[S2] Miekki lakier

Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: Misiek Fisiek »

Ja myję ja pobliskim Yello. Nigdy nie wiem czy spłukiwać ten ich niby wosk czy zostawić.
http://www.karcher.pl/pl/myjnie_yello/y ... polsce.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
damian1975
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2012, o 11:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: damian1975 »

:mrgreen: Ja do mycia używam szamponu z woskiem z autolandu,natomiast do pastowania pasta koloryzujaca z firmy T-CUT i efekty sa bardzo zadowalające :D
Historia:kaszlak,fiat125p(kredens)kolejny kaszlak,tico,skoda octavia1,9TDI 90KM,aktualnie skoda superb 1,9TDI 130 KM 2003r.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: Misiektt »

A jakie to ma znaczenie ?
Myłem Octavke tak jak myje Superba i na Superbie rys jak nakichane a na Octavce wciąż dużo mniej
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: Zaj007 »

Zuber pisze:Ja myję ja pobliskim Yello. Nigdy nie wiem czy spłukiwać ten ich niby wosk czy zostawić.
tak samo myję i mam ten sam dylemat.
Ostatnio mi się poprawiło, bo ustawili, że piana ze szczotki jest bardziej mokra.
Obrazek
Jas
Posty: 20
Rejestracja: 10 lis 2012, o 14:27
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: Jas »

Kochani, ale macie problemy, parę rys.
Zasada jest taka sprzedać superba przed upływem 8 lat.
Ja niestety czekałem za długo.
Oddałem samochód (ośmioletni superb) do serwisu (autoryzowanego), do naprawy zaznaczając, że był myty więc nie potrzeba go myć powtórnie. Po dwóch dniach telefon - samochód naprawiony ale jest problem. W czasie mycia ( :o !) w kilku miejscach (dach, klapa bagażnika i przednia) zszedł wierzchni lakier.
Nie chcę przedłużać ale sprawa oparła się nawet o Skoda Polska i co - nic. Mogę sobie sam go polakierować bo gwarancja minęła. Generalnie padło na ptasie g...o. Ale w życiu ten samochód nie był ob...ny tak kompleksowo przez ptaki :) by lakier zszedł w tylu miejscach.
Tak więc moja rada nie trzymajcie tych samochodów za długo!
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: Misiek Fisiek »

Sprawdzałem to kiedyś pod kątem polerki i z tego co wyczytałem Skoda ma lakier średnio twardy. Najtwardsze to Porsche, Audi, BMW. Najmiększe to Honda, Toyota. Skoda jest pośrodku.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: szms »

Szybko przeczytałem posta, ale coś w tym jest.
Japońce mają strasznie miękki lakier. A najtwardszy lakier to mają czołgi :mrgreen: :mrgreen:
skofynsky
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2013, o 18:08
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: slask

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: skofynsky »

w vw jest to samo problem jest taki ze kiedys byly lakiery na bazie akrylowej ktore byly wiel wytrzymalsze a teraz ze wzgledu na ekologie i ochrone srodiwiska stosuje sie lakiery na bazie wodnej nie zawierajace tylu szkodliwych substancji, oczywiscie patrzac pod katem ochcorny srodowiska, ale w efekcie sa one znacznie delikatniesze
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: Big »

szms pisze:Japońce mają strasznie miękki lakier.
Może nie tyle miękki co jest go bardzo mało, czyli cienki. Standardem na japońskich autach jest pokrywa lakieru o grubiosci ok. 70-80 nm. To jest baaaaardzo mało.
Jako ciekawostę powiem wam, że do Mazdy 6 można dokupić, poz ametalikiem, cpecjalny lakier w kolorze czerwonym który kosztuje o 600 zł wiećej niz zwykły metalic i charakteryzuje sie tym ze jest ... grubszy :twisted: Ma 12 warstw a jego grubośc dochodzi do ok. 180-200nm.
skofynsky pisze:w vw jest to samo
No nie do końca. Grubość lakieru na moim S II to ok. 120-140 nm
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: Super_Be »

Big pisze:Jako ciekawostę powiem wam, że do Mazdy 6 można dokupić, poz ametalikiem, cpecjalny lakier w kolorze czerwonym który kosztuje o 600 zł wiećej niz zwykły metalic i charakteryzuje sie tym ze jest ... grubszy :twisted: Ma 12 warstw a jego grubośc dochodzi do ok. 180-200nm.
Podobnie było (przynajmniej kiedyś) w Volvo. Oglądałem parę egzemplarzy V70 w komisach i tam, gdzie właściciel dysponował miernikiem grubości, sprawdzał przy mnie, po czym... baraniał, znając dobrze pochodzenie samochodu (często poleasingowe) i widząc, że najwyraźniej wszystkie blachy miał malowane (grubość ok. 180nm) :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: Misiek Fisiek »

Kiedyś zamieszczałem gdzieś na forum informację z VAG - fabryczny lakier może mieć od 80 do 300 mikronów. Tak więc nietypowa grubość nie musi jeszcze świadczyć o wypadkowości. Sam sprzedawałem audi które miało wszędzie 180-200 a znałem je od nowości i o ile nie spadło z lawety w drodze do salonu to też było bezwypadkowe.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: szms »

Hehe, Zuber! Sprzedający samochody tez cwaniaki. Jak chciałem kupić Alteę XL we wrześniu to była bezwypadkowa, owszem... ale widziałem, że ewidentnie ch*jowo pomalowana, i wiesz co?

"Pokolizyjny to przecież nie powypadkowy! Sensu słów pan się naucz" Tak mi o to gość powiedział :shock: :shock:

To mnie zatkaaao i czym prędzej z frajerowni uciekałem. 8-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: Misiek Fisiek »

To dlatego zrezygnowałeś z zakupu.. Pokazywałeś ogłoszenie a potem cisza :)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: szms »

Tiaa... no gdyby nie ten lakier. Ale co tam. Tak na przyszłość - kolizja to nie wypadek i w bezywpadki nie ma co wierzyć ślepo. :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: (S2)Miekki lakier.

Post autor: rezon »

Big pisze:
szms pisze:Japońce mają strasznie miękki lakier.
Może nie tyle miękki co jest go bardzo mało, czyli cienki. Standardem na japońskich autach jest pokrywa lakieru o grubiosci ok. 70-80 nm. To jest baaaaardzo mało.
Jako ciekawostę powiem wam, że do Mazdy 6 można dokupić, poz ametalikiem, cpecjalny lakier w kolorze czerwonym który kosztuje o 600 zł wiećej niz zwykły metalic i charakteryzuje sie tym ze jest ... grubszy :twisted: Ma 12 warstw a jego grubośc dochodzi do ok. 180-200nm.
skofynsky pisze:w vw jest to samo
No nie do końca. Grubość lakieru na moim S II to ok. 120-140 nm
Nie wiem skąd masz takie dane. Standardem na moim Outku było 110-120. Na jednych drzwiach tylnych miałem jak się okazało po 1.5 roku gratis od dealera w postaci 200. A mój S2 ma tylko 50 praktycznie na całym nadwoziu. O ile pamiętam to mikrometrów, a nie nanometrów.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ