[SII] wymiana progu prawego

Awatar użytkownika
Beskit
Posty: 64
Rejestracja: 23 lut 2010, o 11:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Elbląg

[SII] wymiana progu prawego

Post autor: Beskit »

Witam,
Majówka zakończyła się dla mnie przykrym zdarzeniem. Wracając do domu zahaczyłem o wysoki krawężnik i uległ on poważnemu wgnieceniu.
Uderzam do ubezpieczyciela o naprawę z AC. Moje pytanie brzmi: ile może kosztować taka naprawa w ASO? Podejrzewam, ze to niemały koszt, ale muszę się nastawić.
I kolejne pytanie dotyczące już samej naprawy. Czy taki próg wymienia się poprzez wycięcie uszkodzonego elementu czy też przez wymianę całego boku?

A tak już z innej beczki to jestem załamany całym tym zdarzeniem.... :evil:
Skoda Superb 1.8TSi Platinum Zdjęcie 1 Weselny
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: [SII] wymiana progu prawego

Post autor: gachul »

myśle że sam próg... bedzie dobrze sie nie martw to nie jest jakaś kosmiczna operacja
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Lukaszos

Re: [SII] wymiana progu prawego

Post autor: Lukaszos »

HEJ PRÓG WYMIENIA SIE JAKO OSOBNY ELEMENT POPRZEZ JEGO WYCIĘCIE. A może udało by się dospawać ucho do wgniecionego elementu i spróbować go wyciągnąć. Było by to mniej inwazyjne niż wycinanie i wspawywanie nowego elementu, a w obu wypadkach mmusisz zabezpieczać i lakierować ten element.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: [SII] wymiana progu prawego

Post autor: Sebastian_M26 »

Najlepiej byłoby wyprostować oryginał niż wspawywać nowy. Prostowanie oczywiście tylko mechanicznie, bo jeśli trzeba grzać blachę palnikiem to nie bo wytapia się ocynk i wtedy lepiej już wspawać nowy.

W obu przypadkach zabezpieczenie antykorozyjne od środka czyli dużo i dokładnie środka do profili zamkniętych.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: [SII] wymiana progu prawego

Post autor: Piterko »

Sebastian_M26 dobrze mowi. Warto sprobowac wyciagnac stary jesli lakier nie jest popekany. A jesli jest i trzeba pryskac to lepiej nowy i tez prysnac i masz pewnosc ze masz nowy prosty element.
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
pantryq
Posty: 24
Rejestracja: 23 lut 2011, o 10:02
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SII] wymiana progu prawego

Post autor: pantryq »

U mnie wgniecenie prawego progu i dosyć głębokie zarysowanie drzwi 3 bruzdami długości ok 15 cm po przygodnie ze słupkiem, zakończyło się wymianą z AC progu i wymianą drzwi. Koszt w ASO Skody wyniósł chyba około 8tys zł!
Naprawa bezgotówkowa z polisy. Dobrze, że do 3 roku są zniżki na ubezpieczenia z Allianz.
Ostatnio te same drzwi niemal po roku od przygody ze słupkiem postanowiła "pocałować" sarna.
Dobrze, że padało i prędkość nie duża, to udało się ominąć większe stado i ostatnią prześlizgnąłem bokiem. Myślałem, że pół samochodu mi pokiereszowało, ale szczęście w nieszczęściu jest prawie niezauważalne wgniecenie, bez uszkodzenia lakieru. Czytałem, że można to "wyciągnąć" bez wizyty w zakładzie blacharskim. Sarnie nic się nie stało. Wstała i pobiegła dalej.

Dziś kumpel 1 sarną rozwalił prawie całe auto, jak mu pokiereszowała przód samochodu i wpadając pod podwozie jeszcze na wylocie urwała tylny zderzak. Ona podobno wstała i w szoku uciekła do lasu. On pozostał z unieruchomionym samochodem i 2 dzieciaków w środku w drodze do żłobka i przedszkola.
kiruhaD
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2012, o 16:56
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: Solec Kujawski

Re: [SII] wymiana progu prawego

Post autor: kiruhaD »

2 miesiące temu wymieniałem próg w służbowej octavii, w ASO U Bieranowskiego w Bydgoszczy około 6000 zł netto (robocizna 2500zł), dobrze ze z ubezpieczenia. Najważniejsze dopilnuj żeby dobrze osadzili drzwi po naprawie, miałem z tym problem.
Awatar użytkownika
Beskit
Posty: 64
Rejestracja: 23 lut 2010, o 11:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Elbląg

Re: [SII] wymiana progu prawego

Post autor: Beskit »

Dziękuję za odpowiedzi.
Wstępna wycena wyniosła 2500 PLN. Bez wycięcia elementu się nie obejdzie. Oczywiście robię z ubezpieczenia i postaram się, aby wszystko zostało zrobione zgodnie z Waszymi sugestiami.
Drzwi nie są uszkodzone, tylko zdarty lakier na spodzie od szurania o podniesioną blachę z progu - ma również zostać naprawione.
A propos saren. Tuż po wizycie rzeczoznawcy zmieściłem się między dwiema sarnami przebiegającymi drogę. Cud....
Skoda Superb 1.8TSi Platinum Zdjęcie 1 Weselny
ODPOWIEDZ