Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

GRAND75
Posty: 26
Rejestracja: 13 mar 2012, o 13:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Imię: Grand
Lokalizacja: Kraków

Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: GRAND75 »

Mam taki pytanie czy wiatrak od klimy powinien chodzić mimo ze na panelu mam ustawione na ECON a samochód jest zimny proszę o pomoc czy u was tez tak jest czy ja mam coś nie tak pozdrawiam
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: kocur »

wentylator od klimy działa na wiskozie tzn. gdy silnik się nagrzewa wentylator kręci się szybciej. nie masz się czym przejmować. tak myślę
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
GRAND75
Posty: 26
Rejestracja: 13 mar 2012, o 13:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Imię: Grand
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: GRAND75 »

Raczej nie chodzi mi o ten wentylator o którym ty piszesz,z tego co wiem jest on od chłodzenia silnika on faktycznie działa cały czas jeżeli dobrze myślę a mi chodzi o ten drugi mniejszy od klimy który znajduje się po lewej stronie stojąc przodem do samochodu :roll:
Lukaszos

Re: Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: Lukaszos »

Cześć ten temat był gdzieś już poruszany, ale w moim SI i innych autach grupy VAG jakie miałem wentylator od klimy chodził tylko w momencie używania klimy na econom wentylator nie pracował. Pozdrawiam
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: Sebastian_M26 »

W S2 po włączeniu klimy wolno kręcą się 2 wentylatory, oraz przyspieszają bezstopniowo jak rośnie temperatura skraplacza. Bez klimy pracują tylko jak silnik się przegrzeje.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: Piterko »

Halo kurde. Nie ma wiatraku od klimy. Jest jeden na wisko a drugi pomocniczy. Tzn jak stoisz np w korku to sie zalacza zeby odprowadzic cieplo z chlodnicy jak wisko na wolnych obrotach nei odprowadzi. Im szybciej jedziesz tym szybciej wiatrak na wisko sie kreci i odprowadza cieplo i wtedy jest ok. Jak nie daje rady to drugi sie wlacza poprzez czujnik w chlodnicy. Klima ma swoja chlodnice ale jako tako wiatraki nie sa od niej. Klima pracuje na parowniku skraplaczu i sprezarce klimatyzacji. I na tym obiegu dziala prawidlowo. Tzn powinna :)


Wisko chodzi na wolnych obrotach i jest powiazane z obrotami silnika. Im szybciej silnik sie kreci tym szybciej obraca sie wisko
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
GRAND75
Posty: 26
Rejestracja: 13 mar 2012, o 13:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Imię: Grand
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: GRAND75 »

Dzięki wszystkim!
Znalazłem po ciężkich bojach problem mojego wiatraka powodem jest czujnik ciśnienia klimatyzacji który jest uszkodzony i podaje błędne dane, z tego powodu wentylator chodzi cały czas. :P :P :P
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: ja456 »

Piterko chyba jest trochę inaczej z tym mniejszym wiatrakiem. Kiedyś zepsuł się u mnie i klima nie chłodziła - w ASO mi tłumaczyli, że to jest oddzielny wentylator tylko dla klimy.
GRAND75
Posty: 26
Rejestracja: 13 mar 2012, o 13:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Imię: Grand
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: GRAND75 »

Z tego co wiem już na pewno ten wentylator od klimy jest również wspomagającym wiatrakiem do chłodzenia silnika przy około 90 stopniach dostaje on sygnał od czujnika z chłodnicy i się załącza więc ma on 2 funkcje :roll:
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: Piterko »

Zwracam honor. Ale bylem pewny ze to nie od klimy tylko wspomagacz do wisko. Dzieki za uswiadomienie ;) pozniej z ciekawosci zobacze gdzie te kable od niego ida
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
gornik15
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2012, o 20:44
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Lokalizacja: KL

Re: Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: gornik15 »

U mnie znowu (2,5 TDI) ten mały elektryczny wcale nie chodzi, podłączałem go na krótko do tej kostki przy zbiorniczku wspomagania i też nic. Dałem mu z pół litra WD 40 i elektrosolu i dalej nic. Czy te kable mają po drodze jeszcze jakiś czujnik który załącza wentylator? Bo nie wiem czy padł wentylator czy co?? Klima chodzi i problemów z chłodzeniem też narazie nie ma. Poradzicie coś?
Russell

Re: Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: Russell »

gornik15 pisze:Czy te kable mają po drodze jeszcze jakiś czujnik który załącza wentylator?
Sprawdź czy wiatrak się lekko kręci, jeśli ma opory to mógł ci strzelić bezpiecznik. Z tego co pamiętam jest duży ok 40A, schowany za bezpiecznikami.
gornik15
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2012, o 20:44
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Lokalizacja: KL

Re: Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: gornik15 »

Ok sprawdzę bezpieczniki chociaż wiatrak kręci się lekko. Russell a gdzie dokładnie jest ten bezpiecznik?
Russell

Re: Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: Russell »

Trzeba zdjąć obudowę pod kierownicą, tylko uważaj na gniazdo OBD. Sprawdź wcześniej czy wiatrak ruszy jak go na krótko do aku. podłączysz, jeśli nie ruszy sprawdź miernikiem (uruchom silnik,a na panelu od klimy wciśnij auto) czy idzie prąd do kostki, zrób to zanim zaczniesz plastiki ściągać bo może wcale nie trzeba tego bezpiecznika wymieniać, jest z tym trochę zabawy, o wiele łatwiej jest wymienić wiatrak.
Jeśli nie ruszy to niestety czeka cię zakup wiatraka, ale spokojnie ja za swój jakiś miesiąc temu zapłaciłem 120zł (nowy) i śmiga aż miło.
gornik15
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2012, o 20:44
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Lokalizacja: KL

Re: Wiatrak od klimatyzacji S1 pilne!!!

Post autor: gornik15 »

No niestety prąd w kostce jest a wiatrak na krótki nie idzie więc wszystko jasne - było sobie 120 zł. A czy tak normalnie się go wymieni bez ściągania przodu? Bo dostę jest trochę kiepski.
ODPOWIEDZ