Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 gru 2018, o 04:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 131 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 4 maja 2018, o 17:25 

Imi臋: Jakub
Do艂膮czy艂(a): 22 pa藕 2016, o 09:24
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 177
M贸j problem wygl膮da tak, 偶e nie mog臋 otworzy膰 baga偶nika przyciskiem obok lewarka. Z pilota i w艂膮cznikiem na klapie baga偶nika wszystko jest ok.. Jakie艣 pomys艂y?? Delphi DS150E nie pokazuj臋 偶adnych b艂臋d贸w (VAS 5054 dopiero jest w drodze do mnie).

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 4 maja 2018, o 18:14 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Mo偶e u艂amany przew贸d w wi膮zce drzwi kierowcy? Ten guzik zwiera jeden ze styk贸w sterownika drzwi do masy.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 4 maja 2018, o 18:57 

Z ch臋ci膮 bym sprawdzi艂 czy jest ci膮g艂o艣膰 obwodu 艣ci膮gaj膮c plastiki na klapie baga偶nika ale nie potrafi臋 rozebra膰 plastik贸w przy DSG. Mam plastikowe 艣ci膮gacze tapicerek i mimo, 偶e w plastikach jestem dobry to tutaj poleg艂em..

P.S. Dla zainteresowanych posiadam tester diagnostyczny Delphi DS 150E a w drodze do mnie jest VAS 5450A . Posiadam te偶 automatyczn膮 stacj臋 do obs艂ugi klimatyzacji ..

Ostatnio edytowano 4 maja 2018, o 19:25 przez jakubkrak, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 4 maja 2018, o 19:00 
Moderator

Musisz sprawdzi膰 harmonijk臋 w drzwiach kierowcy. 呕adnych b艂臋d贸w nie b臋dzie a pod plastikami nic nie znajdziesz.

Pozatym, po co Ci VAS? To nie te czasy na taki antyk.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 4 maja 2018, o 19:14 

Harmonijk臋 sprawdz臋 jutro. A偶 mnie ciekawo艣膰 z偶era.. Znasz mo偶e kolor podejrzanego przewodu?? Procedura 艣ci膮gni臋cia boczku drzwi (Superb II L&K + Sound system)

P.S. Vas antykiem??? Chyba nie ma nic lepszego do Vag贸w i ich kodowania...

G贸ra

PostNapisane: 4 maja 2018, o 22:24 
Moderator

Nie musisz 艣ci膮ga膰 boczku. 艢ci膮gnij tego gumowego kondona mi臋dzy drzwiami a karoseri膮.
A oczom Twym mo偶e ukaza膰 si臋 co艣 takiego. Kolor liliowo-niebieski (schemat tu: https://mega.nz/#!kscBQACQ!6QVS_lLAaYJW ... ObFYX4dsg0)

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 5 maja 2018, o 15:13 

Jeste艣cie magikami... Chyl臋 czo艂a.

U mnie znalaz艂em 3 przerwane przewody . Kt贸ry艣 z nich urwa艂 si臋 podczas demonta偶u poniewa偶 przesta艂o mi dzia艂a膰 zamykanie dotykowe na klamce od strony kierowcy. Jutro czekam mnie sztukowanie przewod贸w i dam zna膰 czy si臋 uda艂o.
Ciekawostk膮 jest fakt, 偶e posiadam krajowy samoch贸d pochodz膮cy z polskiego salonu a ja jestem jego drugim w艂a艣cicielem (kupi艂em jak jeszcze by艂 na gwarancji) a kto艣 ju偶 przede mn膮 tam sw贸j ryjek w艂o偶y艂 (ASO??) i zrobi艂 to 艣rednio fachowo..

Na samym dole wida膰 trzy przerwane przewody

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 5 maja 2018, o 18:17 
Moderator

Jaki艣 miszcz zak艂ada艂 鈥瀉艂dio鈥 ...

G贸ra

PostNapisane: 5 maja 2018, o 19:30 

Audio?? Tak jak wspomnia艂em kupi艂em dwuletni egzemplarz jeszcze na gwarancji z pe艂nymi przegl膮dami. Mam na pok艂adzie Sound System zamontowany fabrycznie.. Nie mam nic dok艂adanego (cho膰 sam zamierzam to zrobi膰)..

P.S. W przes艂anym schemacie nie zgadzaj膮 mi si臋 kolory przewod贸w. Jeden jest od otwierania klapy baga偶nika, drugi od zamykania samochodu dotykiem przy klamce ... A trzeci??

G贸ra

PostNapisane: 5 maja 2018, o 22:18 
Moderator

Ale schemat masz tylko do elektrycznej klapy a nie ca艂ego auta...
Co do audio - fabrycznie nie ma takich grubych przewod贸w.

G贸ra

PostNapisane: 6 maja 2018, o 19:35 

Imi臋: Lukasz
Do艂膮czy艂(a): 24 cze 2017, o 06:45
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Enriquez napisa艂(a):
Nie musisz 艣ci膮ga膰 boczku. 艢ci膮gnij tego gumowego kondona mi臋dzy drzwiami a karoseri膮.
A oczom Twym mo偶e ukaza膰 si臋 co艣 takiego. Kolor liliowo-niebieski (schemat tu: https://mega.nz/#!kscBQACQ!6QVS_lLAaYJW ... ObFYX4dsg0)

Obrazek

Czy jak poizolowa艂em te pop臋kane przewody, dobr膮 elastyczn膮 izolacj膮, na do艣膰 d艂ugim odcinku, to mo偶e tak by膰? ASO zapewne by wymieni艂o wi膮zk臋, czy te偶 tak sztukuj膮c jak na zdj臋ciu kolegi?

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2018, o 06:17 

Je偶eli u Ciebie sytuacja wygl膮da tak jak na zdj臋ciu kolegi (poprzecinana izolacja przewod贸w ale 偶y艂a nie naruszona) to 艣mia艂o mo偶na zaizolowa膰. U mnie niestety trzy przewody si臋 przerwa艂y i uciek艂y do drzwi wi臋c bez 艣ci膮gania boczku si臋 nie ob臋dzie.

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2018, o 06:48 

Imi臋: Lukasz
Do艂膮czy艂(a): 24 cze 2017, o 06:45
jakubkrak napisa艂(a):
Je偶eli u Ciebie sytuacja wygl膮da tak jak na zdj臋ciu kolegi (poprzecinana izolacja przewod贸w ale 偶y艂a nie naruszona) to 艣mia艂o mo偶na zaizolowa膰. U mnie niestety trzy przewody si臋 przerwa艂y i uciek艂y do drzwi wi臋c bez 艣ci膮gania boczku si臋 nie ob臋dzie.

To moje zdj臋cie ;-)

艢ci膮ga艂em boczek, by przewody rozpi膮膰 i nieco je przeci膮gn膮膰. 艁atwiej by艂o obejrze膰 wi膮zk臋 i j膮 naprawi膰.

Boczek 艣ci膮ga si臋 w 5 minut. Nale偶y tylko pami臋ta膰 o 艣rubce za maskownic膮 g艂o艣nika wysokotonowego, a tak偶e (przy sk艂adaniu) o dokr臋ceniu z wyczuciem dolnych 艣rub (plastikowy gwint).
Panel, gdzie s膮 prze艂膮czniki elektrycznych szyb, 艣ci膮ga si臋 do g贸ry. Maj膮c troch臋 si艂y w r臋kach mo偶na to zrobi膰 bez u偶ycia narz臋dzi.

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2018, o 10:28 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Enri ostatnio par臋 razy pisa艂, 偶e lepiej kupi膰 ca艂膮 wi膮zk臋 i P&P j膮 podmieni膰, zw艂aszcza przy przerwanych kablach, bo jak by tego nie robi膰 to zawsze jest miejsce, kt贸re "pracuje".

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2018, o 10:43 
Moderator

Ale to nie jest takie proste - kupi膰.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 131 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: