Kratka nawiewu pod przednią szybą w SII

Awatar użytkownika
Pietia
Posty: 254
Rejestracja: 26 sie 2010, o 09:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM 333Nm
Lokalizacja: Puławy

Kratka nawiewu pod przednią szybą w SII

Post autor: Pietia »

Witam,

Mam bardzo nietypowy problem z kratką nawiewu pod przednią szybą. Kratka została zdemontowana jakiś czas temu w serwisie (z wielkimi problemami) i właściwie jest do wyrzucenia, cała pogięta i pokiereszowana.
Powód demontażu: lekko odstawała z lewej strony, w samym rogu nie trzymał jeden zaczep. Po wciśnięciu na krótką chwilę było ok a potem znów się podnosiła. Przyznam, że było to denerwujące. Serwis zadecydował o wyjęciu kratki i zamontowaniu nowej, co mnie bardzo ucieszyło. Niestety montaż się nie udał, ponieważ po wciśnięciu kratki, wstaje ona na całej długości wzdłuż szyby.
Jedynym rozwiązaniem w tej chwili jest demontaż "kokpitu przedniego" ze wszystkimi wskaźnikami i dostanie się do zaczepów kratki od spodu. Przeraża mnie sama myśl o tym i żałuję teraz, że przez taki drobny szczegół narobiłem sobie tylko dodatkowych kłopotów. Demontaż i montaż deski rozdzielczej to kilka godzin pracy i zapewne nie będzie już tak zmontowana jak w fabryce.

Czy ktoś miał może podobny przypadek albo słyszał lub wie jak sobie z tym fantem poradzić.

Zaznaczam, że serwis nie dysponuje nawet instrukcją montażu wyżej wymienionej kratki. Boczne nawiewy tak, środkowy też a ten pod przednią szybą po prostu nie istnieje w instrukcji obsługi.

Pozdrawiam,

Pietia.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Kratka nawiewu pod przednią szybą w SII

Post autor: neck99 »

Unikaj wyjecia calej dechy. Na bank nie skreca tak jak trzeba. Zaczna sie swierszcze :/ na prawde nie da sie inaczej ?
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Pietia
Posty: 254
Rejestracja: 26 sie 2010, o 09:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM 333Nm
Lokalizacja: Puławy

Re: Kratka nawiewu pod przednią szybą w SII

Post autor: Pietia »

W dwóch autoryzowanych serwisach powiedzieli mi, że trzeba zdemontować deskę. Mnie się wydaje, że raczej do wyjęcia kratki trzeba to zrobić a montaż powinien być prosty. Mam teraz pustą dziurę, wystarczy wcisnąć kratkę i po sprawie, tak mi się wydawało na początku.
Druga, która została zamontowana w serwisie wstała po tygodniu na całej długości, więc ją wyjąłem. Ponieważ miała wyłamane 2 zaczepy zamówiłem nową, żeby włożyć ją samodzielnie. Czekam jednak na razie na jakiekolwiek informacje i wskazówki jak to zrobić, żeby nie popełnić żadnego błędu. Nawet po częściowym włożeniu dość trudno jest ją wyjąć bo niektóre zaczepy już trzymają a pozostałe jeszcze nie. Poza tym pozycja jest dość niewygodna i nie można użyć większej siły nacisku jak się siedzi na przednim fotelu. Może gdyby nie było przedniej szyby byłoby łatwiej.

Mam Lagunę II rocznik 2002, którą obecnie jeździ syn, ma prawie 180000 km przebiegu i pierwszy poważny problem miałem po przeglądzie 60 000 km, zresztą z winy serwisu.

Superb ma dopiero 43000 km a serwis to już jak mój drugi dom.

Pozdrawiam,

Pietia.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Kratka nawiewu pod przednią szybą w SII

Post autor: neck99 »

A to dziwne bo laguna2 nazywana jest królowa lawet :-)

Moze wkladanie kratki zacznij od tej strony co wychodzi. Moze nawet podklej klejem zaczepy zeby zlapalo bo tego sie raczej nie wyciaga nigdy
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Pietia
Posty: 254
Rejestracja: 26 sie 2010, o 09:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM 333Nm
Lokalizacja: Puławy

Re: Kratka nawiewu pod przednią szybą w SII

Post autor: Pietia »

Dziwne faktycznie i to na dodatek jest model z silnikiem 2.0IDE, benzynowy z bezpośrednim wtryskiem. Na trasie potrafi spalić poniżej 7l/100km.
Coś pewnie pokombinuję, też myślałem, że może by z drugiej strony zacząć ją wkładać.
Myślałem nawet o silikonie lub kleju ale to będzie ostateczność.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Kratka nawiewu pod przednią szybą w SII

Post autor: neck99 »

Dokladnie silikon lub klej ale taki nie niszczacy czyli zaden super glu. Posmaruj grubo od sroda w miejscu zaczepów potem posmaruj zaczepy zaczepy ktore puszczaja np osmiorniczka daj chwile odczekac i jak klej bedzie zasychal wlóz. Jak by cos kleju wyszlo na zewnatrz zmyj szmatka wilgotna nie bedzie po tym kleju sladu. Potem połoz cos ciezkiego na kratke i zostaw na noc. Zalatwi to sprawe
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Pietia
Posty: 254
Rejestracja: 26 sie 2010, o 09:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM 333Nm
Lokalizacja: Puławy

Re: Kratka nawiewu pod przednią szybą w SII

Post autor: Pietia »

Dzięki, tak pewnie się skończy ale to dopiero za 3 tygodnie bo na razie jestem daleko od domu.
ODPOWIEDZ