KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

vulture30
Posty: 116
Rejestracja: 18 cze 2018, o 08:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 141KM 317Nm

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: vulture30 »

Potrzebuję wsparcia:)
Niestety ten silnik od dociągania jest nierozbieralny raczej (chyba ze tylko raz :) ) ale z tego co sprawdzałem to jego kranćówki sa ok.
Tzn w pozycji niedociągniętej sterownik dostaje właściwy sygnał. Zwierałem we wtyczce sygnał zamknięcia i też sterownik dostaje go, wiec okablowanie wydaje się być ok.
Skoro F206 jest ok, F332 ok i F333 ok to czego mu jeszcze brakuje??????
Nie chiciałbym wymieniać całego mechanizmu bez sprawdzenia że on w ogóle dostaje sygnał ze sterownika.

Czy ktoś z sedanem mógłby zrobic test kiedy włącza się dociąganie?

1. Mała klapa otwarta, wcisnąć klapkę przy pręcie od dociskania. Rusza dociąganie?
Obrazek

2. Mała klapa otwarta, śrubokrętem zamykamy zamek na małej klapie, wciskamy klapkę z pkt 1. Rusza dociąganie?
vulture30
Posty: 116
Rejestracja: 18 cze 2018, o 08:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 141KM 317Nm

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: vulture30 »

Pozwolicie, że będę kontynuował ten monolog ;)
Aby zadziałało dociąganie musi być rozwarty styk w progu bagażnika F206 oraz musi zostać podana masa na wejście sterownika T52a/12 poprzez styk w zamku. Styk w progu może być rozwarty na stałe (wypięta wtyczka) i dociąganie reaguje wtedy tylko na styk z zamka.

Wygląda na to, że sytuacja opanowana.
Zamek pokrywy bagażnika F256 ma dwa mikrostyki. U mnie jeden z nich nie działa. Ten odpowiedzialny za dociąganie klapy i oświetlenie bagażnika. Ten pierwszy z lewej na schemacie. Ten drugi jest od sygnalizacji niezamkniętej klapy, która mi działała i mnie zmyliła, że w zamku jest wszystko ok. Można by przypuszczać, że dali tam dwa osobne styki aby diagnozować uszkodzenie jednego z nich, ale nie, mimo, że sterownik dostaje sygnał tylko na jedno wejście to nic nie alarmuje.
W każdym razie zmostkowałem styk z lewej i wszystko hula. Oświetlenie bagąznika działa i dociąganie też. Może tu jest jakiś "myk" i cos nie bedzie działać przy takim połączeniu ale narazie nic nie znalazłem. Nie bawiłem się już w naprawę zamka, bo zamówiłem na allegro oryginał nieużywany za 50zł. Dziś ma przyjść, to sprawdzę czy złożone na gotowo działa jak należy.

Szkoda tylko, że w piątek późnym wieczorem już z braku pomysłów zacząłem rozbebeszać wewnętrzne plastiki bagażnika i tylnego słupka. Mam nadzieję, że to poskładam bez uszkodzeń :) Trzeba było iść się przespać, bo na drugi dzień na świeżą głowę przyszło rozwiązanie :)

Update 16.10.2018
Zamek wymieniony. Wszystko działa :)
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018, o 19:39 przez vulture30, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: into »

<lapka w gore>
I'm the man on the silver mountain
lwlw
Posty: 212
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: lwlw »

vulture30, miałem zrobić dla Ciebie ten test klapy, ale widzisz... nigdy nie ma czasu i poradziłeś sobie zanim się za to zabrałem. Fajny opis, który może komuś się przydać.
Awatar użytkownika
kudłaty grawer
Posty: 25
Rejestracja: 9 lut 2018, o 23:03
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 174,4 KM/426 Nm
Imię: Jarosław

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: kudłaty grawer »

Witam
Nie działa przycisk otwierania elektrycznie sterowanej klapy bagażnika znajdujący się w kabinie przy skrzyni biegów.
-nie świeci również podświetlenie tego klawisza
-przycisk jest sprawny na 100% - sprawdzony po wyjęciu (także dioda świeci)
-elektryczna klapa otwiera się z pilota,
-klapa otwiera się i zamyka za pomocą przycisku na klapie.
Z postów wnioskuję, że może to mieć związek z wiązką w drzwiach kierowcy ale nie chcę po omacku szukać.
Może ktoś miał podobne objawy?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Enriquez »

Przycisk podaje sygnał masy na pin 13 w kostce w słupku A po stronie kierowcy i dalej do pinu 23 sterownika w drzwiach kierowcy. Skoro nie działa i nie ma podświetlenia, to być może stracił masę? Spróbuj ją na chwilę podpiąć do jego kostki. Jeżeli na PIN5 tego guzika podasz masę, to klapa powinna się otworzyć. Jeżeli tak się nie stanie to uwalona jest wiązka w drzwiach.
Jeżeli podasz masę na piny 6 i 4 to powinno wrócić oświetlenie guzika. Masa ma kolor zawsze brązowy. Sygnał masy do sterownika drzwi wychodzi kabelkiem w kolorze liliowo-brązowym.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kudłaty grawer
Posty: 25
Rejestracja: 9 lut 2018, o 23:03
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 174,4 KM/426 Nm
Imię: Jarosław

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: kudłaty grawer »

Dzięki za szybką odpowiedź
Masę podałem i nie dygnęło nic, wydaje mi się, że na odpowiednie piny.
Podajesz numery patrząc na wtyczkę od góry po wyjęciu przycisku?
1,2
3,4
5,6

Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Enriquez »

Cyferki są na wtyczce. Podaj masę na fioletowo - brązowy pin.
Tu masz schemat:
https://mega.nz/#!kscBQACQ!6QVS_lLAaYJW ... ObFYX4dsg0
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kudłaty grawer
Posty: 25
Rejestracja: 9 lut 2018, o 23:03
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 174,4 KM/426 Nm
Imię: Jarosław

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: kudłaty grawer »

Dzięki wielkie, rano to sprawdzę i dam znać
Pozdrawiam
Jarek

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kudłaty grawer
Posty: 25
Rejestracja: 9 lut 2018, o 23:03
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 174,4 KM/426 Nm
Imię: Jarosław

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: kudłaty grawer »

No to sprawdził się czarny scenariusz. Po podaniu masy bez życia. Czeka mnie rozbiórka drzwi. Pogoda tylko na takie akcje zrobiła się marna :(
Dzięki za pomoc
pozdrawiam
Jarek
mmbb607
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 18:43
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 206 HP 436Nm
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Myślenice

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: mmbb607 »

witam wszystkich podłączę się do tematu u mnie sytuacja troszkę inna
samochód skoda superb kombi 2010 r
zachciało mi się kamery cofania w ramce rejestracyjnej i dzisiaj się do tego zabrałem wcześniej klapa bagażnika nie stwarzała żadnych problemów założyłem kamerę wszystko działa a tu niespodzianka bo bagażnik się nie otworzy tylko odskakuje i tak mam wrażenie jak by się blokowała nie ważne czy z kluczyka czy przycisk obok lewarka nie podniesie się , co dziwne jak podniosę ją troszkę i nacisnę przycisk obojętnie który to pcha ładnie ale nie do samej góry tylko tak na 3/4 max otwarcia a zamyka się normalnie z każdej pozycji jutro postaram się dodać filmik na YT jeśli to coś da
próbowałem zapisać jej do kąd ma otwierać, otworzyłem na maxa przytrzymałem przycisk zapikało ale bez efektu
proszę o pomoc jutro będę od nowa ściągał plastik z klapy
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Enriquez »

w zamku są dwie krańcówki.
jak jedna z nich nie działa, albo uszkodzony jest jej przewód to tak to właśnie wygląda
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
mmbb607
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 18:43
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 206 HP 436Nm
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Myślenice

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: mmbb607 »

Dam radę to jakoś sprawdzić?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: marioti »

to zależy od twoich zdolności manualnych :)
tak z grubsza: zdejmij osłonę progu bagażnika, poszukaj śrubek mocujących zamek, rozepnij, rozkręć, sprawdź mikrostyki.
link zobacz posty vulture30 ze zdjęciami, jest tam też problem zamka klapy. W jego przypadku tylko wymiana zamka pomogła. U niego coprawda liftback, ale w combi będzie podobnie.
mmbb607
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 18:43
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 206 HP 436Nm
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Myślenice

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: mmbb607 »

Dziękuję za odpowiedzi zdjalem jeszcze raz plastiki z klapy które wczoraj ściągnąłem założyłem od nowa zamki popsikalem WD 40 i się naprawiło więc już nie dotykam jakas magia
ODPOWIEDZ