[S2] Miekki lakier

Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: Misiek Fisiek »

+ SUPERboska + pisze:Ja mam tak samo. Kolor brąz mocca . Strasznie dbam o lakier ale i tak jak staje przy audi zadbanej a4 b5 to mój lakier wygląda gorzej . Ale tu trzeba by zalozyć nie jeden wątek tylko :

-miekki lakier
-miekkie szyby
-słaba skóra
....................
Nasze Skodziny są sporo tańsze od porównywalnych rozmiarów marek premium więc na czymś producent musi oszczędzać.
+ SUPERboska + pisze: Proponuje założyć krową filtr cząstek stałych !! ( gdyż to one emitują więcej gazów cieplarnianych od samochodów !!!)
W DPF nie chodzi przecież o gazy cieplarniane :)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
+ SUPERboska +
Posty: 173
Rejestracja: 24 sie 2011, o 14:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: + SUPERboska + »

Zuber pisze:
+ SUPERboska + pisze:Ja mam tak samo. Kolor brąz mocca . Strasznie dbam o lakier ale i tak jak staje przy audi zadbanej a4 b5 to mój lakier wygląda gorzej . Ale tu trzeba by zalozyć nie jeden wątek tylko :

-miekki lakier
-miekkie szyby
-słaba skóra
....................
Nasze Skodziny są sporo tańsze od porównywalnych rozmiarów marek premium więc na czymś producent musi oszczędzać.
+ SUPERboska + pisze: Proponuje założyć krową filtr cząstek stałych !! ( gdyż to one emitują więcej gazów cieplarnianych od samochodów !!!)
W DPF nie chodzi przecież o gazy cieplarniane :)

Znajomy ma passata cc niby auto droższe od superb a ma tak samo z lakierem jak ja rysy i wżery od ptasich odchodów

Ale chodzi o zanieczyszczenia przez które jest niby ocieplenie klimatu itp itd
Obrazek
Awatar użytkownika
przemqo
Posty: 78
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: Olsztyn

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: przemqo »

Kupujesz auto za ponad 120 tyś, w każdej chwili może się rozpierdolić i na dodatek lakier po roku jest porysowany.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: chudy »

Ja na półtorarocznym lakierze bez cappucino nie widze nic niepokojącego...
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: eX »

przemqo pisze:Kupujesz auto za ponad 120 tyś, w każdej chwili może się rozpierdolić i na dodatek lakier po roku jest porysowany.

masz racje warto podwoić tą kwotę, vw jest lepsze i mniej się psuje..
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: Matt »

podwoić? Który vw będący konkurencją superba kosztuje 240tys? Przecież passat nie jest dużo droższy od skody...
Awatar użytkownika
przemqo
Posty: 78
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: Olsztyn

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: przemqo »

Ale to celowa praktyka vw, superb jest większy i często ładniejszy od vw. Ale to dla vw jest zarezerwowana lepsza technika i wiecej nowinek a moze i mniejsza awaryjność? Nikt nie kupi prestiżowego vw, jeśli będzie ustępował jakiejś tam skodzince.


Z tym podwajaniem, to kolega przesadził, zapewne chodziło o podwyższenie cen, tak by zrównały się z vw.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: eX »

Chodziło mi o Twój post, to była ironiczna odpowiedź na niego.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
przemqo
Posty: 78
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: Olsztyn

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: przemqo »

żartowniś z Ciebie, no a nie mam troszkę racji?
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: eX »

A nie jest też tak jak ja napisałem, kupujesz za prawie dwa razy tyle dużo droższe auto i też się psuję na umór? Znajomy miał R Klase, jakie tam awarie wyskakiwały, S klasa u drugiego podobnie co chwile jakieś pierdoły, w vw nie trzeba podawać przykładów bo wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum takie jak nasze. W niższej cenie też jest to samo, więc masz racje, ale żeby Cie zadowolić odpowiem tak, co byś nie kupił i za ile pieniędzy byś to kupił istnieje ryzyko, że za chwile zacznie się to rysować i psuć, więc tylko i wyłącznie od Ciebie zależy czy będzie się to działo w aucie za 50-70tyś, czy 100-150tyś...

Dodatkowo 2 pkt reg mówi o cenzuralnych wypowiedziach.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: Zaj007 »

Serio myślicie, że w drogich i bardzo drogich autach jest lepiej? :lol:
Do słownie każde się psuje. Marka i model nie ma znaczenia. Podatność na zarysowania nie jest wyjątkiem. Znajomy kota z maski Merca ściągał i już ślad po tym kocie na stałe został.

Komu dzisiaj zależy na produkcji samochodów bezawaryjnych, które po 200k km wyglądają jak nowe? Sprzedaż samochodów trwałych dawno przestała się opłacać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: Misiek Fisiek »

Wyzsza cena to wiecej techniki a co za tym idzie wyzsza awaryjnosc. W nowej bmw 5 poziom oleju mozna sprawdzic tylko z kompa.

Ale jestem zdania, ze lakier w Audi jest lepszy niz w Skodzie, choc tez pozostawia troche do zyczenia. w vw oczywiscie nie jest lepszy bo vw to takie samo auto dla ludu jak skoda. Co najwyzej w krajach bylego bloku komunistycznego moze byc mylnie postrzegany jako prestizowy.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
MASA
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2010, o 13:02
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Moskwa

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: MASA »

Potwierdzam, ale miękki jest nie tylko czarny, mój jest rosso brunello. Auto jest garażowane. W myjni zawsze mi mówili, że lakier jest miękki, co może być skutkiem używania ostrej chemii. Z chemii używałem tylko aktywnej piany. Auto eksploatowane jest głównie na autostradach. Mam już matowe lusterka i przedni zderzak.
Wybieram się na przegląd przy 60 tys., spróbuję to zgłosić, ale nie wiem czy gwarancja na lakier jest jeszcze ważna.

Wcześniej miałem A4 B5 2000r bordo metalik, czasem go jeszcze widuję i mimo 12 lat wygląda świetnie.

MASA
DjJackG
Posty: 17
Rejestracja: 20 lis 2011, o 20:22
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Lokalizacja: Polska

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: DjJackG »

Witam.
Ja swój wymyłem, nałożyłem wosk - rysa na zderzaku się trochę zamaskowała - nie widać jest.
Zobaczymy jak będzie dalej. Trzeba uważać no i nie stosować ostrej chemii - wydaje mi się że używanie aktywnej piany o neutralnym pH nie powinno zagrażać lakierowi (ona nie rozpuszcza, nie zmywa wosku z lakieru). Mycie dotykowe zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia lakieru (nieczystości, piasek na rękawicy).
DjJackG
Posty: 17
Rejestracja: 20 lis 2011, o 20:22
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Lokalizacja: Polska

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: DjJackG »

Jak Wy myjecie swoje wozy ?? Jak zabezpieczacie lakier ?? Jakich kosmetyków używacie (szampony, piany, mleczka, woski, pasty itp.) ??
ODPOWIEDZ