Co to zgrzyta

marekx
Posty: 30
Rejestracja: 9 paź 2011, o 22:55
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Polska

Co to zgrzyta

Post autor: marekx »

Witajcie od jakiegoś czasu tylko po odpaleniu silnika jak ruszam do przodu słyszę zgrzyt jakby coś metalowego o jakiś plastik blachę obcierało, czuje to tak jakby pod nogami kierowcy pod pedałami, zgrzyt występuje czasami i tylko po odpaleniu i ruszaniu z pierwszego biegu Problem nastąpił po zimie. Proste koła, czy skręcone nie robią różnicy (jednak na skręconych kołach w lewo czy prawo objaw jest głośniejszy), dzieje się tylko gdy odpalam auto i chcę ruszyć. Czy to może być coś z sprzęgłem? Tylko dziwne, że podczas jazdy późniejszego ruszania nie ma żadnych objawów.

Właśnie wymieniłem pełne stare oryginalne zawieszenie z amortyzatorami dodatkowo wymieniłem turbinę na nową (to już 3, pierwsza padła i wymieniana była przy około 150tys km w salonie, a obecna buczała mi i pchała olej dalej więc zmieniłem dla świętego spokoju) ale problem jak był tak jest. Myślałem, że to może przegub, wymieniając zawieszenie wymieniłem całą półoś ale nadal to nie to. Objaw jakby troszkę przycichł.
20tys temu robiłem pełen rozrząd, oraz kompletne sprzęgło SASCH. Wszystko oczywiście porządnych marek.
Wszelkie płyny wspomagania, hamulcowy itp sprawdzone.

Domyślam się iż może być to głupstwo lub jakaś błahostka a może to jakiś objaw sprzęgła, nie chce tego ignorować bo nie daje mi to spokoju.
Super 2004, 1.9 TDI AWX, felgi 16

Może ktoś miał coś podobnego, lub mu pod coś podchodzi to proszę pisać co wam tylko przyjdzie na myśl.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Co to zgrzyta

Post autor: sjak »

Ja bym stawiał na ... hamulce - czy zostawiasz samochód na ręcznym?
marekx
Posty: 30
Rejestracja: 9 paź 2011, o 22:55
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Polska

Re: Co to zgrzyta

Post autor: marekx »

Diagnoza już zapadła, pompa ABS.
ODPOWIEDZ