Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 23 cze 2018, o 22:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 67 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 2 lip 2017, o 13:57 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Czas sprawdzi膰 amortyzatory, je艣li stacja ma stary tester opony xl b臋d膮 mocno zani偶a膰 wynik.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 2 lip 2017, o 14:04 

Imi臋: Wojtek
Do艂膮czy艂(a): 7 maja 2017, o 20:02
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Amortyzatory. Hmm takiej opcji nie bra艂em pod uwag臋. Stacja ma tester zapewne juz 10 letni.
Amortyzatory przy bujaniu wydaje si臋, 偶e trzymaj膮. Ale sk膮d te metaliczne stukanie. Amortyzatory mog膮 dawa膰 taki efekt?
Nie czu膰 ich na kierownicy lecz tak z lewej strony w dole.

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

G贸ra

PostNapisane: 2 lip 2017, o 14:41 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
U mnie w innym aucie w czasie jak jest gor膮co i sucho piszczy lewy w czasie bujania. Je艣li brak luzu na elementach zawieszenia, ramy pomocniczej czy zawieszenia zespo艂u napedu to pozostaje amortyzator i jego mocowanie lub okolice ko艂a np. klocki przy mocnym uderzeniu. Nie wiem ja robi臋 progi przy 5kmh.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2017, o 10:42 

Auto po przegl膮dzie. Amortyzatory prz贸d ponad 70 procent ty艂 ok 80 procent. Auto wyszarpane wytrzebione, hamulce rownie偶 sprawdzone. Diagnosta powiedzia艂 ze nic nie puka i 偶adnych luz贸w nie ma. Jecha艂em teraz. Wszystko idealnie. Jestem g艂upi.

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2017, o 11:01 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 177KM
i to mi si臋 podoba.. ;)
czasami dolny sworze艅 wahacza daje takie objawy jak jest w pocz膮tkowym stanie zu偶ycia na szarpakach nic nie czu膰 , ale nie wiem czy takie co艣 jest w s2 bo tam chyba wielowahacz..

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2017, o 11:06 

Dzi臋kuj臋 za rady. 10 km/h spokojnie przeje偶d偶am na luzie policjanta. Auto przeje偶d偶a, lekko opada i puk metaliczne takie lekko g艂uche.
Zostawiam tak. Jad臋 w Polsk臋 autostradami. Ko艂o mi chyba przy czym艣 takim nie odpadnie. Dziur na trasach nie planuj臋.
Upierdliwy jestem. Ale chyba wielu z nas lubi mie膰 auto do perfekcji zrobione.

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2017, o 11:17 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 22 lis 2011, o 15:50
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Mo偶e to taka charakterystyka amortyzator贸w - do艣膰 szybko reaguj膮 przy 艣ciskaniu ale bardzo wolno przy rozpr臋偶aniu - w rezultacie jak w贸z jedzie szybciej to kolo "nie nad膮偶a" za ko艅cem garbu i ca艂y prz贸d wozu leci w d贸艂 spadaj膮c na 艣ci艣ni臋te jeszcze amory dobijaj膮c je do odboj贸w.
Rozpocz膮艂em ten w膮tek 5 lat temu i w wozie nic si臋 nie zmieni艂o - dalej trzeba ostro偶nie jak z jajem na progach zwalniaj膮cych. Na szcz臋艣cie mimo 100tys przebiegu wszystko inne te偶 dzia艂a jak za n贸wki wi臋c jestem zadowolony. No mo偶e mog艂oby byc ciszej w 艣rodku przy obrotach rz臋du 1400-1600...

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2017, o 11:46 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 424PS/525Nm
Mi na progach/dziurach potrafi艂o "hukn膮膰" jakby kto艣 na podszybiu od strony pasa偶era zostawi艂 du偶y klucz, okaza艂o si臋, 偶e 艣ruba kt贸ra przechodzi przez wahacz i wkr臋ca si臋 w belk臋 by艂a popuszczona, albo inaczej od "dawania w pizd臋" i kilku start贸w z procedury prawdopodobnie popu艣ci艂a.
Doci膮gn膮艂em j膮 i jest spok贸j.

G贸ra

PostNapisane: 3 lip 2017, o 21:48 

Imi臋: Jarek
Do艂膮czy艂(a): 3 maja 2013, o 20:51
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Taki stuk mo偶e pochodzi膰 od g贸rnego 艂o偶yska amortyzatora. Na szarpakach nie wykryjesz tego. Cz臋sta przypad艂o艣膰 w passatach B6 i octaviach (turanach, golfach) - to samo zawieszenie.

G贸ra

PostNapisane: 4 lip 2017, o 00:12 

jarkow napisa艂(a):
Taki stuk mo偶e pochodzi膰 od g贸rnego 艂o偶yska amortyzatora. Na szarpakach nie wykryjesz tego. Cz臋sta przypad艂o艣膰 w passatach B6 i octaviach (turanach, golfach) - to samo zawieszenie.

I takie mam w艂a艣nie podejrzenie. Czy mo偶na jako艣 to bez warsztatu sprawdzi膰? Czy mo偶na z tym je藕dzi膰 jaki艣 czas?

G贸ra

PostNapisane: 4 lip 2017, o 06:29 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Powiem Ci tak, stuka mi te偶 co艣 od roku i ko艂a jeszcze mam. Te偶 par臋 razy zg艂asza艂em, ale nic nie ma luzu, samemu te偶 grzeba艂em i wszystko wygl膮da w porz膮dku, wi臋c po co si臋 stresowa膰? :)

G贸ra

PostNapisane: 4 lip 2017, o 06:48 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
Bo stuka. Mnie w S2 te偶 irytowa艂y r贸偶ne d藕wi臋ki, niby by艂o w porz膮dku, bo dzia艂a艂o, ale sam fakt tego brz臋czenia...

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 4 lip 2017, o 06:53 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Tylko, 偶e jak by si臋 tak wszystkimi stukami przejmowa膰 to p贸艂 auta trzeba by rozebra膰 :roll:

G贸ra

PostNapisane: 4 lip 2017, o 07:00 

Imi臋: Seba
Do艂膮czy艂(a): 9 kwi 2017, o 12:22
Silnik: Inny
Aktualnie: 140KM/320Nm
W octavii II fl kt贸ra je偶d偶臋 te偶 stuka艂o. Szarpaki nic nie pokaza艂y. Dopiero jak podnios艂em prz贸d i ko艂a zwisa艂y swobodnie, okaza艂o si臋 偶e 艂膮cznik stabilizatora mia艂 luz. Wymieni艂em go i spok贸j.

G贸ra

PostNapisane: 30 lip 2017, o 11:25 

Od艣wie偶am temat. Dostan臋 jakiego艣 podku... puka ciagle po lewej stronie. W dobrym warsztacie sprawdzali mi luzy. Nic niby nie ma. Puka po zje藕dzie z ka偶dego zwalniacza, przy zje藕dzie z nawet niskiego kraw臋偶nika. O dziwo przy wy偶szych pr臋dko艣ciach nie pyka gdy mijam studzienki itp.
Zauwa偶y艂em, ze w momencie gdy auto za艂aduje kompletem os贸b to walni臋cie jest g艂o艣niejsze i nawet jakby podw贸jne - kilkakrotne. By艂y momenty kilkudniowej ciszy a teraz non stop.

Mam wyjazd w gory z rodzin膮. Warsztat m贸wi ze wszystko ok a ja mam wizje ze mi ko艂o odpada ze sworzniem.

Pomocy!!!!!

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 67 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: