[s2] Tarcze, klocki pytanie

Scorpio

[s2] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: Scorpio »

http://allegro.pl/tarcze-klocki-ferodo- ... 75384.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy ten zestaw pasuje do s1?
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: [s1] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: Piterko »

Na intercarsie sa te same wymiary tarczy co ta na tej aukcji

http://sklep.intercars.com.pl/dynamic/u ... 66d6cd8faf" onclick="window.open(this.href);return false;

Na przykladzie tylko tarczy TRW. Wiec wymiary takie same czyli podejda.


http://sklep.intercars.com.pl/dynamic/u ... 66d6cd8faf" onclick="window.open(this.href);return false;

Klocek tez ten sam wymiar.

Warto wchodzic na strone intercarsu i w ich katalog i porownywac. Bo naprawde rzadko cos moze sie nie zgadzac a czesto na allegro jest wymieniony passat i a6 a superb to prawie to samo
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
odysey2001
Posty: 18
Rejestracja: 15 mar 2012, o 13:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [s1] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: odysey2001 »

Do Superba są dwa rodzaje tarczy przód, najlepiej zdemontować swoje i zwymiarować.
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: [s1] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: Piterko »

Yyyy tu chyba mowa o tarczy na tyl :0

Do mnie na przod 312mm sa 2 rodzaje i roznia sie tylko srednica otworu gdzie tarcza nachodzi na piaste
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [s1] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: dato »

A nie prościej podesłać VIN do IC ? Powinni dobrać i wszystko będziesz wiedzieć...
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: [s1] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: Piterko »

Ja akurat z intercarsu nie kupuje bo drogo maja jak dla mnie ;p czesto i gesto tylko sprawdzam numery jakis czesci i wymiary w razie co. Bardziej z tego poradnik sobie robie hehe ;)

A jak juz jestesmy przy temacie tarcz to mam u siebie TRW (niby dobre) ale pierwsze jakie zamontowalem u siebie to sie zwichrowaly po 8tkm. Wiec dalem na reklamacje i kupilem drugie tez TRW no i dzisiaj sobie latam na obwodnicy jakies tam 200km/h tez bylo no i czuje ze znowu cos drży. I teraz sie boje ze znowu sie zwichrowaly nastepne. I teraz pytania:
a) za ostra moja jazda?
b) felerne tarcze?
c) krzywe piasty?
d) inna przyczyna

Drogie Bravo prosze o pomoc ;)
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
karmel
Posty: 158
Rejestracja: 25 sty 2011, o 11:05
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 208KM/305Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: [s1] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: karmel »

ja polecam sklep http://hamulce.net/" onclick="window.open(this.href);return false; dzwoni się do chłopaków podaje vin i dobieraj tarcze i maja dobre ceny jak się z nimi pogada to jeszcze jakiś upust dadzą
historia: Fiat UNO, Octavia I, Octavia II, Superb II, coś z 2 kołami;)
Russell

Re: [s1] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: Russell »

Fakt że są dwa rodzaje tarcz, na swoim przykładzie mogę tylko powiedzieć że jedne mają boczną wentylację a drugie są lite. Mój AWX taką ma.
Jak dobierałem tarcze po VIN w Focie dostałem złe i musiałem jechać wymienić. Proponuje zdjąć koło o sprawdzić.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [s1] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: dato »

Hamulcom nie przeszkadza Twoja jazda 200 kmh, a nawet >300 im nie przeszkadza. Dopóki nie heblujesz od max...
Sprawdź, czy jak wysiadasz tarcze są buraczkowe, póki nie są to wichrowanie nie jest Twoją zasługą. Po prostu wydaj parę $ więcej i kup porządne od dobrego dostawcy, zamiast najbardziej odlotowych w całej okolicy od pseudo-tunerów...

Bo rozumiem, że takie pierdoły jak płyn, geometrię i wyważenie to ogarniasz na bieżąco ? Czy też najtańszym kosztem ? :twisted:
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: [s1] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: Piterko »

Wg Ciebie TRW to lipa? moze odrazu brembo wrzuce za milion pesos.
Russell pisze:Bo rozumiem, że takie pierdoły jak płyn, geometrię i wyważenie to ogarniasz na bieżąco ? Czy też najtańszym kosztem ?
Chcesz mi cos narzucic ze robie cos po kosztach czy jak? hamulce to bezpieczenstwo i temu wybralem TRW. Kola byly zmienione i wywazone pod moim okiem u znajomego mechanika wiec lipy nie ma. Plyn zmieniony tez na TRW. Geometria tez ustawiona po wymianie pierdolek w zawieszeniu


Robie wszystko sam bo nie stac mnie na mechanika ale na czesciach nie oszczedzam. Tam gdzie musze dac oryginal daje oryginal a gdzie moge zaoszczedzic daje zamiennik. I uwierz mi ze robiac cos dla siebie czlowiek stara sie bardziej niz Twoj zaufany mechanik robi cos dla kogos
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [s1] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: dato »

Źle cytujesz przede wszystkim, ja napisałem to, co wcisnąłeś Russelowi.

Pytanie było nieinwazyjne, a brembo nie kosztuje dużo (nie wiem jak stoi pesos i w rzyci to mam).
Chcesz jeździć szybko ? Dbaj o podzespoły. Albo zawiniesz się na latarni pod remizą i tyle Cię będą widzieli. Nie raz i nie dwa hamowałem awaryjnie na brembo+ferodo i na ori. TRW nie znam, nie używałem. Jeżdżę powyżej 200kmh, nawet za często. Widziałem u siebie i u innych buraczkowe tarcze. Nie spotkało mnie nigdy zwichrowanie tarcz bez powodu (woda w zimie na ten przykład).

Odpowiedziałem Ci na wszystkie pytania ? Przemyśl, zanim odpowiesz, że nie...

Powodzenia. Omijaj moje zakręty.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Odp: [s1] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: sjak »

Akurat TRW miałem nieszczęście założyć do Subaru. Skuteczność hamowanie rzeczywiście niezłą, ale zwichrowaly sie prawie natychmiast. Nie reklamowalem bo nie chce mi sie o w sumie niewielkie pieniądze toczyć wojen, ale podobno niezadowolony klient zraża 22 następnych potencjalnych. I to dla nich kara. :D


Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: [s1] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: Piterko »

Ale ze niby co wcisnelem Russelowi? ze ma sprawdzac sobie wymiary na IC czy co? Jezdze szybko i dbam o auto. Robie wszystko sam dokladnie wiec wiem ze jade pewnie.

I bede "omijac te Twoje zakrety" chociaz nie wiem o co Ci kaman ;) pozdro
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Scorpio

Re: [s1] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: Scorpio »

W końcu wymienione, wszystko pasowało.
Co najlepsze gość z zaszczytem mówił że fura przeszła akurat przegląd, nie musimy płacić itd.
W lewym kole, klocków nic nie było, a w prawym nic nie ruszone prawie bo... zapowietrzone.
Ale teraz git. A jak to jest z ręcznym? Bo łapie mi tylko lewe koło, jest jakaś regulacja na każde koło czy trzeba nowy zacisk?
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: [s1] Tarcze, klocki pytanie

Post autor: Piterko »

masz 2 linki i moze trzeba wyregulowac. Jak nie to moze byc zacisk zapieczony w miejscu jak masz zaczep linki i wchodzi do srodka taki bolec ktory sie obkreca jak zaciagasz reczny i tam lubi sie zapiekac. Mialem w toledo taki przypadek i wszystko mozna naprawic u siebie w garazu jak jestes troche kumaty
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
ODPOWIEDZ