Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Awatar użytkownika
arturkrakow
Posty: 1497
Rejestracja: 14 lip 2014, o 15:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: wreszcie odebrany!
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: arturkrakow »

no ok, ale gwarancja mobilności (czyli to: http://www.skoda-auto.pl/moja-skoda/gwa ... osci-skoda) to chyba nie wynika z gwarancji, tylko trzeba to jakoś "aktywować" przy przeglądzie?
Skoda Superb II FL Combi 2.0 TDI 170KM DSG White Moon
wątek mojej kury: GALERIA
wątek o uchwytach magnetycznych: EASYMOUNT i oficjalna strona: WWW.EASY-MOUNT.PL
trochę moich zdjęć: AR2Rphoto
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: zubrzyk »

Artur, powiedz że na forum mówili, że fura się należy. Za każdym razem jak byłem (no dobra, jeżdżę tylko jak trzeba) to dostaję furę, może nie superb-a ale fabię, citigo - nie ma z tym problemu. Muszę tylko zatankować. Zanim zmienisz ASO - bo pewnie do tego co jeździsz Ci najwygodniej - powiedz może, że dzwoniłeś do SAP i Ci powiedzieli, że auto się należy. Taki blef, może zadziała :)
Obrazek
Awatar użytkownika
arturkrakow
Posty: 1497
Rejestracja: 14 lip 2014, o 15:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: wreszcie odebrany!
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: arturkrakow »

Nie no teraz to już załatwiają, bo od razu skoczyłem, że robią sobie jaja i że będę pisał do centrali Skody (tak jak z pakietem przeglądów, który po awanturze dostałem za free :) )
Ale chodzi mi o to czy jest konkretny zapis w konkretnym dokumencie, na który się można powołać i koniec kropka...a podobno nie (to ich dobra wola, że dają zastępcze)
Dlatego jestem ciekaw co to jest konkretnie ta gwarancja mobilności o której pisał max
Skoda Superb II FL Combi 2.0 TDI 170KM DSG White Moon
wątek mojej kury: GALERIA
wątek o uchwytach magnetycznych: EASYMOUNT i oficjalna strona: WWW.EASY-MOUNT.PL
trochę moich zdjęć: AR2Rphoto
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: przem00 »

A Centrala Ci odpisze spierdalaj :-)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
max
Posty: 358
Rejestracja: 9 paź 2013, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Odp: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: max »

arturkrakow pisze:Nie no teraz to już załatwiają, bo od razu skoczyłem, że robią sobie jaja i że będę pisał do centrali Skody (tak jak z pakietem przeglądów, który po awanturze dostałem za free :) )
Ale chodzi mi o to czy jest konkretny zapis w konkretnym dokumencie, na który się można powołać i koniec kropka...a podobno nie (to ich dobra wola, że dają zastępcze)
Dlatego jestem ciekaw co to jest konkretnie ta gwarancja mobilności o której pisał max
Tak jak Ci napisalem. Bedziesz w aso wez ulotkę i poczytaj ... nedziesz wiedzial co to jest. Noe musisz miec przeglądu. Napisalem ci jak byk ze obowiazuje dla nowych aut. Przeglądy w aso ja wydłużają.
=====================================================
jeżeli kogoś obraziłem lub mój post kogoś boli niech go moderator z wątku wypie...i
__________________________________________
SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: sko89 »

Korzystając z gwarancji mobilności samochód zastępczy dostaje się wówczas jak wezwiesz lawetę/pomoc drogową ze Skody dzwoniąc na infolinię a nie do konkretnego ASO. Jak przyjedzie pomoc drogowa Skody i stwierdzi, że nie da się naprawić/uruchomić na miejscu i weźmie grata na lawete, to wówczas w ASO do którego pojedziecie lawetą masz prawo żądać samochodu zastępczego. ASO dostaje wówczas kasę za to od Skody. Jak przyjedziesz do ASO o własnych siłach to mogą się zgodzić się na auto zastępcze gratis ale nie muszą. Odpłatnie zawsze możesz dostać :)) Na gwarancji ciężej dostać zastępcze bo ASO mniej na tym zarabia niż przy płatnej naprawie i więcej roboty papierkowej aby dostać refundację od Skody. Najchętniej dają zastępcze przy naprawach powypadkowych bo wówczas kasę za wynajęcie zastępczego wyciągną od ubezpieczyciela.
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Pietra »

Auto z silnikiem 2.0 170km, 4x4, DSG, wersja L&K
1. Prawie od początku zdarzało się że auto traciło moc, serwis nic nie znalazł aż zapaliła się lampka silnika.
W efekcie wymieniony zawór recyrkulacji spalin z chłodnicą - EGR.
2. Chwilę potem, tak przy przebiegu 15kkm (zrobionym w 3,5 miesiąca) - na maxidot informacja o niesprawnym oku - czekam na nowy reflektor bo obecny przestał się skręcać w zakrętach - wymieniony
3. Na przeglądzie 30kkm (zrobionym w 6 miesięcy) poprosiłem o kontrolę siłowników automatycznych do podnoszenia tylnej klapy bo były dość porządnie zapocone olejem. W efekcie nowe siłowniki już czekają w serwisie na wymianę.

Trochę mi zapał do tego auta opada mówiąc szczerze, Avensis w 8 lat zrobiła 340kkm i wymieniłem sprzęgło a na koniec rozrusznik.

Pzdr
Pietra
Awatar użytkownika
texas
Posty: 351
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:16
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: texas »

Bezpłatne malowanie zderzaka i klapy superb combi 2010r 2.0tdi. Wada fabryczna, klapa ociera przy zamykaniu o zderzak, uszkadza lakier. Moze pojawic sie rdza. Naprawa bezplatna czyli malowanie i wyregulowanie szczeliny zderzak/klapa.
Awatar użytkownika
bartek_grchw
Posty: 100
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa(WF)

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: bartek_grchw »

Na Twoim miejscu domagałbym się zadośćuczynienia za obniżenie wartości pojazdu z powodu pomalowanych elementów. Przynajmniej w formie darmowych przeglądów bądź dużej zniżki na części i akcesoria. Może nie przejdzie ale warto próbować ;)
Awatar użytkownika
texas
Posty: 351
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:16
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: texas »

Nie mam zamiaru. Gwarancji na lakier juz chyba nie ma. Do malowania przyczynila sir chyba "dobra wola" wiec i tak jestem zadowolony ;)
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Pietra »

Pietra pisze:Auto z silnikiem 2.0 170km, 4x4, DSG, wersja L&K
1. Prawie od początku zdarzało się że auto traciło moc, serwis nic nie znalazł aż zapaliła się lampka silnika.
W efekcie wymieniony zawór recyrkulacji spalin z chłodnicą - EGR.
2. Chwilę potem, tak przy przebiegu 15kkm (zrobionym w 3,5 miesiąca) - na maxidot informacja o niesprawnym oku - czekam na nowy reflektor bo obecny przestał się skręcać w zakrętach - wymieniony
3. Na przeglądzie 30kkm (zrobionym w 6 miesięcy) poprosiłem o kontrolę siłowników automatycznych do podnoszenia tylnej klapy bo były dość porządnie zapocone olejem. W efekcie nowe siłowniki już czekają w serwisie na wymianę.

Trochę mi zapał do tego auta opada mówiąc szczerze, Avensis w 8 lat zrobiła 340kkm i wymieniłem sprzęgło a na koniec rozrusznik.

Pzdr
Pietra
Mały update - nie bardzo miałem czas na wymianę tych siłowników więc chciałem się umówić koło 10 dni później - a tu niespodzianka - miły pan w serwisie mówi że teraz to mogę do nich przyjechać a oni mi umyją ślady po oleju bo TEN TYP TAK MA!!!
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: noso »

Pietra pisze:
Pietra pisze:Auto z silnikiem 2.0 170km, 4x4, DSG, wersja L&K
1. Prawie od początku zdarzało się że auto traciło moc, serwis nic nie znalazł aż zapaliła się lampka silnika.
W efekcie wymieniony zawór recyrkulacji spalin z chłodnicą - EGR.
2. Chwilę potem, tak przy przebiegu 15kkm (zrobionym w 3,5 miesiąca) - na maxidot informacja o niesprawnym oku - czekam na nowy reflektor bo obecny przestał się skręcać w zakrętach - wymieniony
3. Na przeglądzie 30kkm (zrobionym w 6 miesięcy) poprosiłem o kontrolę siłowników automatycznych do podnoszenia tylnej klapy bo były dość porządnie zapocone olejem. W efekcie nowe siłowniki już czekają w serwisie na wymianę.

Trochę mi zapał do tego auta opada mówiąc szczerze, Avensis w 8 lat zrobiła 340kkm i wymieniłem sprzęgło a na koniec rozrusznik.

Pzdr
Pietra
Mały update - nie bardzo miałem czas na wymianę tych siłowników więc chciałem się umówić koło 10 dni później - a tu niespodzianka - miły pan w serwisie mówi że teraz to mogę do nich przyjechać a oni mi umyją ślady po oleju bo TEN TYP TAK MA!!!
Powiedz mi ze niech zmienia dostawce prochów nie ma tak ten typ mam od prawie 2 lat i nic się nie poci
Kowal
Posty: 322
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 19:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Kowal »

Mnie dziś na przeglądzie wymienili rygiel od klapki wlewu bo się zacinał.
Adamm
Posty: 127
Rejestracja: 24 sie 2013, o 10:45
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Adamm »

U mnie akcja serwisowa, założenie osłony egr-u. Mała sprawa, 4x4, całe zawieszenie w dół. Śrubka we wlewie paliwa skorodowała po 8 miesiącach, wymieniona.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Enriquez »

Tylne siłowniki klapy elektrycznie zamykanej podlegają wymianie, jeżeli po wyjęciu jednej z główek z czopa kulistego (odczepieniu od klapy), nie da się obracać siłownikiem. Jeżeli siłownik się obraca to nie podlega wymianie w ramach akcji warsztatowej. Kwestia wycieku oleju - przecież w środku nie ma żadnego oleju, tylko zwykły smar...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ