Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 pa藕 2018, o 09:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 130 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 7 maja 2018, o 10:48 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Powiem Ci tak, je艣li faktycznie jest taki problem z zakupem, to osobi艣cie wola艂bym wyj膮膰 wi膮zk臋 z drzwi, dokupi艂 piny i przesztukowa艂 ca艂e kable. Mo偶e to tylko ja, ale nie mia艂em szcz臋艣cia z takim lutowaniem.

Chyba, 偶e wtyczki s膮 dost臋pne te偶 bez wi臋kszych problem贸w, to zawsze mo偶na now膮 na lepszych kabelkach sobie zrobi膰, ale pewnie koszt te偶 nie b臋dzie tak ma艂y.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 7 maja 2018, o 11:16 

Imi臋: Lukasz
Do艂膮czy艂(a): 24 cze 2017, o 06:45
Samoch贸d: Superb II
Mo偶na nawet polutowa膰 nowe kable przy samej wtyczce i z drugiej strony, ju偶 pod boczkiem.
Obstawiam, 偶e takie rozwi膮zanie d艂u偶ej pos艂u偶y ni偶 nowa "ori" wi膮zka, kt贸ra p臋ka po dw贸ch latach.

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2018, o 11:41 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
W zale偶no艣ci jaki kabel si臋 dokupi ;) Sam z ciekawo艣ci musz臋 tam zajrze膰 p贸ki jeszcze gwarancja jest.

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2018, o 12:43 

Imi臋: Jakub
Do艂膮czy艂(a): 22 pa藕 2016, o 09:24
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 177
Enriquez jeste艣 magikiem. W dniu wczorajszym dokona艂em naprawy trzech przerwanych przewod贸w w harmonijce w drzwiach (jeden od otwierania baga偶nika, drugi od bezkluczykowego otwierania drzwi a trzeci nie wiem od czego :)). Gdyby nie Ty rozebrane by zosta艂o p贸艂 samochodu.

Klika spostrze偶e艅 :
- przed rozpocz臋ciem demonta偶u nale偶y zaopatrzy膰 si臋 w odpowiednie spinki do tapicerki bo istniej du偶e prawdopodobie艅stwo, 偶e kt贸ra艣 ulegnie uszkodzeniu a wtedy nie posk艂adamy ca艂o艣ci. (numer katalogowy 6Q0868243 )

Foto

Obrazek

- Demonta偶 (zdj臋cie nie moje )
1. Odkr臋camy dwie 艣rubki (torx) na dole drzwi
2.Wyrywamy ( tak tak wyrywamy - w zupe艂no艣ci wystarczy r臋ka faceta) pod艂okietnik drzwi wraz ze sterowaniem szybami i lusterkami (z poprzednich opis贸w nie wiedzia艂em czy wyrywany panel ze sterowaniem czy z ca艂ym pod艂okietnikiem).
3. 艢ci膮gamy maskownice g艂o艣nika wysokotonowego i pod ni膮 znajdziemy jedn膮 , ostatni膮 艣rubk臋.
4. 艢ci膮gamy gumow膮 harmonijk臋 zar贸wno po stronie nadwozia jak i po stronie drzwi.

Obrazek

Te wszystkie operacj臋 pozwalaj膮 nam naci膮gn膮膰 przewody o kilka- kilkana艣cie centymetr贸w. Dzi臋ki temu odnalaz艂em dwa swoje urwane przewody kt贸re ju偶 "wr贸ci艂y" do drzwi. Warto zaopatrzy膰 si臋 opr贸cz lutownicy w koszulki termokurczliwe poniewa偶 izolacja si臋 nie sprawdzi (bardzo ma艂o miejsca).

Monta偶 - Tapicerk臋 drzwi zak艂adamy od g贸ry do do艂u (po prawej g贸rnej stronie przy lusterku jest "pazur" kt贸ry trzeba wsun膮膰 od g贸ry do do艂u). Wymieniamy wszystkie urwane spinki ( u mnie 3 sztuki).

G贸ra

PostNapisane: 13 maja 2018, o 14:25 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
No i pi臋knie. Gratulacje.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 21:25 

Do艂膮czy艂(a): 18 cze 2018, o 08:10
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
I ja si臋 w ko艅cu wzi膮艂em za buble elektryczne w S2.
Najpierw drzwi kierowcy. Nie dzia艂a艂 g艂o艣nik i szyba. Po otwarciu gumowej os艂ony, standard. Prawie wszystkie 偶y艂y uszkodzone. Niekt贸re urwane. Wyci膮艂em wszystkie i wlutowa艂em kilkana艣cie cm nowych 偶y艂. Wydaje si臋, 偶e daliby tam ta艣m臋 tekstyln膮 i by to przetrwa艂o d艂u偶ej.

Obrazek

Nast臋pnie chcia艂em sko艅czy膰 z: "klap臋 masz niedomkni臋t膮" :). Dobra艂em si臋 feralnego miejsca. Tutaj ju偶 dali fajn膮 grub膮 ta艣m臋, ale wiele nie pomog艂a bo i tak wi臋cej ni偶 po艂owa 偶y艂 uszkodzona.

Obrazek

Zrobi艂em to samo co przy drzwiach. Tutaj mam obawy bo ciasno tam jest strasznie i brzydko si臋 ta wi膮zka wygina.
Z tego co widz臋 to bez tej urwanej 偶y艂y mo偶na sie obej艣膰 bo to chyba kra艅c贸wka od ryglowania, a s膮 dwie w zamku. Naprawi艂em ale klapa dalej niedoci膮ga.
Przy okazji znalaz艂em jeszcze jeden kwiatek. Zjaran膮 z艂膮czk臋 od ogrzewania szyby. Naprawione i teraz dzia艂a :)

Obrazek

Szukam dalej.
Dobra艂em si臋 do silniczka od doci膮gania. Sprawdzi艂em kra艅c贸wk臋 3T0 959 121 (265z艂 w ASO), kt贸r膮 wygrywa, 偶e klapa jest zamkni臋ta i BINGO (mam nadzieje) - nie dzia艂a. Wciskam "cycek" kra艅c贸wki i na jej wyj艣ciu ci膮gle przerwa.
Teraz musze takiej poszuka膰 i zobaczymy czy b臋dzie po temacie. Co ciekawe po numerze google za wiele temat贸w na forach i sklep贸w nie znalz艂o. Mam nadzieje, 偶e da si臋 to kupic w miar臋 tanio.
Pr贸bowa艂em te偶 symulowa膰 kra艅c贸wk臋 zwork膮, ale tylko raz mi i臋 udalo uruchomi膰 silnik od doci膮gania. Mam nadziej臋, ze to kwestia z艂ej sekwencji, 偶e jak b臋dzie wszytko posk艂adane to b臋dzie hula膰 :)

Obrazek

Ostatnio edytowano 10 pa藕 2018, o 21:40 przez vulture30, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 10 pa藕 2018, o 08:18 

Update:

Niestety wymiania mikrostyku nie rozwi膮za艂a problemu. Doci膮ganie klapy dalej nie dzia艂a. Kto艣 zna algorytm dzia艂ania? Jakie warunki musz膮 zosta膰 spe艂nione, 偶eby doci膮gn臋艂o. Sam silnik od doci膮gania chyba jest ok, bo czasami si臋 zdarzy, 偶e za艂apie. Sygna艂 z mikrostyku (F206), kt贸ry wymieni艂em dochodzi do sterownika. Widz臋, 偶e s膮 jeszcze dwa styki m贸wi膮ce o po艂o偶eniu silnik od doci膮gania F332 i F333, ale ich jeszcze nie sprawdzi艂em. Dzi艣 spr贸buje si臋 do niech dobra膰. Rzuc臋 tez okiem na sam mechanizm doci膮gania, bo czyta艂em, 偶e te偶 sie zdarzaj膮 r贸偶ne usterki. Pr贸bowa艂em r臋cznie symulowa膰 zamkni臋cie klapy (艣rubokr臋t w zamek klapy i wciska艂em mikrostyk F206) ale nie dzia艂a.
Obrazek

Dodatkowo nie dzia艂a mi o艣wietlanie baga偶nika, nie wiem czy to jest jaki艣 trop? Kto艣 wie, na podstawie kt贸rych styk贸w sterownik w艂膮cza lampki w baga偶niku? O艣wietlenie wn臋trza dzia艂a.
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 10 pa藕 2018, o 21:51 

Potrzebuj臋 wsparcia:)
Niestety ten silnik od doci膮gania jest nierozbieralny raczej (chyba ze tylko raz :) ) ale z tego co sprawdza艂em to jego kran膰贸wki sa ok.
Tzn w pozycji niedoci膮gni臋tej sterownik dostaje w艂a艣ciwy sygna艂. Zwiera艂em we wtyczce sygna艂 zamkni臋cia i te偶 sterownik dostaje go, wiec okablowanie wydaje si臋 by膰 ok.
Skoro F206 jest ok, F332 ok i F333 ok to czego mu jeszcze brakuje??????
Nie chicia艂bym wymienia膰 ca艂ego mechanizmu bez sprawdzenia 偶e on w og贸le dostaje sygna艂 ze sterownika.

Czy kto艣 z sedanem m贸g艂by zrobic test kiedy w艂膮cza si臋 doci膮ganie?

1. Ma艂a klapa otwarta, wcisn膮膰 klapk臋 przy pr臋cie od dociskania. Rusza doci膮ganie?
Obrazek

2. Ma艂a klapa otwarta, 艣rubokr臋tem zamykamy zamek na ma艂ej klapie, wciskamy klapk臋 z pkt 1. Rusza doci膮ganie?

G贸ra

PostNapisane: dzisiaj, o 08:32 

Pozwolicie, 偶e b臋d臋 kontynuowa艂 ten monolog ;)
Aby zadzia艂a艂o doci膮ganie musi by膰 rozwarty styk w progu baga偶nika F206 oraz musi zosta膰 podana masa na wej艣cie sterownika T52a/12 poprzez styk w zamku. Styk w progu mo偶e by膰 rozwarty na sta艂e (wypi臋ta wtyczka) i doci膮ganie reaguje wtedy tylko na styk z zamka.

Wygl膮da na to, 偶e sytuacja opanowana.
Zamek pokrywy baga偶nika F256 ma dwa mikrostyki. U mnie jeden z nich nie dzia艂a. Ten odpowiedzialny za doci膮ganie klapy i o艣wietlenie baga偶nika. Ten pierwszy z lewej na schemacie. Ten drugi jest od sygnalizacji niezamkni臋tej klapy, kt贸ra mi dzia艂a艂a i mnie zmyli艂a, 偶e w zamku jest wszystko ok. Mo偶na by przypuszcza膰, 偶e dali tam dwa osobne styki aby diagnozowa膰 uszkodzenie jednego z nich, ale nie, mimo, 偶e sterownik dostaje sygna艂 tylko na jedno wej艣cie to nic nie alarmuje.
W ka偶dym razie zmostkowa艂em styk z lewej i wszystko hula. O艣wietlenie bag膮znika dzia艂a i doci膮ganie te偶. Mo偶e tu jest jaki艣 "myk" i cos nie bedzie dzia艂a膰 przy takim po艂膮czeniu ale narazie nic nie znalaz艂em. Nie bawi艂em si臋 ju偶 w napraw臋 zamka, bo zam贸wi艂em na allegro orygina艂 nieu偶ywany za 50z艂. Dzi艣 ma przyj艣膰, to sprawdz臋 czy z艂o偶one na gotowo dzia艂a jak nale偶y.

Szkoda tylko, 偶e w pi膮tek p贸藕nym wieczorem ju偶 z braku pomys艂贸w zacz膮艂em rozbebesza膰 wewn臋trzne plastiki baga偶nika i tylnego s艂upka. Mam nadziej臋, 偶e to posk艂adam bez uszkodze艅 :) Trzeba by艂o i艣膰 si臋 przespa膰, bo na drugi dzie艅 na 艣wie偶膮 g艂ow臋 przysz艂o rozwi膮zanie :)

G贸ra

PostNapisane: 30 minut temu 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2018, o 18:37
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
<lapka w gore>

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 130 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: