Brzęczenie w okolicach schowka

Whisky
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, o 11:11
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Brzęczenie w okolicach schowka

Post autor: Whisky »

Pojawił mi się następujący problem. W przedziale 2000 - 3000 RPM pojawia się brzęczenie ni to metalicznie ni to plastikowe z okolic schowka przed fotelem pasażera. Najbardziej ujawnia się to w momencie przyspieszenia i puszczenia gazu właśnie w przedziale 2000 - 3000 RPM. Opróżniłem schowek, wyczyściłem, dusiłem pukałem nic nie pomaga. Duperela ale mnie to delikatnie mówiąc irytuje. Ma lub miał ktoś podobny problem - auto ma rok i przejechane 53000 km tak informacyjnie.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Brzęczenie w okolicach schowka

Post autor: dato »

Obstawiam i mogę się założyć o piwko, że jak wymontujesz schowek to odzyskasz z 10 groszy ;-)
Może uda Ci się coś wyczaić jakimś silnym magnesem, bo jak nie moneta to powinna jakaś śrubka tam latać. Chyba, że tak słyszysz coś, co się dzieje np w kole (łożysko) lub w silniku, ale wątpię - popatrz może, czy to aby na pewno zależy od obrotów (drgania od silnika), czy może od prędkości, niezależnie od obrotów (koło).

A co do wkurzania - rozumiem Cię. W nowym / zadbanym aucie wszystkie obce dźwięki wkurzają.
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Brzęczenie w okolicach schowka

Post autor: rafał »

wyłącz całkiem klimatronik jeżeli denerwujący dźwięk zaniknie wówczas oznacza to że brzęczenie pochodzi z dmuchawy , u mnie było podobnie i kompletna dmuchawa wymieniona na nową jeszcze na gwarancji
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Brzęczenie w okolicach schowka

Post autor: Misiektt »

To już miałem
I ASO zrobiło choć musi poprawić, to jest dźwięk za schowkiem gdzie coś przełazi przez grodź i o nią stuka.
Mogę się założyć o każde pieniądze że to to. Masz wrażenie jakby coś ci w schowku latało mega wkurzające.
Staniu777
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2012, o 21:14
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Brzęczenie w okolicach schowka

Post autor: Staniu777 »

Co do tego wkurzającego dźwięku to sprawdź pod kierką. Przy mechanizmie ustawiania kierownicy. tam jest blacha połączona z mechanizmem które wpada czasami w drgania. Podczas jazdy dociśnij ręką i sprawa się wyjaśni. :) Ja z tym walczyłem z tydzień aż wpadłem na trop.
Whisky
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, o 11:11
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Brzęczenie w okolicach schowka

Post autor: Whisky »

Zebrałem się i wybadałem. Hałasował kawałek tapicerki od strony pasażera na którym jest mały schowek - siatka. Wypiął się jakby i uderzał po plastik pod spodem. W serwisie oczywiście nic nie słyszeli ....
ODPOWIEDZ