[S2] Reklamacja tapicerki skórzanej

Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: [S2] Reklamacja tapicerki skórzanej

Post autor: Vedius »

Nie syszałem aby nawet w Tico lub w czymś podobnym materiał po 19 tysiącach się potargał czy przetarł :shock:
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] Reklamacja tapicerki skórzanej

Post autor: chudy »

Vedius pisze:
chudy pisze:A jak to się dzieje, że widziałem już Superby z przebiegiem ponad 100tys. km i tapicerka (oczywiście skórzana) była w niemal nienaruszonym stanie?
Ilość przejechanych km to jedno. Ważniejsza jest częstotliwość wsiadania i wysiadania oraz odpowiednie kosmetyki do tapicerki.
Rozumiem, ale 100tys. a 19tys km to spora różnica, i myślę, że powinno już być widać zużycie. Faktycznie chyba jest tak, że niektóre Superby mają lepszą jakość tej skóry. Tylko które?

EMILIOPIASTÓW pisze:TAPICERKI do 2010 roku (skóra) był inny dostawca jak się okzauje lepszy, ale jak ktoś mówi ,że materiał w SII jest lepszy od skóry to jest mocno w błedzie jakość tapicerki w wersji elegance jest porównywalna z jakością tapicerki w tico!!!
Czyli do 2010 były lepsze, czy po? Bo jakoś późno jest i chyba nie zrozumiałem ;)
Może jutro wrócę ze świeżym umysłem, to załapię.

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 697
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S2] Reklamacja tapicerki skórzanej

Post autor: rowerek »

chudy pisze:Czyli do 2010 były lepsze, czy po?
Do 2010 ;) Podobnie wygląda kwestia skórzanej kierownicy. Kiedyś była prawdziwa skóra, potem (i tak jest do dzisiaj) zaczęli stosować jakiś ponaciągany latex (zupełnie gładka faktura, zero porów, w dotyku jakaś śliska).
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: [S2] Reklamacja tapicerki skórzanej

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 19:46 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: [S2] Reklamacja tapicerki skórzanej

Post autor: Sebastian_M26 »

U mnie po 60tyś km i odpowiedniej konserwacji, jest w lepszym stanie niż w salonie fabrycznie nowa.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: [S2] Reklamacja tapicerki skórzanej

Post autor: Vedius »

grzegorzgrodek pisze:Witam,
Kupiłem Superb w marcu 2012 r. przy 19tys występują już przetarcia - złożyłem reklamacje i w odpowiedzi otrzymałem: cyt.
" Ustosunkowując się do Pana reklamacji dotyczącej przecierania się policzka oparcia tapicerki fotela kierowcy informuję, iż chciałem Producent zgłoszenie reklamacyjne oddalił. Uszkodzenie tego typu spowodowane jest zużyciem eksploatacyjnym wskutek ocierania się o policzek oparcia przy wsiadaniu do samochodu."
W ślad za wytycznymi Producenta aut, jeden ze Specjalistów ds. Techniki VGP Sp. z o.o. uznał, że omawiane przetarcie obicia fotela powstało w wyniku zużycia eksploatacyjnego, a w myśl „Warunków gwarancji na nowe samochody, oryginalne części zamienne i akcesoria Skoda Auto” - tego rodzaju uszkodzenia nie mogą zostać rozliczone na koszt Gwaranta."
Grzesiu nie ma innej rady. Musisz mieć papier ścierny przyklejony do spodni. Lub masz nóż otwarty w tylnej kieszeni. :lol:
Z drugiej strony nasze kochane ASO z bólem serca uznaje gwarancje a najczęściej słyszymy o złym użytkowaniu pojazdu, złym paliwku, złej konserwacji lakieru itp.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: [S2] Reklamacja tapicerki skórzanej

Post autor: noso »

a macie cos do polecenia dot. alcantary?
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] Reklamacja tapicerki skórzanej

Post autor: chudy »

Wiem, ze alcantara laczona ze skora ma prawdziwe skorzane boczki i zaglowki. Natomiast kierownice chyba znowu zmienili. Do ktoregos tam roku nagminnie sie przecieraly ponoc i zmienili, a teraz znow nowa.
ODPOWIEDZ