plastikowe osłony podwozia

Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: Super_Be »

Zuber pisze:S2 jest dość nisko zawieszony mimo wielkich dziur w nadkolach (związanych z niskim profilem opon).
No to ja nie wiem... Owszem, jak już pisałem, też poharatałem osłony u siebie, ale to w naprawdę hardkorowym, jak dla zwykłego autka osobowego, miejscu. A np. kiedyś sprawdzaliśmy z teściem, jak moja Krowa poradzi sobie z wjechaniem do jego garażu (chodziło o zjazd na poziom piwnicy). Jego Accord (aktualnej generacji) wjeżdża bez szorowania czymkolwiek o próg garażu, ale musi zwolnić na końcu zjazdu prawie do zera. Mnie "asekurował" szwagier, który stwierdził, że u mnie był taki zapas, że bez specjalnego zwalniania bym wjechał. Zresztą to nie jedyna sytuacja, kiedy się przekonałem, że jak na swoją klasę, to S2 stoi wręcz wysoko. Oczywiście pozostaje kwestia kanapowego zawieszenia (ale z drugiej strony piszecie o tym samym problemie przy sportowym zawiasie).
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: Misiek Fisiek »

Accord ma opony o wyższym profilu - stoi wyżej. Ale ma dłuższy przód i łatwiej zahaczy na końcu zjazdu. No i niewykluczone, że Twój z przodu jest wyższy niż powinien.

Zresztą nie ma co generalizowac. Skoda w różnych okresach dawała różne sprężyny i jedne auta są wyższe, inne niższe.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: awdurek »

Pamiętaj że SII jest DŁUGIIIIIIIIIIIII :)
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: sjak »

Ale to nie zmienia sytuacji. Jeśli xxx Superbów jeździ w najróżniejszych warunkach i poza skrajnym przypadkami nic się nie dzieje, a jeden (w podobnych warunkach, bo tak zrozumiałem z zapytania) "się rozsypuje", to coś jest nie tak - albo z samochodem, albo ze sposobem użytkowania. Stawiam raczej na to pierwsze ;)
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: awdurek »

No to poczekajmy na diagnozę amorków :)
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
emay

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: emay »

wymienione bo polamaly sie na krawezniku dwa nadkola oraz jedna oslona podwozia koszt w serwisie 830 zł
ODPOWIEDZ