problemy i usterki

PITER82
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 23:10
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: PIOTREK
Lokalizacja: POLSKA

problemy i usterki

Post autor: PITER82 »

Witam wszystkich!Od jakiegoś czasu posiadam Skode Superb 1.9 tdi.Jadąc ostatnio samochodem silnik stracił moc i zaczął mocno kopcić na biało.Wymieniłem turbinę olej i filtr oleju.Teraz samochód ma moc, wkręca się na obroty ale nadal mocno kopci na biało.Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem proszę o pomoc.
Lukaszos

Re: problemy i usterki

Post autor: Lukaszos »

A czy spuściłeś zalegający olej w intercoolerze i wyczyściłeś układ dolotowy z oleju??? Najczęściej to jest przyczyną kopcenia, zacznij od tego.
PITER82
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 23:10
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: PIOTREK
Lokalizacja: POLSKA

Re: problemy i usterki

Post autor: PITER82 »

Spuściłem olej w intercoolerze, wyczyściłem układ dolotowy i nie pomogło,a po za tym silnik ma słabe ciśnienie na jednym cylindrze.czym to moze być spowodowane?
Lukaszos

Re: problemy i usterki

Post autor: Lukaszos »

Teoretycznie możesz mieć uszkodzone pierścienie, ewentualnie możesz mieć uszkodzone gniazdo zaworowe, możesz mieć uszkodzoną uszczelkę pod głowicą i nie trzyma kompresji. W ostatnim przypadku do komory spalania może przedostawać się płyn chłodzący i ulegać spalaniu co powoduje dymienie na jasny kolor. Jeśli komputer nie wykazał konkretnego błędu to bez diagnostyki mechanika się nie obędzie.
Ostatnio zmieniony 5 maja 2012, o 22:56 przez Lukaszos, łącznie zmieniany 1 raz.
PITER82
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 23:10
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: PIOTREK
Lokalizacja: POLSKA

Re: problemy i usterki

Post autor: PITER82 »

Uszczelka pod głowica jest dobra ponieważ nie ucieka płyn chłodniczy, a jak najlepiej sprawdzić to gniazdo zaworowe?
Lukaszos

Re: problemy i usterki

Post autor: Lukaszos »

Sam tego nie zrobisz. A co ci wyszło po podpięciu do kompa??
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: problemy i usterki

Post autor: Piterko »

Lukaszos co sie ma olej przedostajacy sie do ukladu chlodzenia do tego wszystkiego? czyli do bialego dymu za autem.

Wracajac do tematu to jak nie trzyma Ci cisnienia to albo pierscienie na tloku albo zawory wyjebane. Robiles u siebie glowice? docierales zawory? czy nic w tym temacie.
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
PITER82
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 23:10
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: PIOTREK
Lokalizacja: POLSKA

Re: problemy i usterki

Post autor: PITER82 »

nie robiłem zaworów ani głowicy.Czy po ściągnięciu głowicy będzie widać który zawór jest nieszczelny?orietuję się ktoś jakie są koszta naprawy głowicy?
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: problemy i usterki

Post autor: ja456 »

A ile km zrobiłeś po wymianie turbiny?? Może w wydechu zostały resztki oleju (kiedyś tak miałem po wymianie turbiny) i musisz poczekać aż ten olej się wypali/wydostanie.
Lukaszos

Re: problemy i usterki

Post autor: Lukaszos »

Sorki zakręciłem się, chodziło mi o przedostawanie się płynu chłodzącego do komory spalania. Już poprawiam poprzednią wypowiedź
ODPOWIEDZ