Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 27 lut 2017, o 03:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 90 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 15 mar 2012, o 15:29 

Do艂膮czy艂(a): 15 mar 2012, o 15:15
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
witam mam taki problem wskazowka od temperatury nie osiaga 90 stopni tzn np na dworze jest +7 stopni przejade jakies 10 km temperatura podskoczy do 85 wyjade na traske jadac z predkoscia 110 120 km/h dojdzie do 90 stopni nastepnie wjade do miasta i spadnie na ta jena mala kreseczke przed 90 stopni termostat wymienialem dwa razy jeden kupilem jakis zamiennik za 35zl myslalem ze to jego wina bo bylo tak samo nastepnie kupilem jakis lepszy za 59zl podobno zakladany napierwszy montaz firmy nie pamietam , plyn w zbiorniczku cieply waz od chlodnicy gorny i dolny cieply chlodnica ciepla co to moze byc????nie sadze zeby to byl termostat dwa wymienilem??

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 15 mar 2012, o 16:24 

Imi臋: Piotrek
Do艂膮czy艂(a): 6 sty 2012, o 22:01
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Moze problem tkwi w samym czujniku temp wody. Probowales podmienic? U mnie nie stykal gdzies i wariowal i tez mi wskazowka latala i silnik dziwnie chodzil bo dawke zmienial. Ale jak u Ciebie chodzi silnik jak w zegarku i nie faluje ani nic to nie mam pojecia

G贸ra

PostNapisane: 15 mar 2012, o 21:05 

silnik chodzi jak pszcz贸lka spalanie tez sie nie zwiekszylo

G贸ra

PostNapisane: 15 mar 2012, o 22:58 

Imi臋: Piotrek
Do艂膮czy艂(a): 6 sty 2012, o 22:01
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
To dales zagadke dobra ; ) sprawdzales moze jakies bledy VAGiem? moze cos pokaze

G贸ra

PostNapisane: 16 mar 2012, o 09:18 

jade w sobote do mechanika ma podlaczyc pod kompa pojezdzimy i zobaczymy czy to czujnik temp. czy sm wskaznik przeklamuje czy moze termostat w co bardzo watpie bo dwa wymienialem

G贸ra

PostNapisane: 29 mar 2012, o 09:07 

sprawdzalem vagiem jak temperatura dojdzie do 90 stopni po gazowaniu na postoju do 3000 obr/min czujnik temperatury pokazuje 72 stopnie temp.cieczy 90 stopni jade w sobote na podmiane czujnika zobaczymy jakby co to dam znac co to bylo

G贸ra

PostNapisane: 1 kwi 2012, o 10:50 

Witam a jednak to byl czujnik temperatury pokazywal temperature o nizszej wartosci po wymianie wszystko ok

G贸ra

PostNapisane: 3 kwi 2012, o 21:50 

Imi臋: Patryk
Do艂膮czy艂(a): 15 maja 2011, o 10:58
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Ja mam podobny problem z przek艂amaniem na blacie, tyle 偶e u mnie dochodzi do max 76. Dane z VAGA:

01 Engine - group 007
Obrazek

17 Instruments - group 003
Obrazek

Czy to jest jeden i ten sam czujnik czy dwa oddzielne? Gdzie si臋 owy czujnik znajduje i jak go najlepiej wymieni膰? Jaki jest oryginalny numer cz臋艣ci dla tego czujnika?

G贸ra

PostNapisane: 5 kwi 2012, o 08:42 

witam czujnik tempertury jest tylko jeden z lewej strony silnika jak patrzysz od strony maski zeby sie dostac musisz odkrecic ten plastik od strony filtra powietrza pod zaslepkami dwa wkrety do samej wymiany nie potrzebujesz zadnych kluczy z tego co widzialem mechanik to opanowal samym srubokretem on jest przymocowany na taka plastikowa spinke wchodzi w blok silnika przy wymianie jak masz dobry refleks to stracisz jakies dwie setki plynu chlodzacego jak nie to wiecej od gory czujniak jest wpiety przewod cala wymiana trwala moze z 5 min za sam czujnik orginalny zaplacilem 90zl z ASO na alegro dostaniesz tansze te orginalne sa zmodyfikowane ze sie podobno nie psuja juz tak czesto jak te co byly montowane na pierwszy montaz na allegro nie ma takiego co ja mam jasno zielony ta koncowka metalowa byla koloru zlotego miala znaczki vw i audi

G贸ra

PostNapisane: 5 kwi 2012, o 11:23 

Imi臋: Patryk
Do艂膮czy艂(a): 15 maja 2011, o 10:58
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Dzi臋ki kolego za odpowied藕.
robert4-don napisa艂(a):
na alegro dostaniesz tansze te orginalne sa zmodyfikowane ze sie podobno nie psuja juz tak czesto jak te co byly montowane na pierwszy montaz na allegro nie ma takiego co ja mam jasno zielony ta koncowka metalowa byla koloru zlotego miala znaczki vw i aud
Z tego co widzie na allegro s膮 te czujniki tyle, 偶e bez oryginalnego opakowania przez co jak podejrzewam s膮 du偶o ta艅sze. Link Czy taki w艂a艣nie masz?

Info z kt贸rej艣 tam aukcji.
Czarny czujnik zosta艂 zast膮piony czujnikiem zielonym. Grupa VW nie produkuje ju偶 czarnych czujnik贸w.

G贸ra

PostNapisane: 5 kwi 2012, o 12:51 

Wlasnie taki mam tylko ja dalem za niego 90zl bo byl z ASO i pewnie dlatego a moj mechanik przyniosl go z pracy na podmiane zeby zobaczyc czy to napewno i jak go zamontowal i bylo ok to powiedzialem zeby zostawil bo bym musial zamawiac na allegro czekac na przesylke pozniej znowu jechac na wymiane teraz to juz bym go sam wymieni hehehe

G贸ra

PostNapisane: 30 lis 2013, o 14:32 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2010, o 23:34
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Panowie,
Mam problem z dogrzewaniem si臋 silnika, mianowicie na autostradzie lecac 160km/h spada艂a mi temperatura p艂ynu chlodzacego do 70c przy 5 stopniach temperatury na zewnatrz. w miescie tez nie lepiej bo nie chcialo dojsc do 90c i ciagle je藕dzi艂em na nie dogrzanym silniku. Diagnoza ASO termostat do wymiany. Troch臋 si臋 polepszylo, bo przy wi臋kszych predkosciach trzyma temperatur臋 prawid艂owa, a po mie艣cie ma dalej problem i staje przy 70c-80c. Czujnik temperatury niby sprawny. Czy kto艣 mia艂 podobna historie? Strasznie mnie to irytuje , zw艂aszcza ze nie to jest to prawid艂owe zachowanie. Czy w uk艂adzie nie ma jaki艣 艣wiec do nagrzewania p艂ynu chlodzacego?

G贸ra

PostNapisane: 30 lis 2013, o 15:09 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
nie szukaj 艣wiec tylko do wymiany masz termostat. Typowe objawy. Zobacz chwile po uruchomieniu silnika czy nie 艂apie Ci temperatury ch艂odnica. Nie powinna poni偶ej 70st. by膰 nawet lekko ciep艂a. Przy 70st. otwiera termostat i puszcza p艂yn na chlodnic臋. U Ciebie zaci膮艂 si臋 w pozycji otwartej. Mo偶esz stukn膮膰 LEKKO m艂otkiem. Czasami pomaga na chwil臋.

G贸ra

PostNapisane: 30 lis 2013, o 15:17 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Przecie偶 pisze, 偶e wymieni艂 i problem pozosta艂. :? :shock:

http://www.motoke.pl

SII 2.0 TDI 170 km
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 30 lis 2013, o 16:24 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
to oznacza, 偶e wymieni艂 na uszkodzony

PM銇妧琛撶殑銇姪瑷銈掍笌銇堛仸銇亜銇戙仾銇勩

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 90 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: