Podszybie SII

Arti80
Posty: 2
Rejestracja: 5 paź 2012, o 18:47
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Polska

Podszybie SII

Post autor: Arti80 »

Witam
Mam pytanie jak zdemontować podszybie w SII osobiście próbowałem się do tego zabrać, ale bałem się żeby czegoś nie popsuć ;) . Jeżeli ktoś to już demontował to prosiłbym o info na ten temat a przeszukałem forum i nie natknąłem się taki temat. Z góry dzięki za odpowiedź.
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podszybie SII

Post autor: Super_Be »

Osobiście wprawdzie nie demontowałem, ale przyglądałem się 8-) - potrzebne było zdemontowanie przy chipowaniu. No więc od strony maski wiadomo, trzeba wyciągnąć spod uszczelki. Natomiast od strony szyby na pierwszy rzut oka wygląda na przyklejone, ale tak naprawdę jest na "pióro i wpust" - tzn. wpuszczone w szczelinę pod szybą o głębokości kilku mm, przy czym to "pióro", które w nią wchodzi, jest tak ze 2-3 mm od górnej krawędzi plastiku podszybia. trzeba podważyć wkrętakiem, najlepiej zaczynając od środka szyby.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Podszybie SII

Post autor: Enriquez »

Wycieraczki trzeba jeszcze zdemontować... A to jest najbardziej wkurzające. Bardzo pomaga specjalny ściągacz (ja kupiłem Yato za 24 zł).
Coś takiego, z tym że jest za minimalnie za mały - oś śruby nie dochodzi do osi wycieraczki - nie da się go na tyle wsunąć. Ale poprzez dodatkową nakrętkę można sobie poradzić.

http://allegro.pl/sciagacz-do-ramion-wy ... 89434.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
kl
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2010, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Podszybie SII

Post autor: kl »

Odgrzeję temat.
Próbuję zdemontować podszybie od strony pasażera. Oczywiście nie ma problemu ze zdjęciem uszczelki, niestety za skarby nie mogę wysunąć podszybia z uszczelki pod szybą. Próby ciągniecia w stronę przodu auta, odchylania do góry, itd. Niewiele dały. Od spodu (po omacku) nie wyczuwam niczego, co mogłoby pomóc. Próbowałem zaczynać od środka podszybia i od krawędzi szyby - efekt ten sam :-(
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Podszybie SII

Post autor: Enriquez »

Ciągniesz prostopadle do płaszczyzny szyby. Inna sprawa, że łatwo to zniszczyć.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
kl
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2010, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Podszybie SII

Post autor: kl »

Enriquez pisze:Ciągniesz prostopadle do płaszczyzny szyby. Inna sprawa, że łatwo to zniszczyć.
Czyli krótko mówiąc, ciągnę do góry, nie do przodu. Czy jest ryzyko zniszczenia czegoś oprócz podszybia (koszt nowego podszybia - 70 zł jest do przyjęcia, ale wolałbym nie uszkodzić szyby).
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Podszybie SII

Post autor: Enriquez »

Zacznij od środka szyby. Tak jakbyś próbował wyciągnąć gwoździa ze ściany. Powoli i będzie git.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Podszybie SII

Post autor: gachul »

Enriquez pisze:Zacznij od środka szyby. Tak jakbyś próbował wyciągnąć gwoździa ze ściany. Powoli i będzie git.
jak Gustlik w pancernych :D
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Foton

Re: Podszybie SII

Post autor: Foton »

On tam chyba wyginal gwozdzia:)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podszybie SII

Post autor: Łuki_ssuperb »

Dla Gachula to to samo ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
ODPOWIEDZ