nie dzialajace czujniki parkowania a hak holowniczy??!!!!

stozomutd
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2012, o 17:00
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: lbn/ldn

nie dzialajace czujniki parkowania a hak holowniczy??!!!!

Post autor: stozomutd »

witam

mam pytanie:-czy jest jakas zaleznosc pomiedzy niedzialajacymi czujnikami parkowania a zalozonym hakiem holowniczym???
posiadam auto od dosyc niedawna a poprzednie wlascciel nie potrawil mi wytlumaczyc dlaczego niedzialaja......
Z gory dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: nie dzialajace czujniki parkowania a hak holowniczy??!!!!

Post autor: Arek »

Sam fakt zamontowania haku nie ma wpływu na czujniki. Natomiast jeżeli podłączysz wtyczkę przyczepy do gniazda w samochodzie, wtedy czujniki są dezaktywowane, bo podczas cofania ciągle by pikały.

Może u Ciebie podczas montażu haka ktoś uszkodził czujniki cofania?

Masz hak montowany fabrycznie, czy ktoś dołożył go później?

Jakie masz objawy w samochodzie? Gdy włączasz wsteczny, słyszysz piknięcie (piknięcia), czy jest zupełna cisza?
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: nie dzialajace czujniki parkowania a hak holowniczy??!!!!

Post autor: Matt »

W SI co chwile padają czujniki. Wbijasz wsteczny i masz jedno dłuższe piknięcie i tyle?
U mnie niby dostały wilgoci czy coś. 3 do wymiany. Poczytaj ten temat: viewtopic.php?f=8&t=930" onclick="window.open(this.href);return false;
stozomutd
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2012, o 17:00
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: lbn/ldn

Re: nie dzialajace czujniki parkowania a hak holowniczy??!!!!

Post autor: stozomutd »

stanadarowo jak u reszty gdy wbijam wsteczny jest dlugi dziwiek a potem cisza, hak jest firmy THULE(made in sweden) wiec chyba nie jest fabryczny, pytam dlatego, ze wyczytalem gdzies w instrukcji ze montaz haku wiaze sie z niedzialaniem czujnikow, czy demontaz haku spowoduje dzialanie czujnikow??
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: nie dzialajace czujniki parkowania a hak holowniczy??!!!!

Post autor: sjak »

Ja w SI miałem hak fabryczny. Czujniki deaktywowały się dopiero po podpięciu przyczepy. Sądzę więc, że coś u Ciebie nie bangla - albo walnięte czujniki, albo sknocony montaż haka. Coś w każdym razie jest nie tak
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: nie dzialajace czujniki parkowania a hak holowniczy??!!!!

Post autor: Arek »

stozomutd pisze:stanadarowo jak u reszty gdy wbijam wsteczny jest dlugi dziwiek a potem cisza
Powinno być krótkie piknięcie. Długi dźwięk może świadczyć o awarii czujników. Masz możliwość podpięcia VCDS-a? Tam można sprawdzić działanie czujników (każdego z osobna) i zdiagnozować, czy działają OK.
stozomutd pisze:wyczytalem gdzies w instrukcji ze montaz haku wiaze sie z niedzialaniem czujnikow, czy demontaz haku spowoduje dzialanie czujnikow??
Demontaż haku nie spowoduje automatycznie zadziałania czujników. Być może ktoś zamontował niefabryczny hak i "dezaktywował" czujniki, bo nie potrafił sobie poradzić z piszczącymi czujnikami po podpięciu przyczepy. W szkodzinach są chyba haki Westfalii, nie Thule. W Audi miałem ori hak Westfalia, teraz też ma ori hak i wygląda bardzo podobnie jak ten z Audi.
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
pumpa
Posty: 159
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: 3City

Re: nie dzialajace czujniki parkowania a hak holowniczy??!!!!

Post autor: pumpa »

Dla ciekawostki w SII auta z fabrycznym hakiem maja dodany margines 30cm. Niezaleznie niestety czy hak jest w gniezdzie czy nie.
ODPOWIEDZ