[S2] Gdzie wymienić koło dwumasowe (we Wrocławiu)

tomekr
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2012, o 18:14
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

[S2] Gdzie wymienić koło dwumasowe (we Wrocławiu)

Post autor: tomekr »

Cześć,

Stałem się posiadaczem Superba i niestety wygląda na to, iż moja kura :-) ma problem z kołem dwumasowym. Czytałem trochę forum i objawy wydają się na to wskazywać: przebieg 95 tys., trzeszczącą - huczące odgłosy, który cichną po wciśnięciu sprzęgła (może łożysko oporowe, ale ...), nieregularne jakby szarpnięcia samochodem na luzie, podobnie zdarzają się przy jeździe. Na razie żadnych objawów przy wyłączaniu silnika, ale pewnie przyjdą.

Nie wiem, jak skomplikowana jest wymiana dwymasy (łącznie ze sprzęgłem) i czy można to zrobić w zasadzie gdziekolwiek, czy raczej w Aso?
W Aso (ICM - Gall) jest dosyć to kosztowne, wstępne oszacowanie to 4000 PLN.
Co radzicie, jechać do nich, czy uderzać do "zwykłego" mechanika, bo trudne to nie jest?

Tak na marginesie, przed zakupem byłem z tym samochodem w rzeczonym ICM Gall i po przeglądzie pytałem ich o stan koła. Stwierdzili, że jest OK :evil:
Tomek R.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Gdzie wymienić koło dwumasowe (we Wrocławiu)

Post autor: Misiek Fisiek »

A nie możesz pojechać do warsztatu specjalizującego się w vagach? Będzie jak w aso tylko taniej.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: [S2] Gdzie wymienić koło dwumasowe (we Wrocławiu)

Post autor: Sebastian_M26 »

Jeśli koło jest zniszczone, to i sprzęgło będzie w nie najlepszym stanie i polecam jego wymianę "przy jednej robocie", wymiana koła jest prostą sprawą do zrobienia samemu, ale zalecam tylko i wyłącznie warsztat specjalizujący się w tych autach. Po zdjęciu koła, będzie można ocenić jego stan.
Tu masz trochę techniki: http://motofocus.pl/technika/7866/diagn ... amachowego" onclick="window.open(this.href);return false;

Wymiana sprzęgła w DSG7 to jest dopiero wyzwanie, ale myślę, że dał bym radę...
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] Gdzie wymienić koło dwumasowe (we Wrocławiu)

Post autor: Arek »

Jestem z Wrocławia i parę dni temu "robiłem" koło dwumasowe w swoim starym Audi A6, skrzynia manualna. Sprawa wygląda tak: możesz wymienić na nowe, albo oddać do regeneracji. Ja wybrałem opcję regeneracji, bo kupno nowego koła i sprzęgła to koszt - pi razy oko - 2500 zł. Regeneracja dwumasy i sprzęgła kosztowała mnie 1200 zł (bez VAT-u; może być taniej, u mnie był jakiś trudny przypadek). Sama wymiana u mechanika to koszt 800 zł. Problem jest tylko w tym, że zostawiasz samochód u mechanika, on wyjmuje koło i sprzęgło, zestaw jedzie do regeneracji (u mnie 5 dni roboczych razem z przesyłką kurierem tam i z powrotem), później wraca i dopiero mechanik montuje je znowu w samochodzie.

W sieci znalazłem dwie firmy zajmujące się regeneracją dwumas: w Poznaniu i chyba w Kaliszu. Wybrałem Poznań, bo słyszałem o nich dobre opinie już wcześniej. Firma udziela 12-miesięcznej gwarancji.

Osobną kwestią jest czy regenerować dwumasę - niektórzy odradzają, bo to podobno szybko pada znowu. Wybór należy do Ciebie.
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Gdzie wymienić koło dwumasowe (we Wrocławiu)

Post autor: szms »

Tak jak pisze Arek, zależy od Twoich potrzeb, a ta firma daje gwarancję bez limitu kilometrów przez te 12-mscy. :)
Wymiana stosunkowo "prosta", jak planujesz w ciągu roku sprzedać auto to regeneruj, ale jak nie to moim zdaniem nówka, chociaż słyszałem opinie, że "nówki" są dużo gorszej jakości niż te montowane w fabryce. Regeneracja wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania :)
tomekr
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2012, o 18:14
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] Gdzie wymienić koło dwumasowe (we Wrocławiu)

Post autor: tomekr »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Będę zakładał nową, bo mam zamiar tym samochodem pojeździć kilka lat.
Kwestia tylko, gdzie to robić. Do tej pory jeździłem japończykiem, więc nie za bardzo mam rozpoznany temat naprawiaczy VW-podobnych we Wrocku.
Tak więc, będę szukać.
Tomek R.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S2] Gdzie wymienić koło dwumasowe (we Wrocławiu)

Post autor: neck99 »

Kolego ..

Dwumas w TSI ? a od czego on by miał sie zepsuć. Na stringi mojej żony działają większe siły jak ja atakuje :) A tak na serio to moja rada :

Weś jak już uważasz ze to dwumas :

1. namierz w dobrej cenie
2. rano niech zrzuca skrzynie i zobaczą czy to to
3. jak tak przytargasz dwumas

Generlanie coś nie tak. Auto albo ciągnęło ciagle za soba jakiś kamping albo miało zawsze pod górę >90`, albo przebieg z kosmosu. Przy przebiego 90 tyś dwumas nie powinien sie zepsuc w seryjnym TSI !

W 2.0 TDI pierwszych gdzie był dwumas do dupy fakt ale auta robiły ponad 100 tys. i na modzonym sofcie ponad 400nm. Tak,że cos mnie sie w dwumasa nie chce wierzyć ale wszytko możliwe.
Zobacz na sprzegło bo moze go nie trzeba będzie zminiać. U kumpla w OII z przebiegiem cos 170 tys wymiana była dwumasu a miał program od praktycznie nowości na ponad 400nm. Tam sprzegło nowe a jego jak bym zamienił i kazał mu zgadnąc które to by sie nie połapał. Było idealne.
Tak, ze nie rzucaj sie na komplet. Niech zrzuca pomacaja czy dwumas wali i jak wyglada sprzegło. Bo IMHO sprzegło będzie igła. A dwumas tez chyba ze cos faktycznie walło w nim.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [S2] Gdzie wymienić koło dwumasowe (we Wrocławiu)

Post autor: emay »

Może trochę pomogę. Ostatnio w swoim superbie wymieniałem komplet dwumas i sprzęgło, Koszt 2400 zl z robocizna Sachsa, W ASO zaśpiewali mi 2700 za same części. Robiłem u swojego znajomego mechanika, serwisowałem u niego golfa, audi i teraz skode. Dostałem rok gwarancji na to. Jakbyś chciał namiary to pisz śmiało.
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: [S2] Gdzie wymienić koło dwumasowe (we Wrocławiu)

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 18:43 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Gdzie wymienić koło dwumasowe (we Wrocławiu)

Post autor: szms »

Neck ma rację, przy dwumasie koniecznościa nie jest wymiana całego kompletu... często sprzęgło spokojnie wytrzymuje i wymiana całości generuje niepotrzebne koszta, warto rozebrać, sprawdzić i dopiero wtedy zamawiać :)
tomekr
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2012, o 18:14
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] Gdzie wymienić koło dwumasowe (we Wrocławiu)

Post autor: tomekr »

Brawo dla Neck za czujność :-)
Jest to seryjny TSI bez zmiany softu. Auto nie ma haka, więc faktycznie poza przebiegiem nie ma się czego czepiać.

Byłem w Aso, gdzie mechanik powiedział, że silnik pracuje równo (nawet bardzo równo, jak na 100kkm) i na razie nie trzeba nic wymieniać.
Okazało się, że świece nigdy nie były wymieniane, więc wymieniono.
Nie miałem okazji stwierdzić, czy to zlikwidowało takie pojedyncze drgnięcie, które wielokrotnie pojawiało się w czasie ostatniej dłuższej trasy.
Natomiast bez wątpienia słychać jakiś chroboczący odgłos na jałowym biegu, który czasami znika po wyciśnięciu sprzęgła. Kojarzy mi się to ze łożyskiem oporowym sprzęgła.
Tomek R.
ODPOWIEDZ