DSG-żeglowanie

michalmonika2
Posty: 35
Rejestracja: 27 sty 2014, o 11:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

DSG-żeglowanie

Post autor: michalmonika2 »

Witam,czy w skrzyni DSG w Superbie II z 2014r. istnieje możliwość wyboru tzw.funkcji "żeglowania"(jak np.w VW Passacie),chodzi o wysprzęglanie po puszczeniu nogi z gazu,silnik pracuje wtedy na wolnych obrotach ,auto toczy się swobodnie oszczędzając paliwo.Jeżeli nie ma takiej opcji w DSG(a podejrzewam ,że nie,gdyż w innych markach wymaga to dopłaty),to czy istnieje możliwość modyfikacji(najlepiej w ASO,by nie tracić gwarancji)oprogramowania ?Pozdrawiam.
Maverick

Re: DSG-żeglowanie

Post autor: Maverick »

Z tego co sie orientuje to nie ma tego w SII. Swoja droga w VW nazywaja to po polsku "wolnobiegiem", po angielsku freewheel.
Gdyby ktos chcial troche wiecej info to tutaj jest krotki opis: http://en.volkswagen.com/en/innovation- ... ktion.html
whity

Re: DSG-żeglowanie

Post autor: whity »

Wedlug mnie samochód spala mniej tocząc się na biegu bez gazu niż na tzn. luzie.... (to nt oszczędności "mikromalnej" paliwa)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DSG-żeglowanie

Post autor: szms »

W OIII jest, więc i w SII FL też pewnie jest ;)



Whity to oczywista oczywistość, ale kto bogatemu zabroni na luzie jeździć :mrgreen:
whity

Re: DSG-żeglowanie

Post autor: whity »

Wedlug mnie w fl nie ma
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DSG-żeglowanie

Post autor: szms »

a przed FL było?
W OIII jest na bank, bo nie wiem jakim cudem i na chooj, ale to zrobiłem :lol:
whity

Re: DSG-żeglowanie

Post autor: whity »

Przed w s2 tez nie bylo
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DSG-żeglowanie

Post autor: szms »

A w OIII jest? To musisz się lepiej przypatrzeć chyba :mrgreen:
whity

Re: DSG-żeglowanie

Post autor: whity »

W O3 jest, i maja problemy z tym, bo jeżeli jest na tak zwanym luzie, to dopuki bieg znów wrzuci minie jakieś 2 sek i strasznie szarpie jak ten bieg wchodzi...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DSG-żeglowanie

Post autor: szms »

nie zauważyłem szarpnięcia. :roll:
może za mały przebieg jeszcze miała na szarpanie :mrgreen:
Maverick

Re: DSG-żeglowanie

Post autor: Maverick »

W pasku dziala to calkiem sprawnie, a o szarpaniu czy wyciu silnika nie ma mowy (przy wlaczonym wolnobiegu wcisniecie pedalu gazu/hamulca czy musniecie prawa lopatka przy kierownicy zalacza bieg bez zadnych opoznien natychmiastowo). Wlasciwie o tym, ze wolnobieg jest wlaczony wiemy tylko z tego, ze wskazowka orbotmierza spada ponizej 1000, a samochod toczy sie wyraznie szybciej i dluzej niz przy zalaczonym biegu bez wcisnietego pedalu gazu. Co do potencjalnych oszczednosci na paliwie to nie robilem takiego testu.
Wolnobieg mozna tez wylaczyc z poziomu komputera (tzn. zeby sie nie aktywowal podczas jazdy).
Oczywiscie toczenie sie na biegu nie spala paliwa, jechanie na wolnobiegu juz tak. Ale przy wolnobiegu samochod przejezdza znacznie dluzszy odcinek niz przy toczeniu sie na biegu.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: DSG-żeglowanie

Post autor: Enriquez »

W O3 jest w trybie "ECO"
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
whity

Re: DSG-żeglowanie

Post autor: whity »

Maverick, może w pasku to dziala, ale w O3 nie do konca. Poczytaj trochę forum rs-ki, to o szarpaiu nie raz uslyszysz, a aso nie wie i nie potrafi narazie sobie z tym poradzić i czekają na jakiś update...
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: DSG-żeglowanie

Post autor: awdurek »

Panowie wolne koło miała już SYRENA :)
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
whity

Re: DSG-żeglowanie

Post autor: whity »

Trabant i Wartburg tez ;)
ODPOWIEDZ