powietrze w ukł paliwowym

przemekgrzywacz
Posty: 1
Rejestracja: 2 mar 2012, o 12:16
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Lokalizacja: pomorskie

powietrze w ukł paliwowym

Post autor: przemekgrzywacz »

Witam wszystkich. Mam taki nie typowy problem, mianowicie po nocy nie mogę uruchomić auta, cięzko odpala i zauważyłem, że w rurce między filtrem a pompą jest powietrze. Jak odpali to potem przez cały dzień nie ma zadnego problemu dopiero na nastepny dzień problem się znowu pojawia i tak w kółko. Wymieniałem wcześniej świece żarowe i filtry. Byłem u mechanika i w serwisie skody ale jak i u jednego tak i u drugiego coś tam posprawdzali ( między innymi czujnik w zbiorniku) ale problem jest cały czas. W serwisie powiedzieli że prawdopodobnie są do wymiany uszczelki na pompie wtryskowej, ale czy to ma jakiś związek jak powietrze pojawia się przed pompą? Proszę o jakieś rady bo w niedługim czasie muszę wyjechać za granicę.
rogosia
Posty: 30
Rejestracja: 1 gru 2010, o 20:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: powietrze w ukł paliwowym

Post autor: rogosia »

proponuję wymienić ten zaworek na filtrze paliwa a tak pozatym to myślę ze masz problem w pompie wtryskowej nie trzyma paliwa i potem ma problem z jego zassaniem :)
Toad
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2011, o 08:00
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Lokalizacja: Legionowo

Re: powietrze w ukł paliwowym

Post autor: Toad »

Witam. I Jak coś już naprawiałeś w związku z tą pompą?
Ja mam właśnie autko w warsztacie (S1 2007 2,5 V6 TDI). Problem bardzo podobny, powietrze w przewodzie i ciężkie poranne odpalanie z kłębami szarego dymu. Diagnoza jest słaba bo koszty uszczelnienia i diagnostyki są jakieś 1200zł, ale niestety coś mi jeszcze z tą pompą wyskoczyło i koszty będą 2600zł. Opisze wszystko jak odbiorę autko po świętach.
ODPOWIEDZ