kontrolka ASR zapaliła sie podczas jazdy

mgdesi
Posty: 3
Rejestracja: 5 lis 2010, o 07:57
Samochód: Inny
Silnik: Inny

kontrolka ASR zapaliła sie podczas jazdy

Post autor: mgdesi »

witam otóz tak podczas jazdy zapaliła mi sie kontrolka ASR silnik zaczął szarpać nastepnie zgasiłem autka zapałiłem ponownie i jechałem dalej kontrolka mi sie nie zapałiła Mam pytanie czy po podłaczeniu do komputera pokaże mi przyczyne blędu może jest uszkodzony system ASR
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: kontrolka ASR zapaliła sie podczas jazdy

Post autor: jjumbo »

a w jakich warunkach wówczas jechałeś -było ślisko , wjechałeś w dużą kałużę,szybko ruszałeś na śliskim?
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
mgdesi
Posty: 3
Rejestracja: 5 lis 2010, o 07:57
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: kontrolka ASR zapaliła sie podczas jazdy

Post autor: mgdesi »

była sucha nawierzchnia nie padał deszcz w żadna kałuże nie wjechałem ale ostatnio mi szarpał juz bez świecenia kontrolki ASR podejrzewam ze to wtrysk
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: kontrolka ASR zapaliła sie podczas jazdy

Post autor: AdamK »

ASR współdziała z ABS. Co ma to tego wtrysk? Jedź na komputer i odczytaj błędy.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
jakub8881
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2012, o 13:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Kuba
Lokalizacja: Kuźnica Grabowska / Poznań

Re: kontrolka ASR zapaliła sie podczas jazdy

Post autor: jakub8881 »

Witam!
To mój pierwszy post na tym forum :) . Chciałbym również podzielić się swoim spostrzeżeniem w tym temacie.
Skodzinke (2005r, 1.9TDI AVB, 100k przebiegu) posiadam od 2 lat, sprowadziłem sobie uszkodzoną z przebiegiem 58k, ten przebieg mnie nieco zdziwił, ale po nr VIN okazało się, że jest autentyczny. Tak więc przechodzę do opisania problemu. Podobnie jak u kolegi mgdesi sprawa się tyczy kontrolki ASR, z tym że u mnie zapalają się w tym samym czasie dwie kontrolki: ASR i ABS. Zapalają się tylko i wyłącznie gdy przez dłuższy czas jadę z większą prędkością (130km/h i więcej). Gdy jade do 120km/h lub na chwilke przekroczę tą "magiczną" granicę nic się nie dzieje. Zgaszenie i ponowne uruchomienie silnika kasuje ten błąd. Byłem u diagnosty na komputerze, (bez zapalonych kontrolek) i żadnych błędów nie wykazało. Gdy świecą wyżęj opisane kontrolki to wszystkie systemy działają poprawnie, tj. ABS i ASR normalnie funkcjonuje.
Jak się dowiedziałem po VIN przy 40k był wymieniany prawy przedni przygub... (Zakładam wersje, że może przy naprawie po wypadku coś mechanik źle złożył, albo jakiś czujnik jest uszkodzony) ?
Moje pytanie brzmi, co mogło by być przyczyną tych błędów???? czy ktoś jeszcze miał podobną sytuację??? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam. :)
SuperB
Posty: 33
Rejestracja: 25 paź 2011, o 21:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: opolskie

Re: kontrolka ASR zapaliła sie podczas jazdy

Post autor: SuperB »

W Twoim przypadku winny jest przegub, a raczej różnice między prawym a lewym przegubem. Wymień oba przeguby na ten sam model, a problem na 99% ustanie.
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: kontrolka ASR zapaliła sie podczas jazdy

Post autor: kocur »

a co powiecie na taki przypadek. kiedyś póżną jesienią wsiadłem do auta ale szyby od środka były zaparowane więc uruchomiłem silnik i czekałem aż się nagrzeje i szyby odparują. po kilku minutach było ok. więc spuściłem z ręcznego i ruszyłem a tu zapaliły się kontrolki: ABS, ASR i kontrolka od oleju w silniku. od razu zgasiłem auto. za chwilę odpaliłem i wszystko było dobrze. to zjawisko już się nie powtórzyło. dodam że było dość wilgotno, może to ma jakiś wpływ. jakieś zwarcie????
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: kontrolka ASR zapaliła sie podczas jazdy

Post autor: Piterko »

Czujnik ABSu moze miec problem. Albo gdzies kabelki zasniedzialy albo przerwane i nie styka albo czunik sie poluzowal i oddalil sie od koronki?
warto sprawdzic wyczyscic
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
mgdesi
Posty: 3
Rejestracja: 5 lis 2010, o 07:57
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: kontrolka ASR zapaliła sie podczas jazdy

Post autor: mgdesi »

komputer wskazal blad 18074 czyli błąd zaworu pompowtryskiwacza cylindra I
oraz bład PO301 wypalanie zapłonu cylindra I
Pytanie moje takie jak sie do tego zabrac ewentualnie do mechanika ile może mi zaspiewać
ODPOWIEDZ