Problem z elektryką podświetlania wnętrza

mariuszmuda
Posty: 22
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 17:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Brodnica

Problem z elektryką podświetlania wnętrza

Post autor: mariuszmuda »

Witam,

mam pytanie posiadam Superb I z 2005r, auto jest wyposażone w podświetlanie nóg dla każdego pasażera oraz kierowcy + 1 sztuka bagażnik. Mam taki problem że na wszystkie 5 lampek świeci tylko jedna pod siedzeniem kierowcy. Sprawdziłem woltomierzem i w pozostałych 4 gniazdach nie ma napięcia jaka może być tego przyczyna. Dodam że nie chodzi o podświetlanie pod drzwiami i że sprawdziłem wszystkie żarówki oraz bezpieczniki przy kierowcy i wszystkie są OK. Proszę o pomoc.

pozdrawiam
Mariusz
Michal J
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:58
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Michal
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z elektryką podświetlania wnętrza

Post autor: Michal J »

czesc,
przegnila ci pewnie wiazka kabli kolo modulu komfortu, mialem dokladnie to samo,
u mnie w superb 1 2002 2.8 v6 modul komfortu jest pod siedzeniem kierowcy, wyjalem siedzenie, podnioslem cala wykladzine, wsadzilem drewniana belke zeby miec przestrzen,
bedziesz mial taki pek kabli owinietych taka gumowa spinka, tam kable sniedzieja i to jest glowny problem,
musisz to rozebrac, wyczyscic i polaczyc wszystko na nowo, powinienes miec 8+1 kabel,

sprawdz jeszcze czy nie masz wilgoci.

Ja sie z tym uporalem w jedno popoludnie,
Russell

Re: Problem z elektryką podświetlania wnętrza

Post autor: Russell »

Mam ten sam problem, duży jest problem z demontażem fotela kierowcy? Może jakieś uwagi?
piotrulat
Posty: 25
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 17:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: W-wa

Re: Problem z elektryką podświetlania wnętrza

Post autor: piotrulat »

niestety miałem ten sam problem ale nie pamiętam żebym fotel wyjmował żeby dobrać się do modułu komfortu
piotrulat
Posty: 25
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 17:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: W-wa

Re: Problem z elektryką podświetlania wnętrza

Post autor: piotrulat »

nie pamiętam ale mam skodę z 2002 r TDI 130 koni i moduł był chyba pod nogami kierowcy tzn tak bliżej siedzenia ale wystarczyło cofnąć na maksa fotel do tyłu.
rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

Re: Problem z elektryką podświetlania wnętrza

Post autor: rafkus »

nie trzeba wyciagac fotela poniewaz modul komfortu jest pod nogami(u mnie akurat pasazera bo to anglik).Ja mialem ten sam problem ,nawet po odcieciu zasniedzialych koncowek przy module i przeizolowaniu ich wyszlo na to ,ze byla przepalona sciezka w module komfortu.Elektryk w Anglii przelutowal ja i nastala jasnosc.
Michal J
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:58
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Michal
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z elektryką podświetlania wnętrza

Post autor: Michal J »

ja zdemontowalem fotel dla mojej wygody, najpierw tez robilem podejscie z fotelem, ale malo miejsca bylo a robilem to pierwszy raz wiec wolalem miec ladne dojscie do przewodow,
z fotelem duzo roboty nie ma, 2 nakretki z przdou fotela i potem go w umiejetny sposob wysuwasz z szyn, pamietaj jeszcze o odpieciu poduszek i ogrzewania i innej elektryki jezeli posiadasz,

aha i najwazniejsze,zanim zaczniesz cos robic odlacz akumulator, i potem podlacz dopiero jak podlaczysz fotel, w przeciwnym wypadku jak podlaczysz aku bez fotela wyskoczy ci zolta kontrolka na desce o poduszce :)
Contra
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2012, o 16:41
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z elektryką podświetlania wnętrza

Post autor: Contra »

Witam,
Mam S2 ale też u mnie nie działa podświetlanie nóg podczas jazdy.
Jak otwieram drzwi to się świeci elegancko ale już jak ustawie na komputerze np. 50% jasności podczas jazdy to wcale się nie świecą.
Da się coś zaradzić?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Problem z elektryką podświetlania wnętrza

Post autor: Misiek Fisiek »

U mnie też nie działa. Jaki masz MY?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Contra
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2012, o 16:41
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z elektryką podświetlania wnętrza

Post autor: Contra »

2009 w diesel i 2012 w benzynie i w tym nowszym działa bez problemu. Tak samo się ustawia na MFA.
Dlatego pytam tutaj OCB
ODPOWIEDZ