Łuszcząca się skóra na kierownicy

Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Łuszcząca się skóra na kierownicy

Post autor: przem00 »

Tak jak powyżej, zaczęła mi sie łuszczyć skóra po lewej stronie kierownicy, zlożyłem reklamacje wysłałem zdjęcia.
Odpowiedz os Skoda Auto Polska : "Nieprawidłowa konserwacja" i tyle. Auto ma rok, żadnej chemii nie używałem. Skóra jest dość dziadowska skoro po roku obłazi !

Czy od razu uderzać do UOKIK czy składać reklamacje do skutku ?

Wysłałem już maila do skoda auto do Czech, zobaczymy czy coś odpiszą.

Jakieś sugestie i doświadczenia z reklamacjami skóry na kierownicy ?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Łuszcząca się skóra na kierownicy

Post autor: Misiek Fisiek »

Przemo a co Ci pomoże UOKiK?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Łuszcząca się skóra na kierownicy

Post autor: przem00 »

Oj pomoże pomoże :)
W krakowie jest taki gośc co nęką nieuczciwa firme do skutku :)
Rzeczoznawcy itd.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Łuszcząca się skóra na kierownicy

Post autor: Misiek Fisiek »

Nie uwierze dopóki nie zobaczę. To wogóle nie jest ich kompetencja.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łuszcząca się skóra na kierownicy

Post autor: Super_Be »

przem00 pisze:Jakieś sugestie i doświadczenia z reklamacjami skóry na kierownicy ?
Możliwe, że SAP z racji zbyt dużej liczby reklamacji zmieniła politykę. Kiedy ja kupowałem swojego "golasa" w 2010 roku, zaprzyjaźniony dealer o pewnych sprawach mówił mi wprost - m.in. o tym, że te kierownice lubią się wycierać (to już nie ta "skóra", co w czasach Octavii I). Sam w najbardziej rażących przypadkach (po jakichś małych przebiegach) uwzględniał reklamacje, doradzając klientom obszycie w zakładzie tapicerskim. Oczywiście sam to organizował, na koszt salonu - konkretnie wysyłał do Java Car Design. I podobno takie też było (wtedy) zalecenie SAP w takich przypadkach. Ja i tak z racji nieco napiętego budżetu (negocjacje z małżonką 8-) ), wybrałem obszycie standardowej w Comforcie plastikowej, oczywiście w wyższych wersjach to inna sprawa.

A i tak największą porażkę w tym względzie zaliczył tak z 10 lat temu Ford, który w ówczesnej Fieście i Fusionie postanowił uszczęśliwić klientów skórzaną kierą w każdej wersji. Pracowałem wtedy w firmie, która flotowo użytkowała takie Fusiony - nie miały ani centralnego zamka, ani radia, nie mówiąc o elektryce choćby przednich szyb, ale na kierownicy "skóra" :mrgreen: . Klienci nie za długo pozostawali szczęśliwi, bo okazało się, że "to coś" na kierownicy wręcz rozpada się w rękach. Po całej fali reklamacji wrócili do montowania plastikowych kierownic.

W każdym razie z reklamacją w Twoim przypadku nie będzie łatwo. Jak nie konserwacją, to będą się tłumaczyć np. nietypowym składem chemicznym Twojego potu :lol: . A UOKiK mógłby coś zdziałać, gdyby zebrać jakąś większą liczbę takich przypadków - bo do rzadkości one nie należą, tylko trzeba by uderzyć razem, a to już nie takie proste. Powodzenia w walce! ;) .
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Łuszcząca się skóra na kierownicy

Post autor: rezon »

Rczaej nie UOKiK a miejski rzecznik praw konsumenta będzie bardziej adekwatny
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Łuszcząca się skóra na kierownicy

Post autor: Big »

przem00 pisze:Odpowiedz os Skoda Auto Polska : "Nieprawidłowa konserwacja" i tyle.
hahaha ciekawe czy oni wiedza na czym polega prawidłowa konserwacja, bo idę o zakład z enie maja o tym zielonego pojęcia !!!
Ciekawe, to co ci odpowiedizeli, bo to oznacza, że praktycznie w kazdym aucie dochodzi do "nieprawidłowej konserwacji".
Prawda jest jednak taka, ze Skoda uzywa baaaardzo słabiutkiej skóry do obszywania kierownic. Mi w O II po 49 tys przebiegu skóra na kierownicy zaczeła sie wycierać. Dodam tylko że skóra ta była konserwowana w taki sposób i takimi kosmetykami o których w ASP nie maja nawert pojęcia, a jednak zaczeła sie wycierać ;)
Po prostu skóra do d.... i tyle ;)
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Łuszcząca się skóra na kierownicy

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 18:56 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łuszcząca się skóra na kierownicy

Post autor: Super_Be »

Zapp pisze:Nie generalizowałbym.
W OII przy przebiegu ok. 300tkm mam startą farbę po lewej stronie (bo najczęściej tam trzymam rękę). Pierwsze oznaki pojawiły się przy ok. 160tkm (o ile pamiętam).
W SII mam 140tkm i ani śladu zużycia.
Przecieram czymś tam do skóry (co akurat wpadnie mi w oko w markecie) gdy mi się przypomni :mrgreen:
Pewnie, że nie każdemu się tak niszczy. To rzeczywiście zależy od konserwacji (chociaż tu raczej trzeba pamiętać, czym nie wolno traktować skóry, niż czym trzeba), ale i od skóry rąk, ew. ich pocenia się, sposobu trzymania kiery itp. I może problem jest innego kalibru, ale na podobnej zasadzie Skoda nie chciała na początku uznać pękających napinaczy łańcucha w CDAA jako wady fabrycznej - bo przecież w tysiącach samochodów było wszystko OK, a tylko w kilkudziesięciu strzeliło. Ale wracając do skóry na kierownicy, to według wielu użytkowników (jak również dealerów) najnowsze Skody są pod tym względem mocno w tyle za poprzednimi generacjami. I - jak już pisałem - reklamacje bywały uwzględniane, tylko trzeba odpowiedniej dawki upierdliwości :mrgreen:
Kaloteck
Posty: 107
Rejestracja: 25 gru 2012, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łuszcząca się skóra na kierownicy

Post autor: Kaloteck »

Ja tam ogolnie wole plastik, jakos lepiej znosi probe czasu.
ODPOWIEDZ