dziwny dźwięk po przekręceniu zapłonu

ody_21
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2011, o 13:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lubelskie

dziwny dźwięk po przekręceniu zapłonu

Post autor: ody_21 »

Witam
Mam problem z moim autem (superb 2002 1,9 AWX) po przekręceniu zapłonu w kabinie rozlegają się 2 sygnały dźwiękowe:
- 1 syg trwa ok 1 sek a potem zapala się żaróweczka (to zdiagnozowałem uszkodzony czujnik poziomowania LP)
- 2 syg trwa ok 3 sek i kompletnie nie wiem co może być przyczyną????
Sprawdziłem błędy:
silnik brak błędów
abs 18258 magistrala CAN brak sygnału ze sterownika, brak osprzętu błąd sporadyczny
klimatyzacja 1272 silnik sterujący klapy centralnej V70
1341 nieznany kod błędu nieprawidłowy sygnał- błąd sporadyczny
Ponadto czasem te 2 dźwięki się nakładają. dodatkowo a aucie mam zainstalowany antynapad TAR - może on jest przyczyną całego zamieszania (nie wiem jak go wyłączyć nie posiadam żadnej instrukcji, tylko jakiś pilot przy kluczyku)
Może ktoś spotkał się z podobnym problemem.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwny dźwięk po przekręceniu zapłonu

Post autor: Arek »

Ja bym stawiał na to, że ten długi sygnał dotyczący błędu ABS-u. Komputer nie informuje o uszkodzonej klimie. Znajdź dobrego mechanika i spróbuj po kolei naprawić wszystkie usterki.
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
ody_21
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2011, o 13:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lubelskie

Re: dziwny dźwięk po przekręceniu zapłonu

Post autor: ody_21 »

możliwe ale abs wg mnie pracuje poprawnie
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwny dźwięk po przekręceniu zapłonu

Post autor: Arek »

Ale ja nie napisałem, że ABS nie pracuje poprawnie. Komputer diagnozuje jakiś problem i sygnalizuje go. Może to być problem np. z jakimś czujnikiem, albo z tym, że są zakłócenia w komunikacji z kontrolerem ABS-u.

Nie piszesz nic, jak problem się zaczął. Czy stało się to nagle, czy po jakiejś naprawie, czy masz tak od początku, gdy kupiłeś samochód?

Użyj szukajki - w sieci jest sporo informacji o tego typu błędach z ABS. Znalazłem np. info, że komuś odpięły się jakieś kostki na podszybiu - jak je wpiął, to błąd 18285 zniknął.
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
ody_21
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2011, o 13:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lubelskie

Re: dziwny dźwięk po przekręceniu zapłonu

Post autor: ody_21 »

problem zniknął, szczerze mówiąc ruszyłem wiązką zasil. od abs, konkretnie wtykiem. wątpię aby to była przyczyna usterki ale na razie wszystko gra
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: dziwny dźwięk po przekręceniu zapłonu

Post autor: dato »

Dlaczego, to bardzo prawdopodobne. Krąży wiele opowieści o przegnitych wiązkach, zjedzonych pinach, etc w Skodach. Wypnij i się przyglądnij.
Jak będzie ok to można podczyścić styki, jakiś contact spray czy cuś też nie zaszkodzi (ma wyschnąć przed wpięciem z powrotem !)
ody_21
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2011, o 13:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lubelskie

Re: dziwny dźwięk po przekręceniu zapłonu

Post autor: ody_21 »

No jednak wprowadziłem was w błąd ów dźwięk powrócił, w nocy była okropna zlewa, ale co odkryłem przy ustawieniu pokrętła ster. lusterek w poz. R dźwięk nie występuje zaś poz. L ok co 2 przekręcenie zapłonu.
Czy możliwa jest usterka alarmu (fabryczny) bo wydaje mi się że po uzbrojeniu dioda w drzwiach powinna zacząć wolno pulsować????
ODPOWIEDZ