Uszkodzony Superb w transporcie

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Uszkodzony Superb w transporcie

Post autor: Krzysiek »

Witam koledzy.

Postanowiłem zapytać Was o radę w pewniej kwestii dotyczącej mojego Superba a mianowicie uszkodzenia drzwi podczas transportu. Dealer poinformował mnie iz mój Superb ma uszkodzone prawe drzwi i po obejrzeniu zdjęć muszę podjąć decyzję czy chcę takie auto. Na szczęście okazało się patrząc narazie tylko na zdjęcia iż jest to rysa długości około 5 cm. Zaproponowano mi wymianę drzwi i dodatkowy upust 2% na auto lecz dziś znajomy powiedział mi iż bym nie zgadzał się na wymianę drzwi ponieważ w fabryce każdy element poddawany jest galwanizacji, która dobrzez zabezpiecza przed korozją a jak wymienią mi drzwi to będzie to poprostu lakierowanie gołej balchy. Mówi iż wolałby naprawić te drzwi które są. Czy możeci mi poradzić co zrobić mam w tej sytuacji??? Z góry bardzo dziękuję za porady.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Uszkodzony Superb w transporcie

Post autor: frytol »

Wszystkie elementy idące na drugi montaż również podlegają ocynkowaniu (poprzez galwanizację) tak więc tym bym się nie martwił. Bardziej martwiłoby mnie to, że słabo to polakierują, ale to już zależy od ASO i tego jaki akurat dzień będzie miał lakiernik ;).
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Uszkodzony Superb w transporcie

Post autor: eX »

tak jak napsal frytol, to nie zamiennik gdzie dostajesz bleche z podkladem. ja bym bral wymiane drzwi i szedl na ten uklad.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Uszkodzony Superb w transporcie

Post autor: rafał »

dokładnie jestem tego samego zdania drzwi + 2%
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzony Superb w transporcie

Post autor: Tomek »

spróbuj tylko tak się umówić, że najpierw zrobią a dopiero potem obejrzysz i ewentualnie się zgodzisz na kupno. Jak się trafi jakiś artysta, to może wyjść z tego malowania kupa. Szczególnie popatrz potem na słońcu jak się mieni i błyszczy.
S3 L&K
Awatar użytkownika
sebasuperb
Posty: 59
Rejestracja: 22 lut 2010, o 14:27
Samochód: Inny
Lokalizacja: RMI
Kontakt:

Re: Uszkodzony Superb w transporcie

Post autor: sebasuperb »

Tomek pisze:spróbuj tylko tak się umówić, że najpierw zrobią a dopiero potem obejrzysz i ewentualnie się zgodzisz na kupno. Jak się trafi jakiś artysta, to może wyjść z tego malowania kupa. Szczególnie popatrz potem na słońcu jak się mieni i błyszczy.

Dobra rada~!
ODPOWIEDZ