to za często, ale ostatnio trafił mi się pan, który po trąbieniu chciał chyba jeszcze porozmawiać w czasie postoju na następnych światłach. Nie wiem jakby się skończyło ale trochę się zdziwiłem jak usłyszałem, że ktoś ciągnie za klamkę. A tak sobie tylko pokonwersowaliśmy przez uchylone okno i każdy pojechał w swoją stronę. Tak więc opcja, którą lepiej mieć niż nie mieć, zwłaszcza jak się nie ma sylwetki atlety :)
Awatar użytkownika
piiiotrek
Posty: 82
Rejestracja: 18 lis 2012, o 16:16
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Świnoujście

Re: automatyczne ryglowanie dzwi

Post autor: piiiotrek »

jak wyłączyć to ryglowanie bez podłączania do kompa? na moim kluczyku jakoś przypadkowo to zrobiłem, ale nie wiem jak, a jak otwieram z taty kluczyka to drzwi się ryglują, a chcę to wyłączyć..
Dla wielu to tylko piłka nożna, dla mnie - sens życia.
ODPOWIEDZ